ISO

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

ISO

Post autor: malecki-21 » sob wrz 11, 2010 19:34

Posiadam obecnie radio w mk4 ze złączem ISO starego typu i chciałbym założyć radio ze złączem nowego typu.
Czy mógłby mi ktoś kompetentny wyjaśnić jak laikowi gdzie który kabel przepiąć i od czego są poszczególne kable?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

[All VW Inny] ISO

Post autor: Duber » sob wrz 11, 2010 19:42

nie lepiej ori poszukac
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false;



malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

[All VW Inny] ISO

Post autor: malecki-21 » sob wrz 11, 2010 20:22

Dzięki nie wiedziałem że są takie przejściówki. Zastanawia mnie jeszcze dlaczego na tych przejściówkach są 2 kostki na końcu skoro w radiu mam tylko jedno wejście?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

[All VW Inny] ISO

Post autor: Duber » sob wrz 11, 2010 21:41

zazwyczaj są oddzielone przewody na glosniki z zasilaniem i sterowaniem.sa to dwie osobne kostki i nie wepniesz ich odwotnie.a dlaczego hmm nie wiem



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[All VW Inny] ISO

Post autor: Qto » sob wrz 11, 2010 21:53

malecki-21 pisze:Zastanawia mnie jeszcze dlaczego na tych przejściówkach są 2 kostki na końcu skoro w radiu mam tylko jedno wejście?
Z auta wychodzą dwie kostki (głośnikowa i zasilająca) a w radiu może być jedna lub dwie...musisz poszukać takiej przejściówki która będzie pasowała. Przy kupnie nowego radia taka przejściówka powinna być w standardzie.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ISO

Post autor: Zico63b » ndz wrz 12, 2010 00:23

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... soshop.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... isooem.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Te dwa linki zawierają w zasadzie kompendium wiedzy o złączkach ISO. Na ich podstawie Kolega może dobrać złączki w allegro czy sklepie w swej okolicy.
A do Kolegi Duber:
Duber pisze:a dlaczego hmm nie wiem
Jeśliby kolega zadał sobie trud i podpiął np. plusa na wyjście głośnikowe - myślę że Kolega nabyłby już tą wiedzę. Nie można zamieniać ani tych kostek (mają inaczej tzw. "kluczyki") ani tym bardziej przewodów.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

ISO

Post autor: Duber » ndz wrz 12, 2010 16:08

Zico63b pisze:Jeśliby kolega zadał sobie trud i podpiął np. plusa na wyjście głośnikowe - myślę że Kolega nabyłby już tą wiedzę. Nie można zamieniać ani tych kostek (mają inaczej tzw. "kluczyki") ani tym bardziej przewodów.
nie wiem- mialem na mysli dlaczego owe kostki są rozdzielone(nie zawsze bo polączone tez widzialem)a jak ktos sie uprze to i na rozdzielonych pozamienia same kable wiec...
nawet jak widzialem te połączone kostki to tez mają zapadki z osobna i inaczej nie da rady.....



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ISO

Post autor: Zico63b » ndz wrz 12, 2010 16:51

A to faktycznie nie mam pojęcia dlaczego jedno wykonanie jest razem a inne to te dwa wtyki są osobno. No cóż, niech im będzie; jest to tylko utrudnienie w stosowaniu, ech... :mlotek:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

ISO

Post autor: Slavwek.ie » ndz wrz 12, 2010 18:50

Zico63b pisze:faktycznie nie mam pojęcia dlaczego jedno wykonanie jest razem a inne to te dwa wtyki są osobno
Jak chcesz podłączyć radio tylko poprzez wyjścia liniowe do wzmacniacza, to wówczas nie podłączasz kostki głośnikowej. Jesli jest ona zespolona w całość razem z zasilającą, to "po ptokach"
Rozdzielne kostki ISO mają najczęściej radia z pełnym kompletem wyjść RCA (żeby ułatwić montaż)
Często bywa, że ISO jest zespolone a radio ma full wyjść RCA, wówczas jest możliwość wyłączenia wbudowanego wzmacniacza z poziomu radia, z tym że nie zawsze...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości