radio alpine po stacyjce

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

radio alpine po stacyjce

Post autor: Baran. » pt lis 05, 2010 18:22

Witam koledzy mam taki problem bo jak każdy wie alpine słynie z tego ze po wyłączeniu ciągnie prąd i rozładowuje akumulator, chciałem zrobić radio po stacyjce, ale jest mały problem podpinałem kable żółty z czerwonym, sam czerwony, sam żółty i niestety nie działało radio na włączonej stacyjce bo musi być podpięty żółty z żółtym i czerwony z czerwonym, żeby działało. gdy kupiłem radio na miejscu podpinali mi je i elektryk mówił ze właśnie coś się nie da tak zrobić i mówił ze chyba z elektryka jest coś pomieszane.Moze miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać .Przegladalem inne tematy , ale nie doszedłem do rozwiązania i dlatego pisze tu.


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

radio alpine po stacyjce

Post autor: Qto » pt lis 05, 2010 19:04

Baran. pisze:musi być podpięty żółty z żółtym i czerwony z czerwonym, żeby działało
wszystko się zgadza, radio musi mieć dwa plusy (przeważnie podłącza się stały i po stacyjce) żeby działało...ori radio i blaupunkt zagada na jednym plusie, innych nie spotkałem żeby tak działały



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

radio alpine po stacyjce

Post autor: Baran. » pt lis 05, 2010 21:27

Qto tak wiem o tym z tym ze ja chce zeby bylo tylko po stacyjce,zeby alpine nie pobieral pradu jak jedt wylaczony


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

radio alpine po stacyjce

Post autor: Qto » pt lis 05, 2010 23:10

Moim zdaniem nie powinien pobierać jeżeli podłączysz jak należy plusy...jeżeli faktycznie pobiera to jedyna opcja chyba dać dwa plusy po stacyjce, ale wtedy nie będzie trzymał pamięci i ustawień. Niby każdy alpinek tak ma? Nigdy nie miałem radia tej marki...



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

radio alpine po stacyjce

Post autor: Baran. » pt lis 05, 2010 23:44

No z tego co wiem to tak jest. Wiem ze jak się zamieni żółty z czerwonym to jest radio po stacyjce niestety u mnie nie działa to.


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

radio alpine po stacyjce

Post autor: bodzio_j » sob lis 06, 2010 01:06

Miałem podobny problem. Radio na podtrzymaniu bierze bardzo dużo prądu. Myślałem, ze jakieś felerne jest. Poprzednie (też alpine) nie brało aż tyle.
No i niestety z racji, ze kabelkologia była nieco skopana i nie działała opcja "po stacyjce" wyjściem był dodatkowy wyłącznik wyłączjący podtrzymanie. Rzecz uciążliwa bo kasują się ustawienia.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

radio alpine po stacyjce

Post autor: Paweł Marek » sob lis 06, 2010 01:21

Baran. pisze:nie działa to
no ale czemu nie działa, masz chyba schemat na radio z zaznaczeniem plusa stałego i do podtrzymania, chyba że juz upalił się styk w stacyjce który daje plus po włożeniu kluczyka, to zastąp go plusem po zapłonie z kabli czarnych zasilających cewkę i sterownik silnika na przykład, albo żółto czarnych z lini X. Miałem Alpine, stary model jakiś na compacty z mp3 bez podtrzymania dla płyt cda, zadnego ubytku prądu nie dawał.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

radio alpine po stacyjce

Post autor: Baran. » sob lis 06, 2010 18:08

Oki dzieki, pomodze i zobacze czy cos sie zmienilo.


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: radio alpine po stacyjce

Post autor: Oli » ndz lis 07, 2010 17:52

Baran. pisze:Witam koledzy mam taki problem bo jak każdy wie alpine słynie z tego ze po wyłączeniu ciągnie prąd i rozładowuje akumulator,
myślałem, że to co piszesz nie jest prawdą bo mam Alpinę od 3 lat i wszystko jest OK - fakt codziennie jeżdżę do pracy ALE dla pewności poszedłem dzisiaj do garażu i zmierzyłem napięcie aku. Po 2 dniach bez odpalania roczny akumulator miał "tylko" 12V czyli jednak rozładowuje a radio mam podłączone zgodnie z ori instrukcją :grrr:


[b]148KM/326Nm[/b]

PETN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:29
Lokalizacja: Legnica

radio alpine po stacyjce

Post autor: PETN » ndz lis 07, 2010 22:57

W radiach Alpine (przynajmniej CDA), żółty to + z AKU, a czerwony to + ze stacyjki.

1. Sprawdź miernikiem czy w ogóle masz podciągnięty plus ze stacyjki do kostki ISO (pamiętaj, że może być tak, że stacyjka odłącza zasilanie radia, dopiero po WYJĘCIU kluczyka).
2. Sprawdź czy nie ma zbyt dużego spadku napięcia na pinie stacyjki w kostce ISO
3 .Sprawdź czy żółty przewód prowadzi do stałego plusa a czerwony do plusa ze stacyjki.
4. Jeśli do tego momentu wszystko jest OK, to może nie łączy gdzieś przy samym radiu - to też mierniczkiem...

Cudów nie ma musi działać.

P.S. A w razie czego, nie montuj żadnych przełączników czy innych pierdół tylko pociągnij nowy kabel ze stacyjki...



kam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw gru 03, 2009 21:42
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

radio alpine po stacyjce

Post autor: kam » sob gru 11, 2010 16:12

0
Ostatnio zmieniony wt sty 04, 2011 12:05 przez kam, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=345282

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

radio alpine po stacyjce

Post autor: maniek8855 » czw gru 30, 2010 17:07

Witam
Panowie potwierdzam wszystko co piszecie, miałem i nadal mam ten sam problem, pobór prądu na postoju w przypadku alpine cde wynosi 0,13,a norma jest 0,04, wcześniej miałem zmostkowane kable żółty i czerwony i podłączone pod stały plus, teraz zmieniłem akumulator i musiałem coś z tym zrobić by nie psuć kolejnego akumulatora więc podłączyłem czerwony kabel pod zmienny plus (jeden z kabli dmuchawy, koloru nie pamiętam), w tej chwili radio działa po przekręceniu kluczyka, ale jest kolejny problem radio nie pamięta żadnych ustawień, czy rozwiązaniem będzie jak żółty kabel podłącze pod zmienny plus a czerwony pod stały? Czy wtedy pobór prądu na postoju nie będzie większy niż 0,05?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

radio alpine po stacyjce

Post autor: marcinek84 » sob sty 01, 2011 19:02

maniek8855 kam przeczytajcie post wyżej. Kolega wyraźnie napisal żółty do akumulatora a czerwony pod stacyjke. I wtedy wyłączy sie radio po wyłączeniu zapłonu/wyjeciu kluczyka. U mnie np alpine nie działa gdy czerwony podlaczony jest pod linie X działa tylko na plus zapłonu.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

radio alpine po stacyjce

Post autor: maniek8855 » sob sty 01, 2011 20:30

Temat ogarnięty, podpiąłem jak napisane wyżej czerwony kabel pod zmienny plus, a żółty czyli podtrzymanie ustawień pod stałe 12v i wszystko jest ok, radio działa po przekręceniu kluczyka w pierwszej pozycji, ustawienia są zapamiętywane, a pobór prądu to jedynie 0,01, wcześniej jak był czerwony i żółty podpięty razem pod 12v i radio działało bez kluczyka pobór był 0,13, także zdecydowanie za dużo, problem rozwiązany :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości