Glosniki tylna polka (juz sa dziury ok 14cm) pytanie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

borsodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:38

Glosniki tylna polka (juz sa dziury ok 14cm) pytanie

Post autor: borsodi » czw mar 10, 2011 14:20

Witam,
kupilem Golfa IV 1.4 sprowadzony z francji. Jak go kupilem posiadal juz wyciete dziury w tylnej polce i podciagniete kable do glosnikow plus jeden dodatkowy (mozliwe ze od wzmacniacza). Niestety glosniki ktos wymontowal. Chcialbym cos z tym zrobic bo pozostawienie takich nie estetycznych dziur bardzo mnie drazni. Zastanawialem sie nad zakupem maskownic, jednak stwierdzilem, ze skoro juz te dziury sa to moze warto jednak wstawic tam jakies glosniki (jakkolwiek by to gralo-tzn nawiazuje do roznych opinii na temat umieszczania glosnikow w tylnej polce). Jestem na 98% :) nastawiony jednak na glosniki, ktore zawsze moge wyciszyc jak faktycznie bedzie kiepski poglos. Mam dylemat dotyczacy wielkosci glosnikow oraz firmy, mocy. Dziura na glosnik ma ok 14cm.
Moje pierwsze pytanie, jaka wielkosc glosnikow szukac tak aby weszly do tych dziur i zebym mogl je spokojnie przykrecic do polki?
Drugie pytanie jakiej firmy glosniki oraz model (chcialbym aby nie byly tylko basowe)?
Posiadam fabryczne 4 glosniki z przodu oraz radio JVC KD-R312.
Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za rzeczowe odpowiedzi:)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Glosniki tylna polka (juz sa dziury ok 14cm) pytanie

Post autor: bogib184 » czw mar 10, 2011 15:19

Rzeczowo powiem tak: kupić drugą półkę. Jak włożysz tam głośniki to tylko wydasz pieniądze na darmo - lepiej półkę nabyć. Wygnie się od ciężaru, głośniki będą grały free air, więc dźwięku brak (nie ma komory dla głośnika). Jak się upierasz to wejdą 16,5 cm (165 mm).



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Glosniki tylna polka (juz sa dziury ok 14cm) pytanie

Post autor: jhosef » śr mar 16, 2011 15:27

Głośniki w tylnej półce to zło dźwiękowe i użytkowe. O dźwiękowej stronie nie będę się rozpisywał bo jest dobrze ujęte w FAQ.

Użytkowo przeszkadza przy otwieraniu klapy. Głośniki niepotrzebnie obciążają klapę i ciężej się podnosi, półka znacznie bardziej pracuje na dziurach i będzie nieco się trzepać. Nawet dość płytkie głośniki zabierają nieco miejsca w bagażniku. Pojawia się problem przy potrzebie zdjęcia półki. Ogólnie bezsens zwłaszcza, ze dobrze nie zagra.



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Glosniki tylna polka (juz sa dziury ok 14cm) pytanie

Post autor: zmick » śr mar 16, 2011 16:11

Napisałeś, że masz już 4 głośniki, więc nie wiem jak jeszcze chcesz podłączyć 2? Standardowe radio o ile wiem ma wyjścia na 4 głośniki, chyba że dasz do tego jakiś wzmak (około 1000W PMPO), rozwiercisz te dziury do 30 cm i wsadzisz po Boshmanie po 8000 - 9000 Wat ;-) Żart oczywiście :-)

Na serio to zaklej czymś te dziury albo kup nową półkę jak doradzają koledzy.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości