Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
lee85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 09:23
Lokalizacja: Poznań

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: lee85 » czw kwie 21, 2011 15:31

Witam

Posiadam wzmacniacz ROCKFORD-a seria Power T400-2 miałem do niego podłączoną skrzynie "JBL 1204 BP-D 2" i grało to naprawdę b.dobrze ale ze względu na zmianę samochodu na golfa IV szukam czegoś mniejszego ale tez z mocnym uderzeniem. Myślałem o głośnikach ROCKFORD-a seria P3D412, T1D410 może coś z Hifonics lub JL ale nie wiem co by najlepiej pasowało do tego wzmacniacza i co by dawało niezłego kopa.

Dodam ze na zawodach wycisnąłem ze sprzętu 141db no ale to dwa głośniki w bandpass wiec pewnie na jednym ciężko będzie dorównać do tego wyniku.

Wzmacniacz w mostku przy 2ohm produkuje ok 500W RMS wiec naprawdę sporo.
Zabezpieczenie prądowe tego wzmacniacza to aż 150A!!!

Teraz moje pytanie jaki głośnik lub subwoofer polecacie żeby naprawdę dobrze grało i wzmacniacz sobie z nim radził.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lee85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 09:23
Lokalizacja: Poznań

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: lee85 » czw maja 05, 2011 15:44

Naprawdę nikt nie pomoże????



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: daniocrack » czw maja 05, 2011 19:26

to zalezy do czego szukasz suba do przyjemnej muzyki z fajnym basem czy na zawody zeby robic łomot :bajer: i nie napisales do jakiej kwoty szukasz suba i jaki masz przod :chytry:



Awatar użytkownika
lee85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 09:23
Lokalizacja: Poznań

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: lee85 » pn maja 09, 2011 21:45

No myślałem ze tak ok. 1500zł generalnie to do techno sporadycznie hip-hop. Skrzynia zamknięta na zawody dbDRAG pewnie odpada ze względu na małe ciśnienie SPL ale jest dobra do szybkich utworów. i jak coś tu wybrać :/



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: Kubus20 » śr maja 11, 2011 23:57

Re Audio SE12D4 lub Rockford P3 będą Twoimi przyjaciółmi :bigok:
Grają w małych obudowach zamkniętych, a na zawody można sklepać konkretny BR i wycisnąć parę dB.
Z tych dwóch ja staję po stronie RE...



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: powalla » czw maja 12, 2011 08:44

Ten wzmacniacz ma 400w przy 4 ohmach i NIE jest stabilny do 2 ohm na mostku , więc podpinanie /kupowanie głośnika 2x4 ohm nie ma sensu .

http://allegro.pl/rockford-punch-hx2-rf ... 30832.html" onclick="window.open(this.href);return false; To naprawdę mocny i nie do zajechania głosnik , na początek te Twoje 400w starczy ale jak podmienisz na 2x mocniejszy to też nie będzie protestował ;)



Awatar użytkownika
lee85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 09:23
Lokalizacja: Poznań

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: lee85 » pn maja 16, 2011 18:43

Kolego wejdź na stronę RF i przeczytaj o tym wzmacniaczu a potem się wypowiadaj. RF podaje ze jest stabilny i tak jest. Miałem tak podłączoną skrzynie JBL 1204 BP-D w konfiguracji 2 ohm i wyciskała ładne decybele, wiec nie pisz ze jest niestabilny bo wprowadzasz innych w błąd.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: powalla » pn maja 16, 2011 21:28

Możesz mi wyjaśnić "power to run one 2-Ohm DVC or two 4-Ohm DVC subwoofers with ease and its dual " , to że Ty miałeś podpięte buczydło JBLa , to mnie w ogóle nie rusza , bo nie takie cuda widziałem w aucie pomotowane ,przez specjalistów , a to że to działało stabilnie tylko źle świadczy o parametrach podawanych przez JBL i bardzo dobrze świadczy o RF , że pomimo bezmyślnych podłączeń (wiesz co to DF?) nadal gra .

Na swoją obronę masz tylko "2-Ohms x 1 Bridged Stable" lecz logiki w tym żadnej i moc to co najwyżej jest tożsama z 400w (4 ohm) . Każdy kto trochę się zna wie co znaczy moc na mostku, jak można ją odczytać nie mając nawet jej podanej , a jest tylko moc dla 2ohm na kanał .

Rated Power
(RMS Continuous Power) 120 Watts x 2 @ 4-Ohms
200 Watts x 2 @ 2-Ohms
400 Watts x 1 @ 4-Ohms Bridged
2-Ohms x 1 Bridged Stable
Total Power
(Sum of Rated Power) 400 Watts
Dynamic Power
(PVC/PowerCube® Measurement) 145 Watts x 2 @ 4-Ohms 0° Res
243 Watts x 2 @ 2-Ohms 0° Res


Nie ma nigdzie wzmianki o mocy jednego kanału przy impedancji 1 ohm ... wnioski wyciągnij sam . Choć w sumie po co ? Miałeś , działał i jest OK ...tak to zostaw i ciesz się że nie uwaliłeś wzmacniacza .



Awatar użytkownika
lee85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 09:23
Lokalizacja: Poznań

Jaki subwoofer do wzmacniacza ROCKFORDA

Post autor: lee85 » wt maja 17, 2011 18:36

Zastanawia mnie jedno najpierw tekstem "... a to że to działało stabilnie tylko źle świadczy o parametrach podawanych przez JBL i bardzo dobrze świadczy o RF..." oczerniasz firme JBL chwaląc RF a potem tekstem "...2-Ohms x 1 Bridged Stable lecz logiki w tym żadnej..." oczerniasz firmę RF!!! No comments :D

Co do tekstu "...power to run one 2-Ohm DVC or two 4-Ohm DVC subwoofers with ease and its dual..." to nie ma on sensu kiedy wycinasz kawałek zdania zamiast przesłać cały tekst
"The T400-2 is "One of the most impressive amps I've ever seen." says Sergey of K&B Audio. Don't let its size fool you ... this all MOSFET amp packs enough power to run one 2-Ohm DVC or two 4-Ohm DVC subwoofers with ease and its dual function EQ can tune-in any pair of high frequency component speakers to deliver premium sound quality. "The amplifier is without a doubt the most efficient Class A/B amplifier I've ever tested." i jakbyś doczytał to jest to tekst szefa jednej z firm która testowała ten wzmacniacz i go opisuje a nie opis RF.

Temat zamykam.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Głośnik kupiony i działa wyśmienicie na 2ohm. Padło na RockFord Punch P3D412 :okej:
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości