podłączenie REMOTE pod radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

podłączenie REMOTE pod radio

Post autor: 19AdEks91 » sob sty 16, 2010 10:36

siema czy mozna podłączyć remote tak zeby wzmak włanczał sie po przekreceniu kluczyka?? a nie przy właczeniu radia???



Awatar użytkownika
Piaseczeq
Music Man
Music Man
Posty: 326
Rejestracja: śr maja 20, 2009 13:55
Lokalizacja: KrakóVW
Kontakt:

Post autor: Piaseczeq » sob sty 16, 2010 10:51

musiałbyś go podłączyć pod tzw plus po zapłonie. W wolnym tłumaczeniu to taki kabelek który daje impuls ciągły podczas przekręcenia kluczyka, ciągły mam na myśli taki że jak rozrusznik będzie mielił i w końcu auto odpali, lampką na mierniku nie zgaśnie tylko będzie cały czas się świecić. Niestety wiąże się to z rozebraniem osłony kolumny kierownicy, no i szukaniem tego kabla. A czemu nie chcesz remote do radia podciągnąć ??

POZDRO 600


"Dodatkowa moc czyni cię szybszym na prostych, obniżenie wagi czyni cię szybszym wszędzie..."

19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: 19AdEks91 » sob sty 16, 2010 11:16

bo jak mam pod radiem to akumulator łatwo padnie.. a czasami jak sie siedzi mozna posuchac na zgaszonym silniku a jhak bym przy kablu zamontował włacznik?? tez by dalo rade :P hehe bo pod wzmacniacz mam podłączoną tylko skrzynie a przednie nie wiec jak bym miał włącznik i wyłacznik to bym mugł wyłaczyć kiedy chce



Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Post autor: takos » sob sty 16, 2010 11:39

Piaseczeq pisze:W wolnym tłumaczeniu to taki kabelek który daje impuls ciągły podczas przekręcenia kluczyka,



impuls czylli jak sama nazwa wskazuje jest to impuls (np 1 sec) prad po zaplonie to poprostu prad po zaplonie.

rozebranie oslony pod kierwonica jest jedna z lawiejszych rzeczy (tylko 2 srobki) a nie tak jak piszesz "niestety"... prad po zaplonie to chyba czarnay kabel z zoltym paskiem, ale nie jestem pewny.

oprocz tego prad po zaplonie jest prawie wszedzie, np w skrzynce bezpiecznikowej


Co do pytania to mozesz wsiasc prad po zaplonie i dodatkowo zalozyc wlacznik.


(\X/)

Awatar użytkownika
Piaseczeq
Music Man
Music Man
Posty: 326
Rejestracja: śr maja 20, 2009 13:55
Lokalizacja: KrakóVW
Kontakt:

Post autor: Piaseczeq » sob sty 16, 2010 11:50

takos pisze:(tylko 2 srobki
pod warunkiem że komuś chce się to rozkręcać i szukać tego kabla

pozatym to co napisałem w poście, miało za zadanie wytłumaczyć "łopatologicznie" jak trzeba to zrobić, bo nie każdy ma jakieś pojęcie o elektryce samochodowej
19AdEks91 pisze:bo jak mam pod radiem to akumulator łatwo padnie..
no jak będziesz "pół dnia" dawał na pełną głośność to napewno padnie.

POZDRO 600


"Dodatkowa moc czyni cię szybszym na prostych, obniżenie wagi czyni cię szybszym wszędzie..."

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 16, 2010 13:43

Daj plus z radia do wzmacniacza przez przekaźnik a sterowanie przekaźnika zrób plusem ze stacyjki...wtedy wzmacniacz będzie chodził tylko na włączonym radiu i zapłonie jednocześnie. Obydwa plusy powinieneś znaleźć za radiem, przekaźnik najzwyklejszy ze stykami 30, 85, 86, 87.



19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: 19AdEks91 » sob sty 16, 2010 16:04

a jak na kablu remote zrobie włacznik/wyłacznik?? to chyba łatwiejsze ;) i zadziała dobra dzieki ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 16, 2010 16:06

19AdEks91 pisze:a jak na kablu remote zrobie włacznik/wyłacznik?? to chyba łatwiejsze ;)
łatwiejsze, ale tak byś miał zautomatyzowane:P...no i pstryczek też trzeba gdzieś umieścić a tak wszystko pochowane by było...
Powodzenia



19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: 19AdEks91 » sob sty 16, 2010 18:38

Qto, dzieki kolego tak wlasnie chce zrobić



Awatar użytkownika
Marcin_ko7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob paź 27, 2007 21:09
Lokalizacja: DSR

Post autor: Marcin_ko7 » sob sty 16, 2010 21:22

Ja sobie zrobiłem przełacznik na remote. :) Gdyby aku padał to wyłaczam w radiu balans na tył i dwa głosniki tylne graja :) wzmacniacz mam podłaczony pod przod i skrzynie.
Ale przeciez do radia idzie plus ze stacyjki wiec mozna tam podlaczyc i bedzie git :D

Kiedys miałem cos ze stacyjka i nawet jak nie włożyłem kluczyka to radio grało... Teraz jest dobrze ale i tak na noc pstryczek przełacze i mam pewnosc ze wzmacniacz sie nie właczy :)


Był :( VOLF
Jest :) BOLF

19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: 19AdEks91 » sob sty 16, 2010 23:20

no dokładnie tak jak mowisz kolego Marcin_ko7, tez sobie zrobie pod przełacznik tyle ze remote mam pod sam wzmacniacz i bas ;) ale szkoda akumulatora a jak czasami sie siedzi i sucha muzyki przy wyłączonym silniku to mozna rozładować ;) hehe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości