Prośba o radę przy doborze radia i głośników - Golf III

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o radę przy doborze radia i głośników - Golf III

Post autor: Dreadus735 » czw mar 18, 2010 18:57

Witam!
Wiem, że temat w gruncie rzeczy jest oklepany, ale wszystkie archiwalne tematy, które udało się znaleźć są już naprawdę archiwalne, a jak wiemy w elektronice postęp jest dosyć szybki a rynek się powiększa.
Planuję nabyć golfa trójkę, ewentualnie (jeśli znalazłbym trzymającą się kupy) dwójkę.

Nie chcę dopasowywać sprzętu do konkretnego gatunku, ponieważ słucham hip hop, house, elektro jak i muzykę klasyczną. Zależy mi po prostu na tym, żeby można było dosyć głośno puszczać muzykę a jakość dźwięku trzymała jakiś poziom i oczywiście żeby to wszytko nie było do wyrzucenia po 6 miesiącach. Lubię jak bas rzeczywiście ma coś wspólnego z niskim tonem, ale nie chodzi mi o to, żeby w bagażniku stała skrzynia z subwooferem a "łupanie" było słychać na 10 km.

Dysponuję kwotą mniej więcej 450 zł i za taką cenę chciałbym kupić radio i głośniki ( nie jest mi niezbędny odtwarzacz CD)

Z góry dziękuję i pozdrawiam



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw mar 18, 2010 19:05

To ciężka sprawa w tej kasie, a tym bardziej bez suba i wzmaka to o basie można zapomnieć. Radio nie da dobrego grania, nawet jeśli głośniki będziesz miał dobre. Do tego zestawu przydał by się jeszcze piec, który bujnie przód i ewentualnie zasili jakiś mały sub. Ja mam wzmak sony xm... 4 kanały: 2 pędzą przód, a dwa w mostku gonią mały sub 130 wat RMS i gra jak dla mnie wystarczająco :helm: Radio wybierz firmową używkę, piec znalazł byś może jakiś za 150 PLN, reszta jakieś głośniczki.
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 19:08 przez bogib184, łącznie zmieniany 1 raz.



Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreadus735 » czw mar 18, 2010 19:23

Hmm...
W aucie którym jeżdżę jest radio blaupunkt, które z 5 lat temu było cudem techniki, głośniki szczerze mówiąc nie wiem jakie ale nie zdziwiłbym się gdyby były oryginalne mercedesowskie. radio ma 4x50w i w gruncie rzeczy ten sprzęt jest dla mnie prawie wystarczający, tylko właśnie jak przekręcę gałkę prawie na maxa to wszystko zaczyna charczeć a jest to akurat głośność, która mi pasuje :grin:

Wydaje mi się, że jeżeli minimum 5 letni sprzęt bez wzmacniacza prawie mi odpowiada to może dałoby radę uzyskać zadowalającą mnie jakość na 4 głośnikach bez wzmacniacza. Oczywiście jako laik w tym temacie chętnie posłucham dobrych rad

Bogib dzięki za szybko reakcję;]



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw mar 18, 2010 19:33

Kolego, więc tak: jeżeli mówisz, że gra dobrze to nie będę naciągał na Prof CA. Radyjko używkę: JVC, Alpine. Głośniki: na Alle... widziałem fajne Alpiny około 140 PLN za komplet, więc styka. Radio ma max 50 a rzeczywiście około 20, więc szukaj głośników około 30, 35 wat RMS i będzie plumkać. Jak pomogłem to punkcik dla mnie :helm: Jak coś upatrzysz to pytaj i się zobaczy, co to warte :grin:



Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreadus735 » czw mar 18, 2010 19:58

wydaje mi się, że te byłyby spoko
Alpine SXE-1725S - przednie drzwi
ale także przydałoby się coś na tył ;)

a w radiu niezbedne jest mi wejście usb i aux a jednak te używane radia nie są w to wyposażone. Jest sens w ogóle ruszać coś takiego - Naviheaven NA-5511

[ Dodano: 18 Mar 2010 19:20 ]
Albo może coś takiego:
Pioneer DEH-2220UB (chyba, że przy takich głośnikach Naviheaven NA-5511 by się do czegokolwiek nadawał)
Alpine SXE-1725S - przednie drzwi
Alphard LW 650 - pólka

???????????????



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw mar 18, 2010 20:45

Radio Pioneer miałem model DEH-2100UB i było niezłe i ładnie grało, miało USB, Aux, więc podejdzie. Alpinki OK, ale Alphard raczej nie. Proponuję w półkę elipsy 6x9" (jajka) 2 lub 3-drożne i poszukać właśnie takie.



Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreadus735 » czw mar 18, 2010 20:54

Szczerze mówiąc nie lubię jak z tyłu dochodzą jakieś dźwięki poza lekkim basikiem bo jakoś zaburza to dźwięk z przednich głośników - nigdy nie mogę ustawić feedera tak, żeby mi dobrze pasowało, więc wolałbym mieć tam tylko niskotonowe, a takie, żeby miały rms nie większy niż 40 znalazłem tylko alphardy ;/



Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: denu » czw mar 18, 2010 21:13

podłączę się do tematu bo też planuję zakup audio jak kolega.
Z tym że chciałbym w bagażniku skrzynię, w drzwi normalne głośniki i tweetery w podszybia. do tego trzeba kupić specjalny wzmacniacz, który ma 6 kanałów (sub, mid, hi) ? czy 4 kanały z czego na przód się dokupuje jakiś filtr pasma na mid i na tweetery - czy jeszcze inaczej: w drzwiach nic nie filtrować, tylko tweetery mają dostać filtr górnoprzepustowy? proszę o poradę i o konkretne nazwy tych "filtrów" żebym wiedział co w sklepie poszukiwać :)


Obrazek
mk3: Obrazek a3: Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw mar 18, 2010 21:19

Mam w kolumnach alphard tylko 25 cm i łupie jak się patrzy, więc za tą cenę to bierz. Te Alpinki też ci wystarczą, a radyjko to Pioneer jest OK, a Naviheaven to sobie od razu odpuść.

[ Dodano: 18 Mar 2010 20:23 ]
denu, Na przód jak kupisz zestaw odseparowany to masz zwrotnicę i tam podepniesz mid (woofer) i sopran (tweeter), a jak nie będzie to trzeba nabyć, a w bagażnik skrzynkę basową (sub). Potrzebny dobry 4 kanałowy: 2 kanały przód, jeden mostek (wzmak musi mieć taką opcję) na subwoofer.



DRX19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 27, 2010 12:14
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: DRX19 » pt mar 19, 2010 22:15

http://allegro.pl/item962687023_pioneer ... ml#gallery
Dobry pionner mimo że używany mam takie radio od 2006 dobrze gra jest bass tylko trzeba głosniki dobre radio ma auxa z tyłu własnie i tu problem ;/ bo tego kabla trzeba było wyciągnąć do przodu i tak to mp3 płyty.Do tego głośniki jakięs z przodu oryginalne (golf 4 1999r) z tyłu PowerBass S-6C wiem wiem drogie ale warte swojej ceny może akurat znajdziesz jakieś używki tansze..link do głośników ;)
http://allegro.pl/item938684889_powerba ... ratis.html



Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreadus735 » czw mar 25, 2010 21:31

Witam ponownie
Właśnie nabyłem golfa dwójeczkę
za jakis czas zajme sie wyposazeniem go w odpowiedni sprzęt
za wszystkie rady dziekuje i na pewno odezwe sie jak juz zalatwie cala sprawe

[ Dodano: 14 Kwi 2010 20:50 ]
Zrobiłem tak jak planowałem
pioneer
alpine na przod
alphard tyl
wszystko gra calkiem ladnie i jestem zadowolony ;]
na razie nie wygluszam drzwi a skrzynki na woofery sa nieobite zadnym materialem ale najwazniejsze ze nie kaleczy ucha
pozdrawiam i dziekuje za rady



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości