[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: wolfenstein3d » wt sie 03, 2010 21:37

Jakie głośniki wybrać do 300 zł na razie pod samo radio, z perspektywą za 2-3 mies. dokupić wzmak.
Czy pod samo radio robić na razie wygłuszenie drzwi (czy coś da) czy dopiero jak dokupię wzmak?

oto zestawy do wyboru:

1.Helix dark blue 62.1 + dystanse MDF kurier gratis (niewiadomo do jakiego modelu samochodu wycięte) za 283 zł z wysyłką
http://allegro.pl/item1168363784_helix_ ... eszow.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2. powerbass s-6c + dystanse MDF do golfa mk3 wycięte 287 zł kurier gratis
http://allegro.pl/item1161535675_powerb ... oclaw.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sprzedawca dodatkowo ma w ofercie maty app pękające w mrozie i jak powiedział
"od kwietnia APP zmieniło receprurę i mata jest bardziej plastyczna i nie pęka.
Co do maty dekarskiej to jest za cieńka i za mięka więc nadaje się do podłogi, nie do drzwi. W drzwiach mata dekarska tytan i Soudal spłynie przy temperaturze powyżej 28 stopni. "

3. Hertz DSK 165 + dystanse MDF do mk3 + smycz kurier gratis, od tego samego sprzedawcy co pb s-6c który ma maty APP. Za które wysyłka 18 zł za 10 sztuk ale potrzeba minimum 14 (nie wiem czy drzwi zbyt nie obciąży)

http://allegro.pl/item1161534001_hertz_ ... oclaw.html" onclick="window.open(this.href);return false;

4. POWERBASS ES-6Cv.2 Evolution za 311 zł z wysyłką, bez dystansów MDF, używane.

http://allegro.pl/item1175226811_zestaw ... tniej.html" onclick="window.open(this.href);return false;

5.u-Dimension EL comp 6 + dystanse MDF wycięte pod mk3 za 346 zł z wysyłką od sprzedawcy pb-6c i hertzów co ma maty APP.

http://allegro.pl/item1161538729_u_dime ... oclaw.html" onclick="window.open(this.href);return false;



I które z nich wziąć najlepiej na razie pod samym radyjko Clarion DB178RMP które ma 3 różne tryby słuchania w tym jeden z takim mocnym podbiciem basów.
A za 3 miesiące dokupię wzmak sony za 200 zł z dobrej serii.

jakie wy byście wybrali z nich?

Nie chce dokonać złego wyboru i to już naprawdę co mi doradzicie to zrobię bo nie mam możliwości odsłuchania ich. W moim mieście tylko hertze i powerbassy z tych modeli montują ale wiecznie mają zamknięte a nie mogę dłuzej czekać. Dzisiaj dostałem wypłatę i chce dokonać w końcu wyboru zamówić przez allegro i zamontować najlepiej na wygłuszonych drzwiach.

A jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi to znowu zastosować - taśmę dekarską jak wszyscy co tu radzą czy jednak profesjonalnie maty bitumiczne jakieś niedrogie, app chyba wybiorę. A moze mieszankę? Maty app do zaklejenia dziur fabrycznych w drzwiach jako że są sztywne, a resztę drzwi obkleić taśmą dekarską która jest lekka i nie obciąza drzwi za to mi spłynie w upale 28 stopni. A APP mi pękną przy mrozach..

A co sądzicie o tych matach firmy BOLL?
http://allegro.pl/item1162056259_boll_a ... mlawa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

aluminiowe to może lepsze od tamtych?

Aha i blachę jak obkładać to z 3 stron czy z 2? bo tam jest blacha i blacha. Tą co jest bliżej zewnętrza samochodu okleić z jednej strony - bo wiadomo z drugiej jest zewnętrzny lakier. A tą bliżej wnętrza drzwi z jednej i z drugiej strony czy tylko z zewnętrznej wystarczy?

Kable od radia samochodowego pociągnąć jak grube ile mm do tych głośników we drzwiach? i do tweeterów też grube?
I jeszcze słyszałem że na powerbassa stosuje się jakiś filtr hp dolnoprzepustowy obcinający do 60 herców. nie wiem o co chodzi i ile to kosztuje czy warto to montować.

Czy jednak dołożyć kasy i wybrać te
6. Audio System MX 165 PLUS + MDFy- 492 zł, z wysyłką

http://allegro.pl/item1141554398_audio_ ... ratis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i jak sprzedawca pisze "Głośniki są w stanie pracować zasilane wyłącznie przy pomocy radioodtwarzacza i już wtedy grają bardzo dobrze. Jednakże dają one możliwość współpracy z dodatkowym wzmacniaczem bez obaw o spalenie, czy uszkodzenie przetworników."

i razem około 743 mnie wyniesie montaż tych ostatnich pod samo radio. A za 3 miechy wzmak sony z dobrej serii pod nie.
Ale trochę mi za dużo 740 wydać.. więc obstawałbym przy tych tańszych. W końcu to tylko mk3, jak sie przesiąde na mk4 to tam się da te mx-y albo jeszcze lepsze.


p.s. słyszeliście o testach w niemieckim magazynie CAR&HIFI? Nie mogę znaleźć (ściągnąć) tej gazetki z internetu ale pebeki s-6c tam wygrały w rankingu głośników do 300 zł.. są gdzieś polskie takie testy/tabelki jak w "komputer świecie"? żebym sobie porównał powyższe głośniki parametrami


p.s.1. Marzę o takich Morel tempo 6 (fajnie grają na filmiku :hmm: )
" onclick="window.open(this.href);return false;
700 zł z wysyłką i kablami same głośniki. do tego mdf + wygłuszenie drzwi 900 coś wyjdzie..
http://allegro.pl/item1148614109_najtan ... _emka.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a się wkur**ie i jeszcz je kupię..

p.s.2 patrzcie jaki piękny golfik 4-ka do kupienia za 18 tys miałbym tyle kasy to bym go bez zawahania na niego wyrzucił.
Obrazek

http://moto.allegro.pl/item1166063101_c ... ronik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

do niego morel tempo warto instalować, ale do mojego mk3 chyba nie..
wybierzcie mi jakiś zestaw do 300 zł jak możecie dzięki



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: CrocodileReggae » wt sie 03, 2010 23:34

wolfenstein3d pisze:Marzę o takich Morel tempo 6 (fajnie grają na filmiku
już Cię polubiłem...

nie wiesz ile masz do wydania?
okolice 300zł -
dls K6
focal acces a1
mb quart fsa 216
wolfenstein3d pisze:A co sądzicie o tych matach firmy BOLL?
jak dobrze odtłuścisz i prawidłowo posłużysz się opalarką będzie ok
wolfenstein3d pisze:Aha i blachę jak obkładać to z 3 stron czy z 2?
środek komory i od strony boczka

Niezłe wypracowanie machnąłeś...
Poczytaj trochę stary... kilka tematów pomocnych jest - ogarnij FAQ Nazara... Sprawiasz wrażenie leniwca.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: bogib184 » śr sie 04, 2010 10:59

Wypowiem się jeszcze w tym temacie, chociaż napsułeś mi krwi tymi postami. Morel Tempo 6 to głośniki grające na jakości, a nie wykopie. Trzeba je podłączyć pod odpowiedni wzmacniacz, żeby zagrało jak należy. Xes M1 to do nich już pasuje, bo to naprawdę jakościowy klocuszek jest :hmm: Wygłuszenie drzwi też należy im przygotować odpowiednie: Dynamat, RoadKill, bo już jak się idzie w jakość to wszystkie elementy układanki powinny być z równie wysokiej półki. Dochodzą do tego odpowiednie sygnałówki, kabelki głośnikowe - jednym słowem można pomarzyć, że Morel zagra za 900 PLN z podstawowym wygłuszeniem i pod radiem na 100%. Napisałeś w poprzednim temacie, że wygłuszenie, wzmacniacz to daje się, żeby było cię z daleka słychać - otóż nie - muzyka zostaje w środku, dochodzi mniej hałasu z zewnątrz, a jak wygłuszysz do tego bagażnik porządnie, to ludzie nie słyszą, że jeździ z tobą mocny subwoofer. Na wykop z basikiem w cenie Morel, można przyjrzeć się DLS R6A, bo je jak dopalisz dobrym wzmacniaczem to kopią bardzo, ale to bardzo dobrze :okej: Jednym słowem trzeba przygotować furtki, założyć ten cholerny MDF, zakupić wymarzone głośniki, z czasem piec odpowiedni i wtedy mamy pełnię szczęścia. U-Dimension El Comp 6 są naprawdę przyzwoite :hmm:



Siodema
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 22:06
Lokalizacja: Marki

Re: [głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Siodema » śr sie 04, 2010 12:30

Mam u siebie głośniki morel tempo 6 i powiem tak graj bardzo ładnie czysto, najmocniejsze to one nie są na świecie ale tez nie są ciche. Po prostu grają:D głośniki graja pod radiem avic hd3 i wzmacniaczem INFINITY REF-5350A. głośniki mam tylko z przodu i jestem zadowolony. poszukaj tych głośników na aukcjach ja je kupiłem na aukcji 200zł taniej od ceny kup teraz:D:D
Polecam Morrele:D:D



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Re: [głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Gashkas » śr sie 04, 2010 13:41

Witam,
mam podobny problem i podepne sie jesli mozna. Chcialbym zmienic system, kwota podobna by byla. Myslalem o
bogib184 pisze:U-Dimension El Comp 6 są naprawdę przyzwoite :hmm:
, Helixach DB 62.1. Ewentualnie MDS FC6, MB Quart FSA lub jakies DLS K6 (tylko, ze tu juz nie ma zwrotnicy pelnej chyba). Ma grac pod radiem, na 99% nie bedzie wzmacniacza do tego chyba ze sie pozmienia cos. Muzyka rozna, wszelkie odmiany Electro i Techno, Trance, Rock oraz HH. Jeszcze jedno - czy pod samo radio lepiej pelna zwrotke czy nie ma roznicy?

Pozdrawiam


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
pojzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: pojzon » śr sie 04, 2010 16:01

A ja polecam AudiSystem MX 165 miałem to pod piecem SONY XM-5540F + skrzynia RE 10s4 (rewelacyjny głośnik) , drzwi oczywiście wytłumione ale mata dekarską ( juz więcej tego nie zrobie ) wszystko grało pod Kenwoodem i musze przyznać że każdy kto wsiadł i posłuchał był zachwycony ale najważniejsze że mi się podobało. MX-y mają trochę ostrą górę ale wzmak dał sobie z nimi radę, niestety golfa ukradli 10 miesięcy temu :) ale w sobotę się znalazł zobaczymy co z tego zostało. Jeśli masz niedaleko do Dąbrowy górniczej to jak już będe miał auto spowrotem i wstawie tylko jakieś radyjko a mam nadzieje że nie chcialo się tym skur......nom wyciągać głośników z drzwi to możesz wpaść na odsłuch.

Pozdrawiam


[url=http://img38.imageshack.us/i/beztytuubso.jpg/][img]http://img38.imageshack.us/img38/5223/beztytuubso.jpg[/img][/url]

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: wolfenstein3d » śr sie 04, 2010 17:50

>> DLS R6A

przyznam szczerze że aż się ich boję jak zobaczyłem ten magnes..
Byłem ostatnio u laryngologa i naprawdę mam straty na słuchu zwł na najniższych tonach.
Lepiej wybrać dobre jakościowo niż głośne.

Nie pomogliście wybrać tylko dokładacie kolejne modele przez co mi się w głowie już kręci od nazw, firm itd.
Lepsza byłaby tabelka testowa jakiegoś magazynu car-audio żeby je naprawdę porównać.

Może ktoś ma skan tej gazetki CAR&HIFI niemieckiej z testami głośników pebeków s-6c, helixów dark blue 62.1 i dimension el comp 6 bo z tych coś wybiorę. Nie chce przepłacać bo zbieram na tego czarnego mk4 ze zdjęcia.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: powalla » śr sie 04, 2010 22:27

http://www.profet.pl/739,hertz-hsk-165" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Wojtek » śr sie 04, 2010 22:53

Siodema pisze:Mam u siebie głośniki morel tempo 6 i powiem tak graj bardzo ładnie czysto, najmocniejsze to one nie są na świecie ale tez nie są ciche.
te głośniki wymagają minimum 150 W na kanał żeby je poprawnie wysterować - dostarczasz im tyle?? U mnie w aucie na 2/3 granicy pierwszych zniekształceń nie da się siedzieć w samochodzie


Obrazek

Siodema
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 22:06
Lokalizacja: Marki

Re: [głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Siodema » czw sie 05, 2010 09:36

..:VoyteQ:.. pisze:
Siodema pisze:Mam u siebie głośniki morel tempo 6 i powiem tak graj bardzo ładnie czysto, najmocniejsze to one nie są na świecie ale tez nie są ciche.
te głośniki wymagają minimum 150 W na kanał żeby je poprawnie wysterować - dostarczasz im tyle?? U mnie w aucie na 2/3 granicy pierwszych zniekształceń nie da się siedzieć w samochodzie
powiem ci tak człowiek który mi to zakładał wszystko wysterował zapewnił że będzie ładnie grało i gra:D głośniej nie potrzebuje to że to głośniki mogą mocniej zagrać to wiem ale mi wystarczy to co mam czysto, bez zniekształceń, i całkiem głośno:D dobre radio, piecyk też niczego sobie, wszystko porządnie założone wygłuszone:D muzyka w dobrej jakości i głośniki muszą ładnie zagrać:d



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Raadek » pt sie 06, 2010 10:45

wolfenstein3d, celujesz w tempo a pytasz się o pałerbasy i inne elementy.Poszukaj a znajdziesz :)
Jak będziesz miał tempo to nawet nie będziesz chciał spojrzeć w stronę tych budżetowych systemików.
Tempo lubi moc z porządnego pieca zwłaszcza kiedy się trochę przerobi zwrotkę ale nawet zasilone końcówką radia potrafią zagrać bardzo fajnie.Już nie na takim poziomie jak na wzmacniaczu ale na początek spokojnie wystarczą.Montowałem kilka razy ten system pod radio i nie było tragedii.


Natural Sound

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: wolfenstein3d » pt sie 06, 2010 18:26

w tym aucie fajnie grają te morel tempo

" onclick="window.open(this.href);return false;


http://allegro.pl/item1178263674_najtan ... _emka.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tutaj do kupienie za 650 i dodają 2 maty dynamat. może warto bo teraz wakacyjne promocje ludzie są spłukani.

http://allegro.pl/item1148614109_najtan ... _emka.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy lepsze te z kablami..

w mdfy wsadzić wygłuszyć drzwi i niech narazie pyka pod samym radiem..
rzeczywiście nie ma co na ścierwa za 300 zł się rzucać po to żeby za jakiś czas wymienić na lepsze. Lepiej od razu zamontować najlepsze

zauważyłem ze one są zamocowane w bardzo uwypuklone miejsca skierowane bardzo do przodu. to chyba tak trzeba je montować.

przy takich głośnikach to już tyłu chyba nie trzeba robić? :hmm: czy skrzynkę basową sie jeszcze daje do morel tempów?



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Raadek » pt sie 06, 2010 20:13

wolfenstein3d pisze: czy skrzynkę basową sie jeszcze daje do morel tempów?
Żaden system 165mm nie zagra tak żeby zastąpił sub'a.Posłuchasz i sam stwierdzisz czy potrzeba je trochę odciążyć z dołu(filtr FP) i wspomóc sub'em.


Natural Sound

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: enzo2211 » pt sie 06, 2010 20:21

Heh magia przekonywania. Miałeś wydać max 300 na głośniki a teraz masz już 650. I tylko 3 dni dorastałeś do tej decyzji....
Ja jestem laikiem jeśli chodzi a CA ale chyba nikt mi nie zabroni sie wypowiedzieć.
No więc tak. Wszystkie instalacje jakie oglądałem na forum (te podpięte na górze koło FAQ Nazara ) I te robione przez Kubus20, którego pozdrawiam i proszę o odpowiedz, To minimum 1500 zeta. teraz pytanie?

Czy właściciele tych aut żenią się z tymi samochodami? Skoro jedna mata dynamat kosztuje koło 100 (cena z allegro) a do wygłuszenia drzwi potrzeba wg jakiegoś specjalisty z http://www.strefacaraudio.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; (akurat sobie czytałem) 8 mat na parę drzwi ( w co nie chce mi się wierzyć) to wychodzi 800 zeta za wygłuszenie!!! I teraz jak auto idzie do żyda :helm: (czytaj na handel ) to co? kasa poszła :x A niech -nie daj Panie Boże - Ktoś ci drzwi przerysuje.... Mata się odklei, pęknie albo coś w tym stylu i co? Znów kasa na wygłuszenie. Rozumiem, ze są tanie maty app i taśma dekarska.

Czy nie szkoda wam kasy na zabawę w CA? Rozumiem że są hobbyści ale i tu jest tak zwana buba, Weźmy na to taki hobbysta ma bajeczne nagłośnienie słucha sobie tego i slucha aż tu nagle zonk, czegoś mu mało, i co on robi myśli sobie co by tu zmienić żeby było lepiej... A jak sie okazuje, to ma tak zmasakrowany słuch że szkoda gadać.

Weźcie sobie, tak każdy z osobna, podliczcie ile już kasy przeszło przez ręce żeby mieć wymarzone nagłośnienie. O robocie nie mówię bo to akurat jest plus że jest jakieś zajęcie.

Czy to się "opłaca" ? Czy te samochody lepiej jeżdżą? mniej palą? Chyba nie..

Dobra już nie pisze więcej bo zaraz byście mnie wywalili z forum i takie tam.

Jeśli kogoś obraziłem to naprawdę nie chcący.

PS: Nie ma ktoś z Was tych fabrycznych midbasów co są montowane w golfie 4 ?? Bo nie mam jednego a by się przydał :helm:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości