Bardzo prosze o rade

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Bardzo prosze o rade

Post autor: Demoniq » ndz maja 30, 2010 00:33

Czesc

Chcialem dzis podpiac nowy wzmacniacz (Rodek R280i) pod moj system Hertz HSK 165, ktory do tej pory chodzil na Sony XM-6020.
Niestety nie udalo mi sie. Jestem najwyrazniej zbyt glupi aby tego dokonac.
Tego XMa podpialem za pierwszym razem i wszystko gra ladnie do dzisiejszego dnia. Tymczasem po podpieciu Rodeka, gra mi jedynie lewa strona glosnikow... i to tak jakby graly same tweetery podlaczone pod kanal dla wooferow O_O jakas masakra...

Nie mam pojecia co z tym zrobic. Po zamianie kabli glosnikowych z CH1 (+ i -) na CH2 zaczela grac prawa strona a lewa przestala.

Co robie zle i dlaczego jestem az tak glupi ? Z gory dziek iza pomoc

Moje podlaczenie:
12+, GND i remote: to napewno podlaczylem dobrze
kable sygnalowe: poprzednio mialem standardowo - w radiu kabelki podpiete pod "front" czerowny do czerwonego i bialy do bialego lecialy w te same kolory w wejscia XMow (czerwony - R oraz bialy - L). Odpialem od XMa i wpialem do Rodeka ---> INPUTS, R pod CH1 a L pod CH2
kable glosnikowe: przyjmijmy ze R i L to strony XMa, a Ch1 i CH2 to strony Rodeka. Czyli poszlo R+ do CH1+, R- do CH1-. To samo z L i CH2

FOTY:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 12:16 przez Demoniq, łącznie zmieniany 2 razy.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz maja 30, 2010 09:18

Demoniq, a jesteś pewien, że ten Rodek jest całkowicie sprawny :?:



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » ndz maja 30, 2010 09:51

No wlasnie nie jestem...

Ale koles, ktory mi go sprzedal zarzeka sie, ze wzmacniacz wyslal mi 100% sprawny, swiezo odlaczony z jego samochodu gdzie gral bez problemow...
Zapakowany byl dobrze i zadnych uszkodzen na pacce nei bylo... spalic tezn ie spalilem bo mialem od samego poczatku montazu odlaczony aku...
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 11:09 przez Demoniq, łącznie zmieniany 1 raz.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » ndz maja 30, 2010 11:40

A kręciłeś potencjometrami w wzmacniaczu? Przełączałeś przełącznikiem filtra w wzmacniaczu? Przełącznik ustaw w pozycji środkowej HPF jak dobrze widzę :chytry:



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » ndz maja 30, 2010 11:43

Tak krecilem w pelnym zakresie...

Na kazdym ustawieniu filtrow tez sprawdzalem...

Przelaczalem tez kable sygnalowe i oczywiscie glosnikowe tez...

Po odlaczeniu jednego z kabli sygnalowych wyglada to tak jakby w ogole dzwiek z radia nie wchodzil przez prawy kanal (INPUT czerwony). Chyba dlatego gra jedna strona tylko...


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » ndz maja 30, 2010 11:52

Demoniq pisze:Po odlaczeniu jednego z kabli sygnalowych wyglada to tak jakby w ogole dzwiek z radia nie wchodzil przez prawy kanal (INPUT czerwony). Chyba dlatego gra jedna strona tylko...
a kabel sygnałowy na pewno sprawny? ja kiedyś też tak miałem , zmieniałem sprzęt, wypiąłem ze starego , podłączyłem do nowego i grał tylko jeden kanał, co się okazało już później, jak już wszystko posprawdzałem, że urwał się kabel w rca, Sprawdź.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » ndz maja 30, 2010 12:10

No tak ale jak to sie ma do tego, ze po ponownym podpieciu poprzedniego wzmaka (Sony XM-6020) wszystko dziala dobrze ?

To raz dziala ten kabel RCA a raz nie ? (przy radiu nc nei bylo odlaczane ani zmieniane)

W ogole to mozliwe zebym to ja zepsul ten wzmak ? KOles co mi go opchnal z forum "strefacaraudio" twierdzi ze wyslal sprawny i nie ma mowy zeby mi jakas kase zwracal. A ja czuje sie oszukany bo wiem ze nei zrobilem nic co by moglo zaszkodzic temu sprzetowi...
Przy podpinaniu oczywiscie aku byl odlaczony, wszstko robilem powoli i w ogole sie piescilem jak pipka z tym sprzetem. Poprzedni wzmak tez przyszedl przez allegro, nie zpesul sie w przesylce ani ja go nei zepsulem przy podlaczaniu i dziala do tej pory a ma juz wiele lat...
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 12:14 przez Demoniq, łącznie zmieniany 2 razy.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » ndz maja 30, 2010 12:17

Jedyne wyjście aby sprowadzić wzmacniacz czy jest sprawny i wykluczyć winę radia czy RCA to podłączenie bezpośrednio odtwarzacz MP3 :) Jeżeli na MP3 będzie taki sam problem to na 100% wzmacniacz jest walnięty.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » ndz maja 30, 2010 12:23

W sensie mp3 player takim rozgalezionym kablem z jacka na 2 rca ?
I bezposrednio pod wejscia we wzmaku ?

[ Dodano: 30 Maj 2010 13:28 ]
Ok podpialem mp3 playera innym zupelnie kablem. Jest to samo...

Czyli sygnal leci jedynie przez wejscie CH2... CH1 w ogole nei dziala :/

Widze, ze zajebisty zakup zrobilem. Czemu to moze nie dzialac ? MOglo sie uszkodzic "w transporcie" ? Od wstrzasow ? Gosc ma staly argument: "ja ci wyslalem sprawny" i nei da sie z nim rozmaiac bo ja kstwierdzil "jego kolega powiedzial mu ze pale glupa bo zniszczylem i teraz chce zwrot kasy". MOglem go zepsuc ? W jaki sposob ? Ogolnei zenada...


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » ndz maja 30, 2010 14:46

W transporcie na pewno nie uszkodził się. Kiedy kupiłeś ten wzmacniacz? Napisz kolesiowi że zgłaszasz sprawę allegro (zapewne tak kupowałeś) w ostateczności na policję :) Ciekawe co odpisze :chytry:

Zobacz to: http://forumprawne.org/prawa-konsumenta ... glosc.html
I po googluj trochę.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz maja 30, 2010 15:18

Sprawdź czy gniazdo RCA się nie obruszyło podczas transportu i jest zimny lut na płycie . Otwórz go i sprawdź , bo może będzie widać okopcenie jakieś ...



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » ndz maja 30, 2010 16:47

popak20:

Niestety nie kupilem przez allegro. Kupilem indywidualnie - po prostu zrobilem przelew a on mi wyslal ten wzmak. Byl dobrze zapakowany, paczka nie uszkodzona jak ja odbieralem.
To wejscie co nie dziala wyglada normalnie, ani sie nie rusza, ani nic.
Koles twierdzi, ze chwile przed wysylka wyjmowal go ze swojego auta i wszsystko dzialalo. Nie ma zatem sobie nic do zarzucenie i nie interesuje go, ze u mnie od pierwszego podpiecia nie dzialalo. Moj problem -__-
Dodam, ze kupilem i sprzedalem juz niemalo rzeczy np. przez allegro, i NIGDY nie zwracalem towaru ani nie wyslalem nic trefnego. 100% pozytywow, etc. No ale kiedys musial byc ten pierwszy raz...

powalla:
Z zewnatrz to gniazdo nie ma zadnych sladow, ze cos z nim nie tak. Wyglada normalnie, w ogole sie nie rusza.
Chwile przed wysylka wzmacniacz dzialal podobno bez zarzutu u tego kolesia. Dla mnie to jakis kosmos, ze nagle podczas trasportu cos takiego sie stalo... a jak otworze i zerwe plomby to juz w ogole nie bedzie mowy o jakims oddawaniu czy cos...


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » ndz maja 30, 2010 17:01

Demoniq pisze:Koles twierdzi, ze chwile przed wysylka wyjmowal go ze swojego auta i wszsystko dzialalo. Nie ma zatem sobie nic do zarzucenie i nie interesuje go, ze u mnie od pierwszego podpiecia nie dzialalo. Moj problem -__-
Jeżeli tak naprawdę napisał widać że ma gdzieś ten problem i podejrzewam że zrobi cię w balona. Zaparte twierdzi że działał. Daleko od ciebie mieszka ten koleś?
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 17:01 przez popak20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz maja 30, 2010 17:06

Z tego co kojarzę wzmacniacz to sprzedający jest z Katowic , ba dodam że napędzał nim HSK (jeśli to on) :bajer:

Będzie ciężko udowodnić że dostałeś uszkodzony ...a przez allegro co to zmienia? Jak mu udowodnisz że wysłał padnięty? Ja bym proponował oddać wzmacniacz do serwisu i kosztami naprawy podzielić się po połowie .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości