Wyciszanie, wygłuszanie ostrzeżenie dla wszystkich.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wyciszanie, wygłuszanie ostrzeżenie dla wszystkich.

Post autor: babylock » pn lip 12, 2010 08:40

Witam!
Pragę podzielić si z Wami wiedzą którą niestety zdobyłem podczas wygłuszania drzwi bocznych w Golfie III. Otóż niestety wszystkie porady które mówią o wykorzystaniu mat dekarskich czyli tych taśm w kolorze srebrnym i br azowym są do bani. Mam na myśli panujące obecnie temperatury. Połowa taśm które położyłem spłynęła na dół drzwi, co gorsze brudząc i blokując mi szybę. Natomiast Maty App (czy jakoś tak) spełniły swoje zadanie i trzymają się jak beton. Dlatego przestrzegam przed korzystaniem z dekarki.


babylock

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » pn lip 12, 2010 09:18

babylock pisze:Mam na myśli panujące obecnie temperatury. Połowa taśm które położyłem spłynęła na dół drzwi, co gorsze brudząc i blokując mi szybę.
a stało się to dlatego że wygłuszenie zrobiłeś niechlujnie, niedokładnie, źle... zarówno ja jak i paru moich znajomych którzy mają tak zrobione drzwi (ja mam CAŁE AUTO obklejone matą) nie mają takich problemów


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lip 12, 2010 10:21

U mnie też działa :)



babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: babylock » pn lip 12, 2010 11:22

..:VoyteQ:.. pisze: a stało się to dlatego że wygłuszenie zrobiłeś niechlujnie, niedokładnie, źle... zarówno ja jak i paru moich znajomych którzy mają tak zrobione drzwi (ja mam CAŁE AUTO obklejone matą) nie mają takich problemów
I tu się mylisz, bo po pierwsze nie widziałeś wykonanej pracy po drugie wykonanie było bardzo staranne ze dwie godziny odtłuszczałem blachy aż do krwi bo dostęp jest ciężki nie mówiąc już o wprasowywaniu dekarki. Po trzecie uważam że nie należy wprowadzać ludzi w błąd i zadawać im niepotrzebnej pracy. To, że u Was jest o'k to fajnie ale może kładliście wygłuszenie w chłodniejsze dni i dzięki temu taśmy uległy ustabilizowaniu. Być może przez to że mam czarny lakier to blachy nagrzewają się bardziej tego nie wiem, znam za to efekt. Znaczące jest to że maty z APP nie odpadły.


babylock

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn lip 12, 2010 14:09

Dodam "kamyk do ogródka"
Dekarkę trzeba mocno wygrzać opalarką, żeby solidnie się przykleiła. Temperatura otoczenia przy oklejaniu nie ma znaczenia.



babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: babylock » pn lip 12, 2010 20:32

Slavwek.ie pisze:Dodam "kamyk do ogródka"
Dekarkę trzeba mocno wygrzać opalarką, żeby solidnie się przykleiła. Temperatura otoczenia przy oklejaniu nie ma znaczenia.
Opalarka na wyświetlaczu miała 140 stopni to chyba niemało, palce sobie trochę podpiekłem.


babylock

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » pn lip 12, 2010 21:09

babylock pisze:
Slavwek.ie pisze:Dodam "kamyk do ogródka"
Dekarkę trzeba mocno wygrzać opalarką, żeby solidnie się przykleiła. Temperatura otoczenia przy oklejaniu nie ma znaczenia.
Opalarka na wyświetlaczu miała 140 stopni to chyba niemało, palce sobie trochę podpiekłem.
ja tam jechalem opalarka STEiNEL(JAK TU ) na max poziom 3 na 9 poziomie ciepla :D wyrabia okolo 500*C , tasma sie ruszala przy grzaniu na drzwiach :D
i narazie nie mam zadnych z tym problemow :D niec szyb nie blokuje, etc.
Ostatnio zmieniony pn lip 12, 2010 21:10 przez no-name, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn lip 12, 2010 21:30

Chyba 3 lata mam w Golfie dekarą pociągnięte drzwi ... ściągałem ostatnio tapicerki ....tak jak zostawiłem tak jest . Grunt do odtłuszczenie drzwi i ciepła mata . Dodam że to było 3 lata temu ale teraz mamy tanie STP i GMS , więc po co używać ciężkich APP?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lip 12, 2010 23:53

Kolejna sprawa, że mimo śmiesznie taniej dekarskiej Tytana, narobiło się kilka jeszcze tańszych i może te zawodzą.

Nie twierdzę, że taśma dekarska jest dobra, bo jest to tylko półśrodek i najtańszy sposób na wygłuszenie, ale mi w poprzednim aucie przez ponad 2 lata również nie spłynęła.

Co do samej APP to nikt nie polecał jej raczej na pokrycie otworów technologicznych w drzwiach, bo były problemy z pękaniem w niskich temperaturach.
Jej kolejną wadą, mocną wadą jest waga.

Maty HW Energetic, Dynamat, Stinger, nie wiem czy również STP, są stworzone na innej bazie i mimo, że tłumią świetnie, to nie ważą tak dużo. Spłynąć na bank nie spłyną, przetestowałem osobiście.



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » wt lip 13, 2010 08:58

Ja mam drzwi wygluszone tasma dekarska firmy Tytan, wyglaszalem samochod rok temu w wakacje, w takie upaly stal samochod pod chmurka a nawet i nie bo czesto nie bylo ich na niebie i wszystko sie trzyma nic nie odpadlo, ostatnio zrywalem jedna strone wygluszenie od zewnatrz bo montowalem elektryke szyb i tragicznie ciezko to schodzilo bo tak sie zwiazal klej ze zrywalo sie po kawaleczku i jak bede robil teraz znow to tez mata dekarska. Do tego z tydzien temy wygluszylem caly bagarznik matami app trzymac sie trzymaja ale na zgieciu mi sie jedynie odkleja, ale w chlodniejsze dni sie to zrobi i tez mysle ze jak zwiaze to juz nie pusci. Wiec z wielu z nas nic niema do tasm dekarskich nic jednynie co mowimy to ze tani koszt wygluszenia i roznica jest slyszalna...


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lip 13, 2010 21:00

Dziś wyklejałem lekko dziurawą podłogę w Renaulcie Rapidzie właśnie dekarą (miało być tanio, bo auto na handelek) i bez grzania po godzinie nie dało się tego oderwać od blachy . Jakby to jeszcze podgrzać , to już kaplica . Podstawa to dobre podłoże (suche i odtłuszczone).



Awatar użytkownika
RUCUS1910
I love my 16v
I love my 16v
Posty: 149
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 13:05
Lokalizacja: lodz

Post autor: RUCUS1910 » wt lip 13, 2010 21:07

Potwierdzam,tasma tytan jest ok....rok i jest git


Moje CA:
Alpine CDA 9812rb
PoweeBass L-60c
u-dimension glow2075 v2
Powerbass L-10D w BR
u-dimension EL-D61
Kabelki,Klotz LaGrande,Sound Qest.
Cdn....

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt lip 13, 2010 22:11

ja mam soudal i tak jak mówiłem 0 problemów z winy tasmy


Obrazek

Awatar użytkownika
palibrzuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 16:31
Lokalizacja: WLS .....

Post autor: palibrzuch » pn lip 19, 2010 15:03

Widze ze kolega na kazdym forum pisze jak to zle zrobil wygluszenie i mu sie zlało.
Powtorze jeszcze raz.
Mam zrobione tasma juz ponad 2 lata i nic u mnie zlego sie nie dzieje.
Zima rozbieralem zamek i musialem boczek zdejmowac i nic zlego tam nie bylo musialem pozadnie rozgrzac dekarke aby sie odkleila nic nie plynelo z tamtego lata. Zle zrobiles i to wszystko



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości