MFD nie odbiera stacji

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
boneksl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: sob sty 26, 2008 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

MFD nie odbiera stacji

Post autor: boneksl » ndz mar 06, 2011 17:35

Koledzy wstawiłem do golfa radio MFD G i radio nie odbiera stacji radiowych, tzn. czasami coś złapie i za chwilę gubi.

Z tyłu antena łączona jest w 2ch miejscach. Sprawdzałem i w przewodzie który idzie do łączenia anteny z batem dochodziło napięcie 12V -OK
Postanowiłem wyciągnąć samą antenę. Rozebrałem i okazało się ,że jedna ścieżka jest upalona ,wszystko wyczyściłem izopropanolem i zrobiłem obejście.Cały układ wzmacniacza jest sprawny (mierzyłem miernikiem)

Po złożeniu dalej to samo... czyli bardzo bardzo słaby odbiór stacji.
Sprawdziłem na kawałku miedzianego przewodu włożonego od razu do radia - Gra nawet nawet więc zabieram się za sprawdzanie wtyczki antenowej w kablu.Masa jest dobra i przewód sygnałowy także ,podłączyłem wtyczkę "na kablach" i szumi. Co ciekawe jeżeli środkowy bolec z anteny podłącze na kablu do radia gra dobrze, a jeżeli dołączę do tego masę sygnał znowu jest kiepski.Podsumowując podłączając przewód (masa+sygnał) mamy szumy ,a sam sygnałowy bez masy gra dobrze .

W czym może być problem?



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

MFD nie odbiera stacji

Post autor: thomas1919 » wt mar 08, 2011 12:43

Upalona ścieżka wskazuje na zwarcie na kablu antenowym i tu bym szukał przyczyny (dokładasz masę i robi się zwarcie powodując zakłócenia). Pewnie byś zauważył ale może jest wpięty gdzieś wzmacniacz antenowy tego typu i spowodował zwarcie lub był wpięty?
Obrazek

Jeśli ścieżka była wypalona w samej antenie to wymieniłbym ją na nową lub od razu na wersje GPS/FM ponieważ może wpływać na zły odbiór.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości