zawody w car audio typu Majovwka

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

zawody w car audio typu Majovwka

Post autor: FlatcherFaS » pn kwie 19, 2010 20:14

Witam interesuje mnie jak wygladaja zawody ca na takich zlotach, moze jakis filmiki bedziecie miec i w ogole jak to sie odbywa co i jak, co sie robi co ?? bede wdzieczny za informacje



Awatar użytkownika
Zatox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt lis 17, 2009 14:39
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Zatox » pn kwie 19, 2010 22:58

-najlepsza jakość brzmienia
-największy poziom głośności
-największy poziom ciśnienia akustycznego


viewtopic.php?f=109&t=487008
VW Passat B5 3B byZATOX
AFN+, 141 KM 330 Nm,-30, Royal Green Mica, CA
Alpine CDA 117ri u-Dimension RM-V41 Morel Tempo 6 RE 10S4

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » pn kwie 19, 2010 23:25

takie zawody na zlotach głównie polegają na pokazywaniu kto ma większego... eee tzn chciałem powiedzieć kto głośniej zagra, często zwycięzca wybierany jest poprzez aplauz publiczności

na lepiej zorganizowanych zlotach jury sprawdza jakość samej instalacji, czasami oceniana jest jakość dźwięku itd, bardzo rzadko dokonywane są pomiary

inna bajka to zawody organizowane niegdyś przez pasca teraz przez easca - tutaj faktycznie wszystko ma znaczenie, oceniane jest wiele kryteriów jakości brzmienia, do tego bardzo rygorystycznie oceniana jest sama instalacja, do tego dochodzą zawody na najgłośniejszą zabudowę (tzw dB drag), gdzie specjalnymi przyrządami mierzone jest ciśnienie akustyczne wewnątrz samochodu


Obrazek

FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Post autor: FlatcherFaS » wt kwie 20, 2010 09:18

Dzieki wlasnie wiedzialem jakie sa rodzaje i czytalem o tej easc'e bardziej mi chodzilo o amatorskie zawody bo na takie organizowane przez easce to trzeba miec juz porzadny sprzet i najczesciej biora udzial tam firmy car audio bynajmniej tak mi sie wydaje



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt kwie 20, 2010 15:46

FlatcherFaS, na zeszłorocznej majówce nie było kategorii dB Drag, tylko SQ (jakość dźwięku)
Sędziowie sadzali się kolejno w każdym aucie i odsłuchiwali dźwięk z własnych płyt. Oceniali profil brzmienia, scenę dźwiękową, pobieżnie przeglądali instalację, zaglądali do bagarka...
Wypytywali o zastosowane klocki, w moim przypadku również o sposób zestrojenia sprzętu.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr kwie 21, 2010 20:23

FlatcherFaS pisze:easce to trzeba miec juz porzadny sprzet i najczesciej biora udzial tam firmy car audio bynajmniej tak mi sie wydaje
są różne klasy więc startować może każdy jak ma czym :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 44 gości