Helix , BOSCHMANN i Alpine

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lordskoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 21:20
Lokalizacja: Kraków

Helix , BOSCHMANN i Alpine

Post autor: lordskoli » wt kwie 06, 2010 19:22

Mam zamiar kupić głośniki do golfa 2 : na p rzut BOSCHMANN PR-3006V ( pod oknem ) , ( na tył ) HELIX DB 69.1 . a radio mam to Alpine CDE 9872R . Co myślicie czy to radio pociągnie te głośniki czy opłaca się kupić te głośniki ? . Czy warto kupić do tego wzmacniacz ? bo myślałem żeby kupić 2 kanałowy i dwa głośniki przedni i tylni podłączyć do jednego kanału ( czy da się tak ) .na basie mi nie zależy bo słucham głównie reggae i metalu a tak strasznie tam nie jest potrzebny .


I love Reggae

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Re: Helix , BOSCHMANN i Alpine

Post autor: dogu18 » wt kwie 06, 2010 20:29

lordskoli pisze:Mam zamiar kupić głośniki do golfa 2 : na p rzut BOSCHMANN PR-3006V ( pod oknem ) , ( na tył ) HELIX DB 69.1 . a radio mam to Alpine CDE 9872R . Co myślicie czy to radio pociągnie te głośniki czy opłaca się kupić te głośniki ? . Czy warto kupić do tego wzmacniacz ? bo myślałem żeby kupić 2 kanałowy i dwa głośniki przedni i tylni podłączyć do jednego kanału ( czy da się tak ) .na basie mi nie zależy bo słucham głównie reggae i metalu a tak strasznie tam nie jest potrzebny .
jeżeli twierdzisz ze bas nie jest potrzebny do tego typu muzyki to się troszkę kolego mylisz... jest chyba ważniejszy niż w przypadku techno...

ja ci zaproponuje kupo jakiś zestaw odseparowany na przód (tylko na przód) tweetery daj pod szybą a woofery w oryginalne miejsce i będziesz bardziej zadowolony...

pozdrawiam



lordskoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 21:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lordskoli » wt kwie 06, 2010 21:45

A to moje radio pociągnie na razie te głośniki ? . Bo na wakacje mam zamiar kupić wzmak. ale 2 kanałowy i skrzynie basową ( prawdopodobnie zestaw magnat ) . I czy można pod te dwa kanały podpiąć tą skrzynie i dwa głośniki tylne a przednie podłączone były by do radia .

[ Dodano: 06 Kwi 2010 21:49 ]
Acha czy akumulator przy takim sprzęcie by się szybko wyczerpywał ?


I love Reggae

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » wt kwie 06, 2010 22:03

A co kolego, boisz się o aku? Gdzie będziesz słuchał muzyki - stojąc obok auta, czy w środku podczas jazdy ??? Przecież w CA nie o to kaman... Co do przodu to zestaw odseparowany, co do wzmacniacza, to jeśli głośniki będą mocne to trzeba je dopalić. Sub możesz nabyć aktywny, a jeżeli nie to wzmacniacz 4-kanałowy tylko lepszej firmy, który posłuży do przodu, a mostek będzie gonił sub.



lordskoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 21:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lordskoli » wt kwie 06, 2010 22:10

no właśnie ciekawi mnie co z tym akumulatorem bo mam roczny central . Wydaje mi sie że najwięcej by zużywała tuba , bo jeśli tak to sie obejdzie bez niego . moje radio ma 4 x 45 przy kolumnach helixa pisze że mają RMS 50w a na przyt dam jakieś 25 w . Pociągnie na razie radyjko . Wzmak potem kupię . A słuchał będe i na polu i w środku .


I love Reggae

Pursuit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 05, 2007 22:58
Lokalizacja: B-stok

Post autor: Pursuit » śr kwie 07, 2010 00:13

czlowieku pierwsze co powinienes zrobic ... to wybic sobie z glowy helixy boszpierdy i takie inne ... do tego typu muzyki polecam PB L 60 C - zestaw odseperaowany... a w drugiej kolejnosci hertzy

boszpierdy slyszalem ... helixy posiadalem i ( bez urazy dla innych uzytkownikow ) moim zdaniem nadawaly sie tylko na smietnik.

PB na przod. wzmacniacz i sub z schowanym glosnikiem w srodku ( to sie chyba zwie cisnieniowka ) i " kierownica, 4 kola i mina wesola" ;d



lordskoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 21:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lordskoli » śr kwie 07, 2010 21:32

koleś te głośniki są troszkę za drogie na razie mam zamiar wydać na głośniki ok 200zł .Potem tanie do 100 zł pod okno i na wakacje jakiś wzmacniacz za 300 zł . więc w ty budżecie doradźcie co kupić .


I love Reggae

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr kwie 07, 2010 21:35

lordskoli pisze:koleś te głośniki są troszkę za drogie na razie mam zamiar wydać na głośniki ok 200zł .Potem tanie do 100 zł pod okno i na wakacje jakiś wzmacniacz za 300 zł . więc w ty budżecie doradźcie co kupić .
kup odseparowany na przód... za pieniądze jakie możesz i będzie najlepiej



lordskoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 21:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lordskoli » śr kwie 07, 2010 22:25

a co myślicie jak bym na przut dał i tu sie zastanawiam pomiędzy Helix DB 62.1 lub DARK BLUE 6.1 ten pierwszy ma dodatkowo zwrotnice i twenery . Niewiem do czego tylko służy ta zwrotnica . Prawdopodobnie kupie sobie te głośniki wygłuze drzwi matą bitmutyczną . Tylko czy moje radio Alpine pociągnie te głośniki mój alpine ma w RMS 4x45W wydaje mi sie że powinno coś z tego byc bo drogie radyjko było . A wy co myślicie ?

[ Dodano: 07 Kwi 2010 22:29 ]
A cha i w moim dziadku nie ma wejścia na głośniki w drzwiach . Da się coś z tym zrobic ? , da rade tam kable włożyc autko mam z 1985 i to diesel więc w środku go trochę słychac . Oprócz drzwi co jeszcze opłacało by się wygłuszyc .


I love Reggae

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr kwie 07, 2010 22:30

lordskoli pisze:a co myślicie jak bym na przut dał i tu sie zastanawiam pomiędzy Helix DB 62.1 lub DARK BLUE 6.1 ten pierwszy ma dodatkowo zwrotnice i twenery . Niewiem do czego tylko służy ta zwrotnica . Prawdopodobnie kupie sobie te głośniki wygłuze drzwi matą bitmutyczną . Tylko czy moje radio Alpine pociągnie te głośniki mój alpine ma w RMS 4x45W wydaje mi sie że powinno coś z tego byc bo drogie radyjko było . A wy co myślicie ?
przecież te głośniki to te same!!! Dark Blue = DB.

tweetery zamontuj w słupkach a woofery daj w drzwi.

zwrotnice rozdzielają sygnał pomiędzy wysoko tonowe a woofery...

a radio spokojnie poradzi sobie z tymi głośnikami bez wzmacniacza.



lordskoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 21:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lordskoli » czw kwie 08, 2010 20:18

Mam małe problemy z autem i musze kupic coś tańszego co myślicie o ALPINE SXE-1750S jest o 100 zł tańszy i ciekawi mnie czy dużo gorszy

[ Dodano: 08 Kwi 2010 20:21 ]
tylko że tam nie ma kondensatora czy on jest aż tak potrzebny . Może coś innego doradzieci ale do 200 z przysyłką

[ Dodano: 10 Kwi 2010 00:01 ]
bez konensatorów to można te głośniki podpiąc , po jak bym miał kupic kondensatory to taniej wyjdą te helixy . A co myślicie o używanym sprzęcie

[ Dodano: 10 Kwi 2010 15:04 ]
Sory że was tak pytam ale mam jeszcze jedno pytanie bo narazie krucho będzie z kasą bo dziś musiałem kupic opony więc budrzet się zmienił . Co sądzicie o tych głośnikach na przodzie http://allegro.pl/item985370406_lanzar_ ... ml#gallery lub tych na tyle http://allegro.pl/item991217538_glosnik ... ml#gallery bo czasami podjeżdzam gdzieś podnosze bagażnik i puszczam coś , narazie mam kolumny od wieży i są takie sobie Lub na przyt dac http://allegro.pl/item991824076_jbl_gto ... ml#gallery no i oczywiście jak włoże do bagażnika to bagażnik wygłusze a jak do drzwi to drzwi wygłusze .


I love Reggae

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 51 gości