Car Audio w bus-ie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Car Audio w bus-ie

Post autor: marceliii » pn lis 22, 2010 23:00

A więc chodzi konkretnie o mojego dostawczaka - Fiat Ducato , wiem że nie jest to VW , ale ze względu na dobre wspomnienia odnośnie porad przy doborze CA w góferze , których autorami byli obecni moderatorzy , chciałbym się ponownie poradzić .
:)
Na chwilę obecną w drzwiach zamontowany jest zestaw PB S6-C , oczywiście na sztywno na panelach ze sklejki , drzwi dobrze wygłuszone matami polimerowymi ze zewnątrz i wewnątrz .
Jednostka sterująca to Alpine CDA-9812 , a leci to przez XM-a 5540 .
Ogólnie to jestem pozytywnie zaskoczony uzyskanym efektem , ale jakby nie patrzeć zostają mi na wzmaku wolne dwa kanały które mógłbym wykorzystać w mostku do napędzenia jakiegoś subika .
Oczywiście w grę wchodzi tylko średnica 20 cm , bo ma się on znajdować w kabinie pod siedzeniami , tylko nie wiem jakie system będzie wskazany przy takiej konfiguracji , chodzi mi o to czy skrzynia ciśnieniowa , czy może lepiej BR , a może BP ?
Z tego XMa zbyt dużo na mostku nie wyciągnę , myślę że jakieś 110w-120W RMS więc najlepiej sprawdziłaby się chyba skrzynia BP , z drugiej strony skrzynia będzie w kabinie więc dobrze by było dać skrzynie zamkniętą , co Wy o tym myślicie ?
Jaki głośnik ewentualnie byście polecili ?
Szczerze mówiąc zastanawiam się też nad tym rozwiązaniem Alpina : http://allegro.pl/alpine-sbe-843br-skrz ... 78711.html" onclick="window.open(this.href);return false;


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Car Audio w bus-ie

Post autor: powalla » wt lis 23, 2010 18:42

Alpinki nie słyszałem ale za dużego wyboru nie masz bo ogranicza Cię moc Xma . Z takich znośniejszych i potrzebujących mało mocy masz IT 08 , JL 10w0 , DLS w310 (a taki ale 8" na all jest za 149zł chyba) .



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Car Audio w bus-ie

Post autor: marceliii » wt lis 23, 2010 23:37

Tzn. nie mam czasu żeby samemu bawić się w budowę skrzyni , więc szukam kompletnego zestawu z dedykowaną skrzynią .
A jak Ty widzisz sprawę samego rozwiązania konstrukcji skrzyni : ciśnieniowa , BR czy BP ?
:)
Nie chce sobie pogorszyć uzyskanego efektu .
:(
Poza tym JL to 25cm , przynajmniej innego nie znalazłem , więc ten już nie wejdzie .
DLS w oznaczeniu 308 też nie potrafię znaleźć na all...


No cóż , na sprzedaż
:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości