jaki sub pod xm-4045

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

jaki sub pod xm-4045

Post autor: shift » sob sty 15, 2011 11:50

Panowie, na tą chwile posiadam pod wzmakiem sony xm-4045 zestaw powerbass'a na przodzie i RE-10s4 w bagażniku w skrzynce zamkniętej. Trochę brakuje mi basu (zwłaszcza na niższych głośnościach, jak podgłośnie radio poprawia się stosunek basu do reszty dźwięków), auto jest w sedanie, więc też trochę izoluje półka i kanapa. Czy jest coś sensowniejszego pod tak słaby wzmak (150??w na mostku), może zrobienie skrzynki z BR pod ten głośnik? Czy raczej wymiana piecyka, bądź dokupienie drugiego i inny głośnik? Pod zestaw przedni jak najbardziej pasuje mi taki konfig.

Słuchał ktoś może takiego głośnika (RE-10s4) w skrzynce otwartej? Czy w dalszym ciągu będzie miał przyzwoitą szybkość, bez buczenia, ewentualnie może ktoś zna wymiary skrzynki?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: jaki sub pod xm-4045

Post autor: powalla » sob sty 15, 2011 12:56

Cudów się nie spodziewaj po tym wzmacniaczu ...tzn w pędzeniu suba oczywiście. Najtaniej , najszybciej będzie jak sam sklepiesz sobie taką budę BR , nawet tylko taką na próbę i na własnym organizmie stwierdzisz czy Tobie się to podoba czy nie. Jeśli będzie za mało to czeka Cię wymiana wzmacniacza i znów próby i jeśli znów będzie zły efekt , to dopiero potem zająłbym się wymianą głośnika . Jednak pamiętaj kupując drugi wzmacniacz na suba pomyśl od razu rozwojowo i może jakieś mono warto kupić ?



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

jaki sub pod xm-4045

Post autor: shift » sob sty 15, 2011 13:11

powalla pisze: Najtaniej , najszybciej będzie jak sam sklepiesz sobie taką budę BR , nawet tylko taką na próbę
i chyba faktycznie od tego zacznę. Wiem że nikt nie poda mi gotowca na tacy, ale może ktoś kiedyś robił skrzynkę br pod ten przetwornik? Nie potrafię policzyć wymiarów obudowy po parametrach, coś mi się obiło 35L i 10cm średnicy br

edit:
dokopałem się do takiej tabelki:
Obrazek



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

jaki sub pod xm-4045

Post autor: Kubus20 » sob sty 15, 2011 16:01

Możesz mu spokojnie robić tą większą skrzynkę z tabelki na próbę...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości