[Głośniki] Od Polo 9N do mk4?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

[Głośniki] Od Polo 9N do mk4?

Post autor: rafalpg » sob cze 11, 2011 16:50

Witam posiadam golfa IV z 98r i mam do nabycia głośniki od polo 9N czy są identyczne jak oryginalne teraz mam złożone jakieś od bodajże golfa III i grają fatalnie?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: GranuL » ndz cze 12, 2011 21:27

16.5 są u ciebie i w 9N (więc będą pasować) ale zamiast ori od 9N zastanów się nad innymi markowymi ;)ESSA u-dimension VIBE FOCAL ;) i nie koniecznie mówie tu o tych z wyższej pólki ESSY za 300zł kupisz ;)



Awatar użytkownika
KeepeR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf IV
Silnik: ALH
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: KeepeR » ndz cze 12, 2011 21:52

Witam,

To może ja podepne się do tematu, mam nadzieję że kolega rafalpq się nie obrazi ;)

Czy zakup radia PIONEER DEH-2300UBB i głośników HELIX BLUE 62C to dobry wybór ? odczuję różnicę w stosunku do seryjnych głośniczków i radia ? chodzi oczywiśćie o golfa IV.

Coś lepszego w cenie do max 500zł ?

Pozdrawiam.


Diabeł tkwi w szczegółach...
AutoDetailing - Moje Prace

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: GranuL » ndz cze 12, 2011 23:26

Oczywiście, że tak ale szału z tego powodu nie powinieneś się spodziewać ;) co do radia to już skończyła się era dobrych radii nowych. ;) te starsze były prawdziwymi radiami nowe radia i dobre kosztują sporo. Ja osobiści bym Ci polecił zamiast pionka Kenwooda do 300zł znajdziesz napewno a lepiej zagra o niebo od tego pionka.

Co do Głosników to nawet seryjne dobrze zagrają pod Kenwoodzikiem a w mk4 wygłuszenie drzwi to prosta sprawa można o tym też pomyśleć bo to daje połowe sukcesu dobrego brzmienia i nie jest drogie a w ten sposób zaoszczędzając na głośnikach możesz kupić lepsze radyjko. Ale jak mamy robić Plug & Play to proponuje z głośniczków to twoje HElixy co podałeś mogą być lub seria starsza z seri Dark Blue ;) jeżeli ma być taniej. Ogółem te głosniki pod radiem nie pokaża swojego potencjału ale lepiej będzie jak na ori gratach. Z czasem możesz wygłuszyć drzwi i dołożyć wzmacniacz ;) wtedy one naprawde pięknie zagrają. Pamiętaj o dobrym rozgrzaniu głośniczków. :)



Awatar użytkownika
KeepeR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf IV
Silnik: ALH
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: KeepeR » pn cze 13, 2011 14:38

Dzieki wielkie za rady :)

Pioneer pasował mi wizualnie do mk4 ;) czerwone przyciski i niebieskie podświelenie LCD... no ale jeśli kenwood jest dużo lepszy to nie ma co się zastanawiać :) ja widze dwie opcje:

Opcja 1 - KENWOOD KDC-4051 + HELIX BLUE 62C ( głośniczki oczywiście na dystansach MDF ) + wyciszenie drzwi matami

Opcja 2 - Radio do 500zł + głośniczki seria + wygłuszenie drzwi


Teraz pytanko która opcja lepsza ? w przyszłości zawsze mogę dokupić jakiś wzmacniacz, nie lubie sluchać jakoś mega głośno muzyki czy coś w tym stylu... oczekuje czysteko, ładnego brzmienia, odczuwalnie lepszego od serii.

I jeszcze pytanko jakie maty zastosować ? i czy tylko maty czy jeszcze coś do tego ?

Pozdrawiam


Diabeł tkwi w szczegółach...
AutoDetailing - Moje Prace

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: A r t u r » pn cze 13, 2011 15:40

GranuL pisze:markowymi ;)ESSA u-dimension VIBE FOCAL ;)

Nie słyszałem o takiej firmie produkującej głośniki jak ESSA :popcorn:



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: GranuL » pn cze 13, 2011 21:10

ESSA to dystrybutor ;) ESSA u-dimension ;) http://www.essa.com.pl/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: GranuL » pn cze 13, 2011 21:16

KeepeR, 1 wsza opcja moim zdaniem ;) dobry wybór ja dziś zakupiłem do sam do siebie KENWOOD KDC-5047U ;) W tym modelu jest 500 odcieni kolorów podświetlenia dopasujesz do sojej czerwieni ja też mam czerwone w Audi.

Jeżeli o maty chodzi to najlepiej :D DYNAMAT :D ale to gruby nominał :D:D Polecam na początek maty APP albo troche lepsze nie wiele droższe STP ;) Pamiętaj APP się podgrzewa czyli kładzie na ciepło a STP nie są elastyczne odrazu i nie wymagają tego. Można też Soudalem - matą "taśmą dekarską" zależy co kto woli jaki poziom zaawansowania i kosztów dużo można o tym mówić i dużo możliwości. NA początek APP ci wystarczy i SOudal :)



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: dan124 » pn cze 13, 2011 22:09

Lepiej raz a porządnie.

Jak ze wszystkim ( ciężko usuwa się maty )



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: GranuL » pn cze 13, 2011 22:34

a tam cięzko po prostu tzreba mieć dużo benzyny ekstrakcyjnej też i to przerabiałem :D



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: Kubus20 » sob cze 18, 2011 16:30

A ja bym zamienił Helixy na El Comp. 6, a maty STP na Maty hollywooda...



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pytanie o dobór głośników GOLF IV

Post autor: rafalpg » sob cze 18, 2011 17:10

Ok dzięki dostałem już głośniki od polówki i pasują( w bagażniku skrzynia własnej roboty + MAGNAT 25, 150W RMS i wzmacniacz MAGNAT EDITION również 150W RMS troszkę mało ale daje rady :grin: ) tylko nie ma przy głośnikach zwrotnic bo mam tweterki i teraz przydało by się jakaś zwrotnica czy można połączyć bez ? W oryginalnych jak się nie mylę była tak cewka przy wtyczce przy głośnikach a tu nie ma ?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

[Głośniki] Od Polo 9N do mk4?

Post autor: rafalpg » ndz lip 10, 2011 10:57

Witam wczoraj zmontowałem w końcu głośniki gra to o niebo lepiej jak dla mnie wszytko ok. Dzięki za pomoc.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości