Problem z piszczeniem radia Gamma

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

dtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 13, 2010 10:21

Problem z piszczeniem radia Gamma

Post autor: dtr » czw mar 10, 2011 19:54

Witam
Przeszukałem forum i znalazłem kilka postów dotyczących piszczenia w głośnikach przy niefabrycznych zestawach, jednak mam inny problem.
U mnie sprawa wygląda tak, że przy włączonym zapłonie wszystko jest o.k, radio gra bez żadnych problemów, jednak w momencie uruchomienia silnika, z radia (nie z głośników) zaczyna wydobywać się dźwięk jak ze starego telewizora, czyli intensywne piszczenie słyszane przy odpalonym silniku, jak i podczas jazdy( bardzo denerwujące).
Dodam tylko, że cała instalacja seryjna, czyli radio gamma V + zmieniarka w bagażniku.
Dodatkowo: nie działa lewy przedni głośnik (uszkodzony mechanicznie po włamaniu - a dokładniej po mało precyzyjnej wymianie szyby przez poprzedniego właściciela), oraz wyciągnięta instalacja zestawu głośnomówiącego, którą ktoś zamontował zupełnie bezsensownie, przecinając obwody głośników z przednich lewych drzwi.
I teraz moje pytanie: czy piszczenie jest objawem zakłuceń ? czy może uszkodzenia radia spowodowane niepoprawnym montażem zestawu głośnomówiącego? w tej chwili wysoki ton w lewych przednich drzwiach działa, natomiast ten średnio-niskotonowy nie. Ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu ? nie chciałbym pozbywać się radia, gdyż mi ono w zupełności wystarczy.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Problem z piszczeniem radia Gamma

Post autor: k0nr4d » pt mar 11, 2011 21:01

Wywal wszystkie zbędne kable od głośników, które nie idą do radia. Zasilanie radia na próbę podłącz bezpośrednio pod akumulator.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości