CarAudio - polepszenie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

tomek79vp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 12, 2009 17:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

CarAudio - polepszenie

Post autor: tomek79vp » sob kwie 03, 2010 13:22

Witam
Kupiłem ostatnio radio samochodowe ALPINE 9870R Następnie dołożyłem zestaw DLS B6A oraz wygłuszyłem dosyć dobrze przednie drzwi matami. Głośniki przymocowałem poprzez dystanse Powe impregnowane. Faktycznie bas jest teraz niezły. Ale mam pytanie, bo czegoś mi mimo wszystko brakuje jeśli chodzi o jakość dźwięku. Co byście poradzili dodatkowo zrobić? Czy teraz już tylko wzmacniacz i coś na tył ? Jeśli tak to co proponujecie? Aby zachowana była czystość i jakość dźwięku? Samochód to VW golf III TDI kombi a więc troszke głośny niestety.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » sob kwie 03, 2010 16:11

Jeżeli masz DLS podłączone tylko pod radio to jak najbardziej wzmacniacz. Dobra 4-kanałówka i sub w bagażnik i pędzie nieźle. Firmowa.



tomek79vp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 12, 2009 17:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

CarAudio - polepszenie / co wybrać /

Post autor: tomek79vp » sob kwie 03, 2010 20:48

Co warto byłoby teraz wstawić? Jakis sub aktywny? czy wzmak np 4 kanałowy i sub? Proszę o propozycje co by najlepiej pasowało do zestawu i nie chodzi mi o bardzo duzą głośność, ale o jakość i dobre brzmienie całego zestawu.



Awatar użytkownika
karambol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: karambol » sob kwie 03, 2010 21:02

tomek79vp, najpierw zacznij od suba, zawsze zrobi swoje, ale nie pakuj się raczej w aktywnego, ja osobiście jestem zwolennikiem pasywnego


Obrazek

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » ndz kwie 04, 2010 15:19

A według mnie, najpierw zajmij się przodem. Dopiero jak wszystko dopniesz na ostatni guzik z przodu, możesz zabierać się za bagażnik :helm:



tomek79vp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 12, 2009 17:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

CarAudio - polepszenie / co wybrać /

Post autor: tomek79vp » ndz kwie 04, 2010 22:29

No ale przód już zrobiłem. Wymieniłem kable, zalożyłem tweetery poprzez zwrotnice oraz woofery DLSb6a poprzed dystanse, a wcześniej wytłumiłem drzwi i to za pomocą dobrych mat z aluminiową warstwą na wierzchu (oczywiście wewnętrzna strona drzwi jak i otwory montażowe). Dokładnie tak jak jest na forach w dobrych ilustracjach hihi.
Jeśli mam się zająć tylko przodem najpierw to co jeszce mam zrobić? Wzmiacniacz 4 kanałowy i na początek sprawdzić jak na tym gra przód ?? A poza tym jaki wzmacniacz byście polecali pod taki zestaw jaki mam?

[ Dodano: 05 Kwi 2010 10:46 ]
Czy coś takiego byłoby dobre ??
https://ssl.allegro.pl/item970418178_ze ... 10mm2.html

A dodatkowo drugi wzmacniacz 2 kanałowy do napędzania systemu przedniego np Alpine V12 MRV-V300 jakaś używka?? Ewentualnie czterokanałowy aby dodatkowo napędzać głośniki w tylnych drzwiach? (aczkolwiek tylne drzwi to głosniki oryginalne mk3 oraz brak tłumienia)....

No i kiedy trzeba stosować kondensator ??
Dajcie ewentualnie własną propozycję (budżet to około 1000zł plus/minus 200)

[ Dodano: 05 Kwi 2010 22:46 ]
Witam
Tak się zastanawiam nad tymi wzmacniaczami. Głośniki DLS B6A mają 50W RMS. Taki system mam z przodu, z tyłu w drzwiach pozostały oryginały montowane w MK3.
Z tego co czytam i się zorientowałem to jak kupię wzmacniacz 4-kanałowy - to załóżmy, że zrobię na nim porządnie przód, tylne głośniki w drzwiach jak podłączę również pod wzmacniacz to ustawię je tak aby nie buczały. Ale w takiej isntalacji mogę zapomnieć o subwooferze. Potrzebny byłby jeszcze jeden wzmacniacz. Mam rację ??

Inne rozwiązanie to wzmacniacz 5-kanałowy ale na ogół widzę wzmacniacze 4x50RMS, 4x60RMS a ten dodatkowy piąty kanał to na ogół 150RMS, natomiast subwoofery jak widzę potzrzebują na ogół 2 razy tyle a więc około 300RMS. Mam rozumieć, że taki subwoofer jakoś tam zagra, ale na ogół się tego typu instalacje robi na dwóch wzmacniaczach ??

Dodam, że zależy mi aby mieć czystość i jakość dźwięku. Na mega głośnych tonach mi nie zależy. Słucham wszystkiego.

Proszę o wprowadzenie na włąściwe tory.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości