[Głośniki]Różnica między HSK165 i Ref-6530CS

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

[Głośniki]Różnica między HSK165 i Ref-6530CS

Post autor: godzik » pt lip 22, 2011 18:13

Przyszedł czas na zakup głośników. Interesował mnie tylko zestaw odseparowany na przód i już jakiś czas temu zdecydowałem, że będzie to Hertz HSK 165.

Dzisiaj jednak postanowiłem rzucić okiem na inne opcje w tej półce cenowej i rzuciło mi się coś czego nie widziałem wcześniej czyli Infinity Ref-6530CS.
Nie ukrywam, że zainteresowały mnie głównie dlatego, że słyszałem zestawy JBL'a i nawet bez wzmacniacza dają przyjemny efekt, mają dosyć czysty bass, a jak się orientuję to Infinity przedstawiają podobny poziom, tak?

Nie słuchałem Hertzów nigdy, więc chciałbym poznać opinie odnośnie tych zestawów. Świadom jestem też tego jak JBL'e są nielubiane na wielu forach i ogólnie oceniane jak przepłacone, natomiast w lepszej opinii są te pierwsze. HSK już mają swoją opinię wyrobioną i nietrudno coś o nich znaleźć, ale nie ma konkretów dotyczących Infinity.

Różnica dosyć spora jest w cenie (przy tak niskich kwotach to jednak 100zł), a przepłacać w ciemno nie mam ochoty.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[Głośniki]Różnica między HSK165 i Ref-6530CS

Post autor: powalla » pt lip 22, 2011 18:47

Dołóż do Tempo ...Moreli Tempo ;)



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

[Głośniki]Różnica między HSK165 i Ref-6530CS

Post autor: godzik » pt lip 22, 2011 19:06

Interesujące, zakładam, że chodzi o takie cuda:
http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-more ... 27654.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Cenowo jest to dwukrotne przebicie, a to nie mało. W planach mam co prawda dokupienie wzmacniacza, więc będzie to zagrywka w przyszłość. Ale mi zabiłeś klina teraz, ehh... :D
Jeśli jednak w Twojej opinii cena jest adekwatna do jakości do zastanowię się nad nimi dosyć mocno.

Znalazłem za to używki, jednak w podejrzanie niskiej cenie (znaczy licytacja od 1zł):
http://allegro.pl/morel-tempo-6-warszaw ... 50059.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sam nie wiem czy się skazywać na takie ryzyko. Kusi cena, ale boję się czy ktoś nie przegiął tych głośników i teraz próbuje się ich pozbyć. Jak jest z ich wytrzymałością? Warto używki kupować i brnąć w tę licytację?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

[Głośniki]Różnica między HSK165 i Ref-6530CS

Post autor: Kubus20 » pt lip 22, 2011 19:26

Jeśli chodzi o aukcję, to raczej możesz być spokojny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości