Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

rojass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 23:43
Lokalizacja: Pomorskie

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: rojass » pt lut 25, 2011 15:21

Hej,
posiadam Borę Variant, to chyba to samo co Golf IV, tyle, że z innym przodem ? Na VW nie znam się zbytnio stąd moje pytanie.
Odziedziczyłem po poprzednim właścicielu dosyć dobry sprzęt, który zainstalowany został na oryginalnych, plastikowych dystansach, które brzydko rezonują przy głośniejszym graniu. Chciałbym wyprowadzić głośnik poza boczek, żeby grał bezpośrednio do wnętrza samochodu.
Pytanie do osób, które już to robiły. Jaką wysokość musi mieć dystans, żeby zrównać go razem z boczkiem ?
Czy rzeczywiście jest duża różnica w brzmieniu po tym zabiegu ? Czy otwór w drzwiach pokrywa się z maskownicą w boczku ?
Jeśli ktoś dysponuje relacją zdjęciową jakiejkolwiek zabudowy tego auta, będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Radek



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Raadek » pt lut 25, 2011 20:09

rojass pisze:Jaką wysokość musi mieć dystans, żeby zrównać go razem z boczkiem ?
Musi być ponad 50mm
rojass pisze: Czy otwór w drzwiach pokrywa się z maskownicą w boczku ?
Na pierwszy rzut oka tak ale jak się wnikliwie przypatrzy to już nie jest tak kolorowo.Jest przesunięcie góra/dół i na dodatek pod innym kątem.
rojass pisze:Jeśli ktoś dysponuje relacją zdjęciową jakiejkolwiek zabudowy tego auta, będę wdzięczny.
Może moje fotki z początków instalki coś pomogą,jak nie to pytaj.Można powiedzieć że trochę wiem o tym aucie.
http://www.forum.powe.pl/viewtopic.php?t=2909" onclick="window.open(this.href);return false;


Natural Sound

rojass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 23:43
Lokalizacja: Pomorskie

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: rojass » pt lut 25, 2011 21:01

Twój temat znalazłem szukając zabudowy suba. Szkoda, że tak mało jest tych zdjęć z montażu, przydałoby się więcej ;)
Znasz kogoś, kto jest w stanie wykonać taki dystans ? W mojej okolicy raczej brak zakładów, które się tym trudnią.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Raadek » pt lut 25, 2011 21:14

O jaki dystans Ci chodzi?


Natural Sound

rojass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 23:43
Lokalizacja: Pomorskie

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: rojass » pt lut 25, 2011 21:34

O taki, który pozwoli mi wyprowadzić głośnik poza boczek.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Raadek » pt lut 25, 2011 22:18

Raczej nikt Ci tego nie zrobi wysyłkowo.Trzeba to robić na aucie.Dodam że z tym sporo kombinacji jest.


Natural Sound

rojass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 23:43
Lokalizacja: Pomorskie

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: rojass » sob lut 26, 2011 11:53

Trudno, kupię w takim razie zwykłe dystanse 36mm i spróbuję zaizolować przestrzeń między głośnikiem a boczkiem jakąś gąbką na przykład ? Efekt na pewno nie taki sam, ale cóż..
Raadek, jakieś sugestie, propozycje, na co zwracać uwagę, albo co szczególnie dobrze sprawdza się w Variancie ?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Pablo Corrado » sob lut 26, 2011 11:55

rojass pisze:Trudno, kupię w takim razie zwykłe dystanse 36mm i spróbuję zaizolować przestrzeń między głośnikiem a boczkiem jakąś gąbką na przykład ? Efekt na pewno nie taki sam, ale cóż..
Raadek, jakieś sugestie, propozycje, na co zwracać uwagę, albo co szczególnie dobrze sprawdza się w Variancie ?
To zamiast gąbki lepiej dopasuj ten oryginalny gumowy pierścień, który tam jest oryginalne.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Raadek » sob lut 26, 2011 15:22

Pablo Corrado pisze:zamiast gąbki lepiej dopasuj ten oryginalny gumowy pierścień, który tam jest oryginalne.
Nie jest to zły pomysł ale może okazać się trudny do wykonania.Gąbka dobrze dopasowana zrobi robotę.
rojass pisze:Raadek, jakieś sugestie, propozycje, na co zwracać uwagę, albo co szczególnie dobrze sprawdza się w Variancie ?
To auto jest rewelacyjne pod car audio więc większych problemów raczej nie spotkasz.Powodzenia :-)


Natural Sound

rojass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 23:43
Lokalizacja: Pomorskie

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: rojass » sob lut 26, 2011 16:52

No to nie pozostaje nic, tylko zbierać fundusze, chęci i na wiosnę zabrać się ostro do roboty :)
Póki co dziękuje za wszystkie odpowiedzi, ale tematu nie zamykajmy, może po drodze wyjdą jakieś niespodzianki, o których warto będzie napisać :)



Miraz86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt cze 29, 2010 16:32
Lokalizacja: Poznań

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Miraz86 » sob lut 26, 2011 20:30

Witam ja tak robilem u siebie wiec moge ci co nie co podpowiedziec. Ogolnie zakupiłem dystanse na allegro 36 i 18 mm ktore skleilem razem i jest to za grube bo tapicerka nie chce mi sie zaczepic odleglosc tapicerki z boku do drzwi siega 8 mm wydaje mi sie wiec ze dystans 36 i 8 powinno byc juz lepiej. Jak sie zrobi troche cieplej bede to poprawial. Od wewnętrznej strony wlozylem dlugie sruby zeby wystawaly ponad tapicerke i nakrecilem nakretki zeby sruby byly sztywno co zapobiegnie okrecaniu sie srub przy przykrecaniu glosnika nakretki schowaly sie w otwory w dystansah. Załozylem tapicerke i okazalo sie ze dystans jest przesuniety do gory i w bok wiec wywiercilem dziury w tapicerce zeby sruby przeszly zalozylem glosnik i przykrecilem go nakretkami.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Raadek » sob lut 26, 2011 20:51

rojass pisze:Póki co dziękuje za wszystkie odpowiedzi, ale tematu nie zamykajmy, może po drodze wyjdą jakieś niespodzianki, o których warto będzie napisać :)
Jak coś będzie nie jasne to pytaj,w miarę możliwości pomogę.


Natural Sound

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: slaww » ndz lut 27, 2011 15:30

Raddek mam pytanko do ciebie.Mam mk4 i sie zastanawiam nad wyprowadzeniem glosnikow.Jest kolosalna roznica?Mam zestaw 3way i na brak basiku nie narzekam, midy i syki mam w slupkach.Scena mi sie fajnie prezentuje.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyprowadzenie głośnika poza boczek MKIV

Post autor: Raadek » pn lut 28, 2011 20:04

slaww, skoro zadałeś sobie trud montażu średniaków i tweeterów w słupki to warto też poświecić trochę czasu i wyprowadzić woofery spod tapicerki.Nawet w systemie 3 way woofer gra środkiem(niskim).W moim przypadku nie wniosło rewolucji do systemu ale dało się usłyszeć poprawę.Jestem zadowolony z rezultatu.
slaww, napisz coś więcej o swoim systemie.


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 66 gości