Jak zamontowac głośniki w drzwi do MK3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
lukasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 31, 2006 22:39
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Jak zamontowac głośniki w drzwi do MK3

Post autor: lukasss » ndz lut 05, 2006 19:51

mam golfika z 92 roku. 3 drzwiowy. i w drzwiach nie mam zadnego mocowania do glosników a widzialem w innych golfikach ze są wsadzone w przednie drzwi na samym koncu schowka. Jak sobie cos takiego zrobic zeby nie rozpieprzyc drzwi a moze mozna gdzies kupic cos takiego????
Ostatnio zmieniony czw lut 08, 2007 21:32 przez lukasss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ostrry
Panzerwagen fahrer
Panzerwagen fahrer
Posty: 107
Rejestracja: pn gru 27, 2004 18:14
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Ostrry » ndz lut 05, 2006 19:54

mozna kupic kieszen z miejscem na glosnik, albo zrobic sobie panel z kieszenia z MDFu


PANZERWAGEN FAHERE

WWW.DREAMCARAUDIO.COM <--Takie małe ale pomocne :)

http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1572

Smalecwks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sty 10, 2007 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Smalecwks » czw lut 08, 2007 15:53

jak się dostać do tych głośników w dzrzwiach? trzeba zdjąć tą tapicerke całą? jeśli tak to jak?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw lut 08, 2007 17:08

Smalecwks pisze:jak się dostać do tych głośników w dzrzwiach? trzeba zdjąć tą tapicerke całą? jeśli tak to jak?
Podwadzasz np plaskim wkretakiem masownice i wyjmujesz. Ma ona takie zatrzaski dookola. Pozniej odkrecasz wkrety i wyjmujesz glosnik...



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lut 08, 2007 17:15

lukasss, na allegro pelno tego a jesli chcesz aby ci zrobiono inne lepsze ladniejsze to poczytaj moj link w podpisie



Smalecwks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sty 10, 2007 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Smalecwks » czw lut 08, 2007 17:49

inek01 sciagnlem te maskownice a tam sie okazuje ze nie ma głośnika tylko dziura, wiec także nie ma kabli, którędy najlepiej poprowadzić kable do radia z tamtąd? wykonalne to jest wogole na miare nowicjusza?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw lut 08, 2007 20:49

Smalecwks pisze:którędy najlepiej poprowadzić kable do radia z tamtąd? wykonalne to jest wogole na miare nowicjusza?
U mnie instalacja jest wiec sam tego nie praktykowalem. Trudne to na pewno nie jest tylko trzeba jakos przeciagnac pod deska. Najlepiej bedzie jak sie wypowie ktos kto praktykowal i dokladnie Ci wyjasci jak i gdzie...



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pt lut 09, 2007 09:26

Jezeli masz elektryke w drzwiach a nie masz wystajacych kabli w otworze 165mm to wepnij je do kostki w gumie łaczącej drzwi i z drugiej strony kostki prosto do radia, natomiast jezeli nie masz elektryki drzwi to bezposrednio przez gumę łączącą drzwi do radia.



Awatar użytkownika
undertow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob lip 22, 2006 15:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: undertow » pt lut 09, 2007 09:35

Smalecwks pisze:inek01 sciagnlem te maskownice a tam sie okazuje ze nie ma głośnika tylko dziura, wiec także nie ma kabli, którędy najlepiej poprowadzić kable do radia z tamtąd? wykonalne to jest wogole na miare nowicjusza?
Spokojnie jest to wykonalne, jeśli tylko lubisz coś czasem podłubać - a jak czujesz się niepewnie to zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc, zresztą przy okablowaniu najlepiej mieć jakiegoś pomagiera..

Na początek najlepiej przygotować kable już w domu, tzn. założyć konektorki i obrobić najlepiej opaską termokurczliwą. Ściągasz tapicere drzwi (pociągając spokojnie ruchem dosiężnym :rotfl: od dołu co by zatrzasków nie połamać - przy uchwycie są dwie śruby.. uważaj też na rygiel od zamka) i przeciągasz kabel, odcinek, który będzie wewnątrz drzwi najlepiej zabezpieczyć taśma izolacyjną - to takie dmuchanie na zimne ale drzwi są ruchome w ich wnętrzu pracuję mechanizm otwierania okien itp itd.. jak chcesz zrobić dobre nagłośnienie to robisz też wyciszenie (o tym więcej w FaQ'u)
Drzwi przy zawiasie mają taką gumową przelotkę (harmonijka) ale wewnątrz niej wcale nie ma miejsca.. przynajmniej na pierwszy rzut oka ale inżinieiros z Germanii jak zawsze o wszystkim pomyśleli :grin: tzn są tam styki na plastikowej zaślepce, w której nie ma otworów ale jest taka kratka, przygotowana do wybicia dla przepuszczenia kabli - śmiało choćby śrubokrętem wypierniczasz otwór taki co by kable przeszły i... teraz to już zależy od tego o jakich drzwiach mówimy.. przednich czy tylnych. Jak tył to ściągasz plastiki: - dolna część słupka na którym są pasy bezp. oraz wewnętrzne progi - tam masz fabryczny kanał. Następnie wchodzisz kablami pod deskę - tam nie ma dramatu ale trzeba cierpliwie i spokojnie podejść do sprawy :helm: Ja ściągałem też plastiki pod deską żeby mieć lepsze dojście. Praktycznie wszystkie plastiki w Golfie są na zatrzaskach dopiero w okolicach deski trzeba trochę pokręcić. Parę godzin i browarów pięknej i nierównej walki i już masz nagłośnione drzwi :bigok:

Powodzenia na bojowym froncie :okej:


be quick or be dead..

Smalecwks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sty 10, 2007 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Smalecwks » pt lut 09, 2007 15:10

No to jak tylko słoneczko wyjdzie zabieram sie do roboty, jak juz tapicere trzeba sciagnąć to i wygłusze od razu, a mowimy o przednich drzwiach, deske rozdzielczą tez rozkrece bo innaczej sie tam nie dostane chyba, tylko martwi mnie strona pasazera, bo tam jest poduszka powietrzna i nie widze zadnych srubek ani zatrzasków zeby to zdemontowac, patrzylem ze z z dzrwi mozna pociagnąć kabelek dolem pod tapicerka i na wyskosci skrzyni biegów do góry pod deska rozdzielcza lub nawiewami do radyjka, martwi mnie tylko dojscie do podszybia z tej strony, bo tam chce wlozyc tweetery



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lut 09, 2007 17:01

Smalecwks pisze:martwi mnie tylko dojscie do podszybia z tej strony, bo tam chce wlozyc tweetery
Zagladales pod maskownice w desce ? Moze masz tam juz instalacje.



Smalecwks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sty 10, 2007 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Smalecwks » pt lut 09, 2007 19:11

no fakt, przeciez mam tam fabryczne głośniki, czyli tweetery ktore umieszcze na podszybiu podlacze do fabrycznego okablowania , dzieki



tomcio12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 10, 2006 16:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: tomcio12 » ndz lut 11, 2007 11:58

Witam.

Jak ktoś nie ma bocznych paneli na głośniki to ja znalazłem takie coś:

http://www.allegro.pl/item164680863_boc ... olf_3.html

Ja kupiłem już no i dostałem w świetnym stanie:)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lut 11, 2007 12:04

tomcio12, a gdzie to zalozyles do roweru?nikt tego nie kupil widze.a to jest chyba oslona do tego glosnika chyba nieprzykrecasz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości