co zrobić z charczącym subem RF?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

co zrobić z charczącym subem RF?

Post autor: bullet » śr gru 28, 2005 20:18

dodam że chodzi o RFP-3412, pracował w zamkniętej skrzynce, napędzany był piecem Cruncha 300w RMS. No i grał sobie tak przez ponad pół roku, aż nagle pare dni temu usłyszałem charczenie (ale to moja wina bo robiłem pare głośniejszych odsłuchów na granicach wytrzymałości moich i głośnika). Od tej pory nawet przy cichym graniu głośnik pierdzi :crazy: -ale jeszcze gra. Ktoś mi mówił że to prawdopodobnie przejścia na cewce się porobiły. Teraz mam dylemat co robić? Dać go gdzieś do naprawy (nie wiem ile to może kosztować i jak taki głośnik po takiej naprawie sie będzie sprawował?) czy może pogonić na allegro w stanie w jakim teraz jest i kupić cos innego? :chytry: Co myślicie?


:)

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt gru 30, 2005 13:05

Usmażyłeś cewkę (zakładam, że za dzwiek nie winisz wzmaka bo jest nadal sprawny (podłączyłeś inny głośniki i było OK). Choć brzmi to niesamowicie bo to potężny przetwornik to wykonanie tej czynności dla przesterowanego wzmacniacza jest przysłowiową bułką z masłem.
Wymiana cewki nie zagwarantuje uzyskanie poprzednich parametrów. Zresztą wymiana cewki ro rozbebeszenie całego głośnika a to juz nie lada wyczyn (centrowanie, odpowiednie kleje). Poza tym skąd weżmiesz do niego cewkę?
Ja sprzedałbym ten głośnik.
Oczywiście jest to jeden ze scenariuszy. Powód może byc inny (uszkodzone zawieszenie lub jednak wzmacniacz)
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 89 gości