Dwie anteny w Golfie V a niefabryczne radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Dwie anteny w Golfie V a niefabryczne radio

Post autor: tadziak » pn kwie 05, 2010 15:35

Witam serdecznie,

Mam takie pytanie - w moim VW Golfie V oryginalnie są dwie anteny. Jedna oczywiście na dachu, a druga (z tego co się orientuje) wbudowana w tylną szybę. Oryginalne radio (RCD300) obsługiwało je obie, natomiast co zrobić po wymianie radia? Czy wystarczy podłączyć jedną z nich? Obecnie mam niby zamontowany jakiś adapter, który pozwala podłączyć obie anteny pod inne radio, ale jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć w takie rozwiązanie...

Czy ktoś mógłby coś konkretnego doradzić? Po co są te dwie anteny i jak zamontować nieoryginalne radio, aby nie tracić nic na jakości odbioru?

Z góry dziekuje za pomoc!

[ Dodano: 06 Kwi 2010 21:10 ]
Naprawdę nikt nie byłby w stanie pomóc w tym temacie? Byłbym bardzo wdzięczny...



KrisXP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr gru 03, 2008 00:22
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: KrisXP » śr kwie 07, 2010 22:47

Witam. Kolego olej tą drugą antenę, Ważna jest ta na dachu. Pomiędzy radiem a adapterem załóż SEPARATOR antenowy (znajdź na allero, Lepiej droższy) Są tez uniwersalne, Zasili ci to wzmacniacz antenowy i odbiór będzie super. Dzieję się tak dlatego że w oryginalnym radiu separator masz zintegrowany. W każdym nieoryginalnym nie. Na 100% pomoże



tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Post autor: tadziak » czw kwie 08, 2010 20:06

KrisXP pisze:Witam. Kolego olej tą drugą antenę, Ważna jest ta na dachu. Pomiędzy radiem a adapterem załóż SEPARATOR antenowy (znajdź na allero, Lepiej droższy) Są tez uniwersalne, Zasili ci to wzmacniacz antenowy i odbiór będzie super. Dzieję się tak dlatego że w oryginalnym radiu separator masz zintegrowany. W każdym nieoryginalnym nie. Na 100% pomoże
Witam,
Oczywiście, temat separatora jest mi znany i mam separator zamontowany, obecnie nawet taki specjalny, z dwoma wejściami antenowymi (obie anteny są podłączone), ale nadal nie jest dobrze. Jak stoję to radio gra ładnie, ale jak auto jest w ruchu to zaczyna się gubienie fal, trzaski, szumy i ogólnie niezbyt przyjemne efekty...

Serwis ASO VW upiera się, że ten typ tak ma i ogólnie to nic lepiej byc nie moze...



KrisXP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr gru 03, 2008 00:22
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: KrisXP » czw kwie 08, 2010 21:11

Wobec tego sprawdz dobrze czy ten separator jest zasilany i skąd to zasilanie jest poprowadzone. Powinno być z niebieskiego kabla kostki ISO. Musi być prąd w wewnętrznej żyle kabla antenowego.



tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Post autor: tadziak » pt kwie 09, 2010 14:15

KrisXP pisze:Wobec tego sprawdz dobrze czy ten separator jest zasilany i skąd to zasilanie jest poprowadzone. Powinno być z niebieskiego kabla kostki ISO. Musi być prąd w wewnętrznej żyle kabla antenowego.
Dzięki, sprawdzę to dokładnie. A taka przejściówka typu dwie anteny=>jedno wejście antenowe ma w ogole sens? Czy lepiej podłaczyc tylko jedną antene, tą dachową?



KrisXP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr gru 03, 2008 00:22
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: KrisXP » śr kwie 21, 2010 16:41

Kup porządny separator I tylko dachowa.



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » śr kwie 21, 2010 22:02

tadziak, a jaką masz na dachu? Płetwę?


Obrazek

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Post autor: tadziak » sob kwie 24, 2010 20:07

truckman pisze:tadziak, a jaką masz na dachu? Płetwę?
Nie, normalną taką, najzwyklejszą, jak się spotyka w większości aut.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz kwie 25, 2010 15:34

u mnie na antenie wbudowanej w tylną szybę nie ma jakichkolwiek zakłóceń i odbiór jest idealny a też mam RCD300



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości