Rozbudowa zestawu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Rozbudowa zestawu

Post autor: gabriel_bar » pt paź 14, 2011 23:28

Witam koledzy!
Proszę Was o pomoc w doborze wzmacniacza do subwofera re audio sr 10 d2, jak w podpisie widać zasilają go teraz dwa kanały domensiona RM V41, czyli 225 watt rms.
Zależy mi na lepszym wykorzystaniu głośników i utrzymaniu/poprawie jakości grania.

Jeżeli znlazło by się coś wartego zainteresowania do 500zł bym kupił od razu, jeśli drożej bym musiał dozbierać.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaję się RM V21, ale ostatnio nie widziałem używek, a nówka za 1200 to trochę sporo.
Widziałem że po korzystnej cenie można kupić wzmak Re Audio o mocy 400 watt rms, ale przy nim chyba stracę na jakości.
Liczę że coś doradzicie :grin: bo apetyt wzrósł i trzeba go zaspokoic
Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Rozbudowa zestawu

Post autor: Duber » sob paź 15, 2011 10:44

gabriel_bar pisze:jak w podpisie widać
ja tam to widze
ygd pisze:Maksymalna ilość linijek tekstu: 4
popraw



Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Re: Rozbudowa zestawu

Post autor: gabriel_bar » sob paź 15, 2011 22:06

ygd pisze:Maksymalna ilość linijek tekstu: 4
Duber pisze:popraw
mówisz masz

A jeśli chodzi o wzmacniacz to nie to że nie chce mi się szukać w necie, bo jest kilka tematów i wymienionę są różne propozycje, tylko nie mam orientacji o jakości i specyfice grania wzmacniaczy



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Rozbudowa zestawu

Post autor: slaww » wt paź 18, 2011 06:49

http://allegro.pl/rodek-r2180i-gwarancj ... 79576.html" onclick="window.open(this.href);return false; koleszke auto-sonic znam mozna brac smialo sprzet od niego.

http://allegro.pl/kenwood-kac-1023-gwar ... 81484.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/autotek-ss750-1-mono- ... 74050.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Ten rodek to najlepszy jest jeszcze signta za 380 szybszy zmak od glosnika :elegant: Osobiscie bym bral kenia.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Rozbudowa zestawu

Post autor: gabriel_bar » wt sty 03, 2012 23:17

Jak widać nadal się niezdecydowałem, a co sądzicie o wzmacniaczu alpine mrv MRV-1005? Podpasił by pod moje klocki?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Rozbudowa zestawu

Post autor: Kubus20 » śr sty 04, 2012 11:13

Z tych co powyżej zostało zaproponowane do jakościowego grania ewentualnie nadaje się ten rodek.
Jak popatrzyłem na allegro, to jest Alpina 3544 za normalne pieniądze. Jeśli tylko sprzedawca nie jest oszustem i wzmak jest full sprawny, to nie potrzebujesz nic lepszego do SR'a



Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Rozbudowa zestawu

Post autor: gabriel_bar » ndz sty 29, 2012 12:03

No i kupiłem tą alpine 3544, puściłem drugi kabel zasilający 21mm^2, wszystko podłączyłem, gra, tylko jest mały problem, a mianowicie w przypaku suba podłączonego pod alpine jest lepiej, tylko przód gra inaczej a dokładnie tweetery, grają ciszej i gorzej niż wcześniej, woofery lepiej (wcześniej morele grały na dwóch kanałach dimensiona RM v41, teraz na dwóch mostkach). Róznie kombinowałem, wyłączałem filtry na wzmaku, różnie ustawiałem na radiu i nie mogę dojśc o co kaman :banghead:
Miał ktoś może podobne przygody? Mi brakuje pomysłów

Poszperałem w necie, poczytałem i doszedłem do wniosku że potrzebuję rozdzielacz RCA, teraz jedna para RCA jest podłączona do Alpiny a druga do RM-a V41, czyli 2 wejścia w RM-ie zostały wolne, mam nadzieję ze to przyczyna, ktoś potwierdzi moje podejrzenia??



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Rozbudowa zestawu

Post autor: A r t u r » ndz sty 29, 2012 17:14

No wiadomo że skoro chcesz grać na mostku w 4 kanałówce musisz dać rozdzielacz typu Y i podłączyć pod wszystkie wejścia :panna:



Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Rozbudowa zestawu

Post autor: gabriel_bar » ndz sty 29, 2012 17:29

Dzięki za odpowiedź :bigok: , teraz jak potwierdziłeś i poczytałem to w sumie logiczne się wydaję, wczęsniej nie byłem świadomy, a zmyliło mnie to, że wszystko grało i doszukiwałem się złego grania w ustawieniach.
A problem tkwił w braku rozdzielaczy Y i ustawieniu wzmacniacza, jest tam przełącznik 2CH/4CH.
Wszystko gra bardzo dobrze, jestem zadowolony, w tej chwili morele grają na dwóch kanałach dimensiona.
Zastanawiam się nad dalszymi modyfikacjami, a dokładnie nad przednim zestawem, dać w mostek czy jakąs dwu kanałówkę o mocy conajmniej 100 watt RMS



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości