RCD300 - poprawa jakości - procesor dźwięku

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Andyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 21, 2010 13:07
Lokalizacja: - śląsk
Kontakt:

RCD300 - poprawa jakości - procesor dźwięku

Post autor: Andyk » czw mar 18, 2010 22:41

Witam! czy ktoś próbował podłączyć jakiś procesor dźwięku pod RCD300 (equalizer)- jaki efekt?



Awatar użytkownika
pszczolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 23, 2009 09:58
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: pszczolek » pt mar 19, 2010 17:46

Lepiej jak wyjmiesz seryjne radio i zakupisz jakies porzadne radio 1 dinowe ;)
Mozesz sie tez połaszczyc na stacje multimedialna np pioneera, alpine, jvc



Awatar użytkownika
SuperKartofel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 19, 2010 14:23
Lokalizacja: z gór

Post autor: SuperKartofel » pt mar 19, 2010 17:49

Alpine najwyzsza jakosc dzwieku:)



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz mar 21, 2010 10:15

SuperKartofel pisze:Alpine najwyzsza jakosc dzwieku:)
Co to za post jest w ogóle? Wstrzeliłeś się w temat jak nie wiem co nie wspominając o tym że znalazł bym kilka modeli które zagrają gorzej niż RCD300. Spam jak nic szkoda że tu raportów nie ma:/

Ale do rzeczy kolego Andyk widzę że chcesz coś zrobić z audio tylko sam nie wiesz jeszcze co.
Chcesz żeby audio zagrało ładniej czy głośniej?
Co do procesora to nie inwestował bym w to zmiana radia wydaje się lepszym wyjściem tyle że jak masz zmieniać na coś średniej klasy to osobiście wolał bym zostać przy serii, głównie z powodu walorów estetycznych a poza tym wątpię abyś zauważył różnicę w odtwarzaniu a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?
Wzmacniacza pod to nie podłączysz, chyba że przez HI-input ale efektu nikt Ci nie zagwarantuje, tzn na pewno będzie głośniej z jakością może być różnie zależy od wzmacniacza.
Tu masz opis I/O jak by co
http://www.erta.ru/base/vw/rcd300.shtml

Trudno cokolwiek doradzać skoro sam nie wiesz czego chcesz, albo wiesz ale nie napisałeś, więc zastanów się i sprecyzuj oczekiwania dla ułatwienia masz parę pytań na które jak odpowiesz będzie można coś pomyśleć.

Przede wszystkim napisz co chcesz zrobić? ma być głośniej czy lepiej jakościowo?
Co Ci w tym radiu nie odpowiada? za mało basu? Czy jak robisz głośniej to zaczyna trzeszczeć? Po prostu co chciałeś w nim poprawić jak myślałeś o tym procesorze dźwięku.
Czy radio ma zostać fabryczne?
Ile kasy na modernizację chcesz przeznaczyć?
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 10:24 przez mag2k3, łącznie zmieniany 2 razy.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » ndz mar 21, 2010 23:42

mag2k3 pisze:znalazł bym kilka modeli które zagrają gorzej niż RCD300.
A ja nie znam żadnego modelu alpine który gra gorzej od rdc 300

Andyk, na temat poprawy brzmienia jest sporo postów.

V ma trochę niewdzięcznie skonstruowane drzwi.
Polecam wymianę radia plus zapodanie używanego wzmaka - 2 kanały spradzonego XMa czy alpine albo audisona...
Do tego wytłumienie drzwi i wymiana głośników -dystans 200/160 i zestaw odseparowany - mb quart, dls...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pn mar 22, 2010 18:46

CrocodileReggae pisze: A ja nie znam żadnego modelu alpine który gra gorzej od rdc 300
Pisanie że alpine ma najlepszy dźwięk to tak jak by napisać że vw to najlepszy samochód ... ale jaki model i które wydanie ?
Nie mam zastrzeżeń co do alpine ale mają lepsze i słabsze modele nie wspominając o starszych które na swoje lata były ok ale w dzisiejszych czasach taki RCD300 je przebije, przykładowo taśmowiec nie zagra czyściej od CD wiadomo inna technika ale mniejsza z tym, w każdym razie kuje mnie w oczy jak ktoś szerzy postulaty w stylu to i to jest najlepsze mając o tym znikome pojęcie.

Co do tematu to kolega i tak się nie odezwał więc polecać cokolwiek to bym się wahał tym bardziej że wcześniej pisał w innym temacie o wzmacniaczu a teraz o procesorze, stąd moje podejrzenie że nie do końca wie co chce zrobić, i z doświadczenia Ci powiem że jak się dowie ceny zestawu który poleciłeś to sobie odpuści a to chyba nie o to chodzi w tym biznesie polecać każdemu podobny zestaw niektórzy po prostu nie mają takich wymagań.
No ale w końcu mogę się mylić jestem tylko człowiekiem , zobaczymy co sam zainteresowany powie jeśli do nas zajrzy.
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 18:53 przez mag2k3, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Andyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 21, 2010 13:07
Lokalizacja: - śląsk
Kontakt:

Post autor: Andyk » pn mar 22, 2010 22:43

Witam!
Dzięki za sugestie - choć nie dowiedziałem się czy da się i czy poprawi jakość podłączenie RCD pod procesor dźwięku. ...
Kombinowałem co zrobić z tym radiem bo naprawdę mi się podoba wizualnie - niestety dźwięk kiepski (wcześniej miałem w MK4 Blaupunkta MP54 i byłem zadowolony - na org. głośnikach i byłbym zadowolony gdybym podobny efekt uzyskał w nowym MK5) .

Wiec kupiłem używane radio - Panasonic

Dzięki jeszcze raz za opinie!



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » wt mar 23, 2010 00:47

mag2k3 pisze:Pisanie że alpine ma najlepszy dźwięk to tak jak by napisać że vw to najlepszy samochód ...
Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem prowadzi właśnie do takich wniosków.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości