mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: borsodi » pn kwie 18, 2011 20:41

Witam,
posiadam mk4 z nie wiadomo jakim naglosnieniem. Kupilem go i wszystko gralo dosc przyzwoicie. Tweetery graja do tej pory normalnie. Lewy glosnik w drzwiach z tego co widac przez maskownice to jakis pioneer (trudno mi cos wiecej ocenic, czy dwudrozny czy trojdrozny)-gra ladnie. Natomiast z prawej strony jest jakis nie dosc ze no-name to w dodatku za maly i przyczepiony na 2 śruby-ost przestal grac. Domyslam sie, ze francuz (byl sprowadzony pol roku temu) wymontowal wiekszosc audio jakie bylo w samochodzie (mam pociagniete kable do tylu samochodu, zarowno jakies glosnikowe jak inny do wzmacniacza(chyba)-kompletnie sie nie znam).
Niestety przez jakis czas nie chce inwestowac w zaden lepszy zestaw-zalezy mi na wymianie jedynie tego uszkodzonego glosnika, tak aby to ponownie po prostu przyzwoicie gralo (ma na mysli bez trzeszczenia, czysto).
Mam mozliwosc w przystepnej cenie ( 25zl) zakupic glosnika Blaupunkt z serii BGX o mocy rms 35W trójdrożny ( taki jak ten http://www.radar.pl/Glosniki-samochodow ... -18684624/" onclick="window.open(this.href);return false;) i tutaj powstaje pytanie, czy montujac go bedzie to jakos wspolgralo z tweeterami?
Czy moze jednak wymienic obydwa na uzywane tego typu http://allegro.pl/glosniki-blaupunkt-gt ... 26492.html" onclick="window.open(this.href);return false; .
Zaznaczam, ze na prawde nie jestem w stanie wydac wiecej jak te 50-60zl max (dosc napiety budzet prze najblizsze miesiace).
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: k0nr4d » pn kwie 18, 2011 20:58

Jeśli ma to jakoś grać, to oba głośniki muszą być takie same.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: borsodi » pn kwie 18, 2011 21:23

Czyli kupic te glosniki blaupunkta z aukcji (2x dwudrożne)? Czy moze jednak tymczasowo dolozyc ten trojdrozny-skoro jak dotad gralo wszystko ok na jakims no-name i gdyby nie awaria w ogole bym nie wiedzial ze jest inny ( kompletnie mi jest obce bycie audiofilem).



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: k0nr4d » pn kwie 18, 2011 21:52

Jeśli jest Ci obojętne, co tam będzie grało, włóż byle jakiego papierzaka o średnicy 165mm. Jeśli ma mieć ręce i nogi, jak na seryjne audio, to wymień oba. BTW: te z allegro to woofery, a nie głośniki dwudrożne.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: borsodi » pn kwie 18, 2011 21:56

Radio posiadam JVC KD R312. Mysle, ze tymczasowo sklonie sie w strone tego glosnia trodroznego a z czasem za jakies pol roku wymienie obydwa na jakies porządne.
W sumie jezeli sa to jedynie woofery, to dlaczego z tylu napisane na nich jest 2 way....?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: guziolek » pn kwie 18, 2011 23:20

borsodi pisze:Radio posiadam JVC KD R312. Mysle, ze tymczasowo sklonie sie w strone tego glosnia trodroznego a z czasem za jakies pol roku wymienie obydwa na jakies porządne.
W sumie jezeli sa to jedynie woofery, to dlaczego z tylu napisane na nich jest 2 way....?
Nie wiem czy nie przesadzasz z tymi oszczędnościami :kac: Wolałbym 2 chinole noname niż takie lepienie i drutowanie. Potem okaże się, że jeden gra głośniej drugi ciszej, albo zupełnie inaczej :panna: Ogólnie to widzę, że ten twój golf to jakaś mina, ciągle masz z nim problemy, a na vaglublin wypytywałeś o wiele rzeczy przed zakupem i chyba niewiele ci te rady pomogły.
Jakbym miał już to robić to w ten sposób
http://allegro.pl/nowe-glosniki-peiying ... 49896.html sprzęt masz na miejscu w LBN. Szału z graniem nie będzie ale przynajmniej jak to mówią ..ujowo, ale jednakowo :bigok:
W sumie jezeli sa to jedynie woofery, to dlaczego z tylu napisane na nich jest 2 way....?
bo pewnie były w zestawie z tweeterami, którch z jakichś powodów ten ktoś nie sprzedaje.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: bogib184 » pn kwie 18, 2011 23:31

Popieram, wolał bym kupić dwa papierzaki ori z VW za parę zł czy właśnie same woofery GMS i mieć dwa te same pasma a nie tu 2-way Pioneer a po drugiej stronie 1,2,3,4 5 ...way jeszcze jakiegoś innego cudaka...



borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: borsodi » pn kwie 18, 2011 23:34

Oszczednosci wynikaja z obiektywnych kwestii i aktualnego stanu dotyczacego praca. Co do samego golfa okazal sie jak najbardziej udany. Pewnych rzeczy nie bylem swiadom nie majac nigdy typowo wlasnego samochodu, przebieg okazal sie jak najbardziej prawdziwy (nieco ponad 100 tys-pierwszy raz rozrzad byl wymieniany juz przeze mnie) Apropo naglosnienia wiedzialem-czego sprzedajacy nie ukrywal ze naglosnienie zostaly wymontowane (zostaly dziury chociazby po glosnikach w tylnej polce). Radia nie bylo wiec sprzedajacy wstawil doslownie jakies za 20 zl oby cos gralo. Z glosnikami niestety -tutaj zapewne nie zdawal sobie sprawy, bo akurat wszystkie graly. Ja rowniez nie zdawalem sobie sprawy. Chce cos z tym zrobic z racji tego, ze wole jednak czegos sluchac podczas jazdy, a ze nie chce i w sumie nie moge wydac wiecej jak te kilkadziesiat zlotych to chcialem zapytac co moge z tym zrobic tak aby bylo to tanio i gralo przyzwoicie do czasu, az wszystko sie unormuje.
Z samochodu musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolony:) A naglosnienie akurat nie jest determinantem tego czy samochod to "mina" badz nie.
Odpukac niech naglosnienie i nieswiadomosc roznych odglosow (pytanie dotychczasowe na forum vag lublin i tutaj)beda jedyna moja bolaczka apropo samochodu:) Jak to ktos kiedys powiedzial a raczej sparafrazowal -czlowiek madry sie nie urodzil, czlowiek madry sie stal.
Dzieki za odpowiedz mimo wszystko, wciaz zastanawiam sie nad tymi blaupunkt za 50 zl, skoro posiadam "raczej" oryginalne tweetery czy jednak nie zdaloby to roli?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: guziolek » wt kwie 19, 2011 00:14

http://allegro.pl/glosniki-blaupunkt-gt ... 26492.html to są typowe woofery i one powinny zagrać najlepiej. Wszelkie 2,3 4,5,6, i 10 cio drożne nie zagrają tak jak zestaw separowany, czyli woofer plus tweeter.
ps// Sam wiem jak to jest nie mieć kasy, bo praca, bo coś się stało itp, bo rożnie w życiu bywało, ale czasem lepiej jest poczekać z kupnem czegoś ciut dłużej i kupić coś, co ma jakąś wartość a nie oszczędzać na siłę i kupować byle co.

Co do tej miny to może faktycznie nie jest tak źle, ale już kilka tematów założyłeś, że coś tam było w aucie nie tak i na tej podstawie wyciągnąłem wnioski, że najwidoczniej coś jest nie halo z nim. Niestety w naszym pięknym kraju o minę nie trudno, zwłaszcza w przypadku pierwszego auta, kiedy wszystkie wydają nam się idealne, bo chcemy jak najszybciej jakieś zwyczajnie mieć :bigok:



borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

mk4 uszkodzony glosnik-wymiana

Post autor: borsodi » wt kwie 19, 2011 00:51

Na szczescie trafilem na uczciwego handlarza. Powiedzial co bylo robione, co moze byc nie tak, sprawdzilismy na stacji, pozniej u zaprzyjaznionego mechanika -tam okazalo sie ze nigdy nie byl wymieniany rozrzad a przynajmniej nie bylo najmniejszego sladu by cokolwiek bylo rozkrecane. A samochod jak samochod-10 lat to juz nie pierwsza mlodosc, wiec zawsze ma prawo sie cos zadziac, czy ma prawo miec jakies delikatne przerysowania czy slady na zderzakach ze ktos niezbyt uwazny byl na parkingu. Na szczescie jak wyzej, odpukac, wszystko jest jak na razie dobrze i samochod sprawuje sie jak najbardziej poprawnie. Mankament dzwiek dochodzacy z praktycznie tylko z lewej strony. Postaram sie poszukac jakis 2 glosnikow w przystepnej cenie, jakis uzywek.
Nie znam sie kompletnie co i jak ma brzmiec-mam na mysli , co da woofer z tweeterem a co glosniki dwu czy trojdrozne plus tweetery. Stad wystosowalem do Was prosbe. Chcialbym aby to poprawnie gralo, do tej pory bylem zadowolony-radio gralo poprawnie z pewnoscia lepiej jak w renault moich rodzicow:)
To jakie macie propozycje? Moze jakies linki z allegro? Kurcze niewiedza jednak boli:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości