Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: lukibse » pt paź 29, 2010 18:30

Witam. Jestem totalnie zielony w temacie car audio, dla starych wyjadaczy pewnie bułka z masłem ale dla mnie to jak rzucenie się na głęboką wodę, więc proszę o wyrozumiałość. Otóż mam pytanko. Kupiłem dziś aktywny subwoofer Blaupunkt EMb 800A (zależało mi na czymś w miarę wydajnym i niewielkim rozmiarami), do tego oczywiście zestaw kabelków (wypiszę zeby nie było wątpliwości... 5m transparent red or blue power cable, 1m transparent black or clear ground cable, 6m transparent blue speaker cable (1m), 5m twisted paire audio interconnect cable, 5m blue remote cable, 1,2m split loom tubing, 1x inline AGU fuse holder, 1x AGU fuse, 2x ring terminals, 2x spade terminals, 5x 18GA spade terminals, 4x fork terminals, 2x butt terminals, 1x gromet, 3x self tapping screws, 10x cable ties) UFFFFF.... Moje radio to Pioneer DEH-P70BT. I teraz moja ogromna prośba czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić jak chłopu ze wsi jak to ustrojstwo podłączyć? Który kabel jest do czego i jak się do tego zabrać? Wiem tylko tyle że jeden kabel (ciekawe który..) mam podpiąć pod kostkę na której z samochodu jest stały +, że nie trzeba podpinać do akumulatora bezpośrednio tylko można pod kostkę (chyba chodzi o wyjscie ze wzmacniacza BATT+). Swoją drogą mam Golfa MK4. Prooooszę o pomoc.



galdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 14:36
Lokalizacja: Żywiec

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: galdan » pt paź 29, 2010 23:38

Cześć ma ten sam subwoofer 800a i ten sam problem jak go podłączyć ?
Znajomi mia zaproponowali 2 wyjścia jedno podpiąć się pod kabel zasilający radio ! ale boję się że będzie to za duże obciążenie dla tego kabla.
Lub pod akumulator bezpośrednio . Sęk w tym że nie wiem gdzie przeprowadzić kable przy stacyjce żeby wyszły koło silnika.
Będę próbował coś rozkręcić z plastików pod stacyjką . Jak mi się uda to dam zdjęcia . Ale mam nadzieję ze ktoś wcześniej od powie na to pytanie. Lub zamieści zdjęcia jak to zrobił .



Awatar użytkownika
ChabczaN
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 178
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 11:49
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry
Kontakt:

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: ChabczaN » sob paź 30, 2010 09:02

wiec moze troche rozjasnie
dostałes 2 kable (grube) 5metrow i metr ?
kabel rca (sygnałowy)
pojedynczy kabelek remote 5metrow cieniutki
kabel glosnikowy 6m.
osłonke z bezpiecznikiem
konektorki ?

5 metrowy ciagniesz do akumulatora ! jesli ma to grac musi byc podpiete do akumulatora.gdy podepniesz pod radio bedzie paliło bezpiecznik.
wiec musisz z bagaznika przeciagnac gruby 5m kabel do akumulatora do klemy + i jak najblizej aku. przeciac kabel i polaczyc z oprawka bezpiecznika ktora dostales.
kabel 1metr gruby laczysz w bagazniku gdzies do blachy. musi byc dobry styk nie moze byc lakieru. (tam gdzie sa przykrecone pasy)
rca (sygnalowy zakonczony okraglymi wtyczkami) ciagniesz od radia do bagaznika tak samo robisz z kablem jednozyłowym 5metrowym tym cieniutkim. mozesz sobie je skrecic i posklejac co kawałek taśmą.
jesli kable masz polozone bierzesz sie za poadlaczanie

gruby 5metrowy podpinasz do sub'a tam gdzie +
masę (1metrowy gruby) do sub'a bedzie pisac gnd badz -
cieniutki pojedynczy kabel z radia podpinasz do wtyku "rem" remote
kabel z 2 okraglymi wtyczkami podpinasz tak jak kolory do suba :)

ze strony radia cieniutki pojedynczy podpinasz sie z nim do niebieskiego ze wtyczki z radia :)
ten z okraglymi wtyczkami podlanczasz kolorami do wtyku sub woofer/ sw nie wiem jak masz zaznaczone. prawdopodobnie to te wtyczki na kablu.

na samym koncu wkladasz bezpiecznik do oprawki przy akumulatorze :) zalaczasz radio i powinno chulać :)
pozdro


Obrazek

viewtopic.php?p=4078084#4078084" onclick="window.open(this.href);return false; <----

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: powalla » sob paź 30, 2010 13:47

Może by tak FAQ Nazara poczytać?



galdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 14:36
Lokalizacja: Żywiec

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: galdan » sob paź 30, 2010 21:38

Witam konkrtetnie chodzi mi o to w którym miejscu przeciś kabel czerwony do okamlutora pod stacyjką . Dzisiaj pogrzebałem pod kolumną kierownicy i po otwarciu plastiku od bezpieczników i nastepnego pod nim . Dotarłem do wiązki kabli wychodzących do silnika . Od strony silnika wygląda to tak że , są to kable poprowadzone w gumie a potem owiniente jakąś taśmą ?? .
Pytanie jest takie !!
Przebić tą gumę i przeciągnąć kabel ??
Jak tak to jak go potem zabezpieczyć , że by tam się nie lało itd. np taśmą izolacyjną??



Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: lukibse » pn lis 01, 2010 16:21

trochę mi rozjaśniliście, tylko w takim razie jeszcze jedno pytanko. w którym miejscu w MK4 najlepiej przeciągnąć kabel zasilający przez grodź silnikową z kabiny do akumulatora?



Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: lukibse » czw wrz 22, 2011 21:43

wracam do tematu gdyż poprzednią golfiną trafiłem w łosia (nawet nie pytajcie, dobrze że tu jeszcze piszę :) ) i jestem po zakupie kolejnej MKIV (juuupiii :D). mam teraz inne radio, temat już trochę ogarniam. radyjko to MFD z navi Blaupunkta, mam do niego podłączoną zmieniarkę i wzmacniacz (tak jak było w wyposażeniu w wersji GTI) i teraz pytanko, czy da radę podpiąć jeszcze ten subwoofer o którym tu była mowa (aktywny) skoro podpięta jest zmieniarka i wzmacniacz?



kingjggff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 10:12
Kontakt:

Re: Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: kingjggff » pt wrz 23, 2011 11:06

po dwie zwrotki na kanal.te boczki sa robione nieprzezemnie.jedyna zecz poza skrzynkami jeszcze do subow.reszta moja praca.



Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: lukibse » pt wrz 23, 2011 11:58

sorry, ale chyba nic nie zrozumiałem O_o



Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Aktywny Subwoofer Blaupunkt EMb 800A - Podłączenie

Post autor: lukibse » sob wrz 24, 2011 18:30

mógłby ktoś odpowiedzieć :)? sprawa wygląda następująco tak dokładnie: mam w mfd wszystkie wejścia (są 3) na mini iso zajęte, prawdopodobnie o ile nie jestem w błędzie to są podpięte na nie: głosniki, wzmacniacz i zmieniarka. nie mam miejsca na kolejne mini iso. chce do tego zestawu dołączyć jeszcze tubę aktywną. czy jest taka możliwość? czy istnieje coś takiego jak rozgałęziacz mini iso żeby z jednego zrobić 2 i podpiąć się ze skrzynią? czy wtedy spale radio bo nie ogarniam. orientuje się ktoś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości