BĘDZIE Z TEGO BASS CZY NIE?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

BĘDZIE Z TEGO BASS CZY NIE?

Post autor: h2o » wt kwie 04, 2006 17:22

Witam

Wszyscy na forum doradzają skrzynię zamiast tuby. Szukałem i znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item94727689__skr ... iacz_.html Wiem, że dobry wzmacniacz kosztuje o wiele więcej, ale może to tez nie jest zły pomysł. Co o tym myślicie. Wchodzić w to czy raczej nie.
Bo mam tez na oku cos takiego http://www.allegro.pl/item95307467_blau ... seria.html

Nie chcę, żeby mi to rozniosło fure, ale dało jakiś fajny mięsisty bas. No i żeby nie było za wielgachne. Zadowole się czymś najmniejszym.

Pozdrawiawiam i czekam na wasze opinie.
Ostatnio zmieniony śr kwie 05, 2006 13:58 przez h2o, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 04, 2006 19:51

Witam , jeśli chodzi o wzmacniacz to nie wiem bo wyskakuje mi jakiś błąd,ale co do blaupunkta to na pewno będzie super grał.Tak mi się wydaje bo to w końcu dobra firma.

pozdrawiam
damcio151



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt kwie 04, 2006 21:28

no napewno nie będzie super jak to pisze kolega powyżej, zależy jeszcze czym chcesz to napędzić i czego oczekujesz :)



Awatar użytkownika
-oli-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: Kluczbork, Olesno woj.opolskie
Kontakt:

Post autor: -oli- » wt kwie 04, 2006 22:00

no ja tez słyszałem negatywne opinie na temat tej skrzynki http://www.allegro.pl/ite...nowa_seria.html :bajer: natomiast jeśli chodzi o http://www.allegro.pl/ite...macniacz_.html (twój link nie działa bo jest jescze kropka po skrócie html) to moim zdaniem szkoda kasy. Lepiej samemu cos pokombinować :bigok: :bigok: :bigok: ja jestem w trakcie zabudowy całego bagażnika w moim MK3. Bedzie to raczej budżetowy zestaw, ale mi on na razie straczy;) jak juz wszsytko zrobie to sie pochwale :bigok:



Giorgio1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:23
Lokalizacja: Mieroszów
Kontakt:

Post autor: Giorgio1983 » wt kwie 04, 2006 23:46

powiem szczeze ze jezeli chodzi o naglosnienie blaupunkta ,to tej kalsy co ta skrzynka to zadna rewelacja, nastomias jezeli chodzi o wzmaki to ten Blaupunkt Gta 2, nie jest to mega wypas ale calkiem przyzwoicie gra i stosunkowo nie jest drogi bo tylko 250 zl. patrz na allegro. ostatnio zajechalem nim 30 cm



blook

Post autor: blook » śr kwie 05, 2006 00:00

Powiem tak :p co do Blaupunkta ostatnio mam nienajlepsze przygody. Napisz ile chcesz wydać na sprzet ;) no i co potrzebne Ci jest :P w ten sposób lepiej sie pomyśli ;)

Jakoś ten zestaw wzmacniacz i skrzynka mi niepasuje :P opis strasznie odstrasza :P



gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: gegos » śr kwie 05, 2006 09:14

w ostatni piatek sluchalem tej skrzyni blaupunkta w media (sam ja chcialem kupic kosztuje w media 400pln alegro 200 pln) i odechcialo mi sie jej kupowac zanim podpieta zostala pod wzmacniacz, boczne scianki wykonane sa z jakiejs cienkiej deseczki, po podlaczenie to nie gralo - jakies dziwne buczenie, pewnie mozna bylo podregulowac wzmacniacz ale chyba nie bylo juz sensu



Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » śr kwie 05, 2006 11:32

co do blaupunkta jak zwykle kiedy ten temat jest poruszany bede go bronil bo ta skrzynia akurat dla kogos komu nie potrzebne wodotryski, chce zeby dawalo jakis bas i nie potrzebuje zeby go bylo slychac w promieniu kilometra od samochodu to jest w sam raz. wole kupic za 185zl ta skrzynie nic jakies alphardy czy inne buszmeny. Co do tej skrzyni to podpowiem jedna rzecz: moim zdaniem nie nadaje sie do sluchania jakiegos techno, nie radzi sobie, ale do jakiegos hiphopu gdzie uderzenia nie sa tak czeste :chytry: i sa bardziej dzwieczne jest bardzo dobra. to na tyle.
Polece ja wszystkim nie wymagajacym nie wiadomo czego, ale to chyba jasne ze taka skrzynie kupuje mmneij wymagajacy sluchacz albo ten ktoremu brak funduszy. pozdro :pub:


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » śr kwie 05, 2006 14:10

Heh widzę opinie sa podzielone. Myślałem przynajmniej, że co do tego blaupunkta to opinie będa bardziej zbierzne. Ze mną jest tak, że nie potrzebuję jakiegos wypasu. Wzmacniacz też jakiś wypasiony mnie nie interesi - ma po prostu wzmocnić skrzynię. Resztę (syczki i midbasy w przednich drzwiach) podepnę chyba tylko pod radyjko. A co do muzy to słucham różnej - od rege przez hip-hop aż po house i hardhouse. Tak więc potrzebuje czegoś uniwersalnego co pociągnie mi każdy rodzaj muzy.
Na razie nie zastanawiałem się nad tym ile mam wydać. A uda mi się zmieścić w 300 zł? Skrzynia nie musi być wielka - patrze raczej za jak najmniejszą - nie chodzi mi o to żeby robić konkurencję pobliskiej dyskotece. Chcę mieć dobry mięsisty basss. Co więc polecacie - interesi mnie mała skrzynka i jakis wzmak do tego.

pozdrawiam i czekam na kolejne komentarze

P.S. - Link już działa - poprawiłem te nieszcęsną kropkę :grin:
Ostatnio zmieniony śr kwie 05, 2006 16:16 przez h2o, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » śr kwie 05, 2006 14:27

ja jak na razie na tego blaupunkta nie narzekam, chcac kupic skrzynie pytalem sie tez ludzi na forum o nia no i opinie byly rozne ale postanowilem zaryzykowac glownie ze wzgledu na ceneno i jestem zadowolony chociaz wiem ze jakbym wlaozyl cos do bagarka lepszego bylbym bardziej zadowolony ale jak na razie mi wystarcza. Bede chcial zmienic za rok czy za dwa bo stwierdze ze jednak chce czegos innego to zmienie :bigok: a co do wzmaka to jednak radzilbym ci nie brac taniochy, bo moze cie to wiecej kosztowac jezeli cos sie spierdzieli to i wzmacniacz ci pojdzie, za nim skrzynia i koncowka w radiu(to wersja pesymistyczna aczkolwiek niewykluczona :chytry: ) wiec to powinno byc cos porzadniejszego bez wzgledu na to co bedzie zasilalo.chcesz na wszystko 300zl wydac to obawiam sie ze to troche malo bedzie. liczac ta skrzynie (jakbys sie zdecydowal) po 200 to jeszcze te 300 (minimum) na wzmacniacz (w tej cenie to raczej tylko blaupunkt) by sie przydalo wydac :crazy: i to jakas uzywke by byla (o nowym firmowym zapomnij w tej cenie) bo dostaniesz tez nowki ale co to bedzie warte. :?:

Kumpel kiedys kupil taki wzmacniacz (nie pamietam jakiej firmy ale napewno jakis noname) i po 3 miesiacach przestal dzialac. niewiadomo bylo co sie stalo. wszystko bylo w poradku a jak sie okazalo wszystkie styki w srodku byly tak slabo zlutowane, zczepione czy jakby to nazwac ze poprostu najprawdopodoniej na naszych drogach poodpadaly :grin:


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » śr kwie 05, 2006 16:20

Tak myślę nad tym wzmacniaczem. Widziałem na allegro model GTA 200. Oczywiście używany :bigok: . Co o nim myślicie? Gdybym go wziął to zmieśiłbym się razem ze skrzynią w 400 zł. Potem trzeba jednak wydac trochę na kable itp. No i trochę czasu poświęcić na pdłączenie tego wszystkiego. Swoją drogą podłączenie skrzyni ze wzmacniaczem jest jakoś specjalnie trudne? Cos trzeba przerabiac czy coś w tym stylu? Pytam bo pierwszy raz zabieram się za cos takiego...

pozdrawiam



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » śr kwie 05, 2006 16:54

Jak już co to wzmacniacz tylko Monacor HPB-602. 225 W prawdziwego RMS za 200 zł - okazja. Sam go mam właśnie z tą skrzynią blaupunkta i gra to dosyć (wzmacniacz bez problemu daje rade). Ale tak jak ktoś juz tu wspomniał skrzynia nie za bardzo sie nadaje do szybkiej muzy (czyli glownie techno) bo strasznie muli pomimo że jest zamknięta. ALe jak słuchasz reggae i hh to polecam! zwłaszcza w takiej cenie.



blook

Post autor: blook » śr kwie 05, 2006 17:27

h2o, podłączenie nie jest jakąś wielką filozofią ;) a nie lepszym sposobem byłoby zrobić samemu skrzynie ?? za kable trzeba liczyc ok 50 zł ;) choc sa tez takie co i 150 kosztują :D



Awatar użytkownika
Maciekwisla1906
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 10:20
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:

Post autor: Maciekwisla1906 » śr kwie 05, 2006 18:06

bedzie granie w miare twioch potrzeb nie bój sie


BORJAN ()()---------()() :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości