Przednie drzwi 4x16cm, bez suba..

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Przednie drzwi 4x16cm, bez suba..

Post autor: D1_PITER » śr gru 30, 2009 19:20

Witam

Chciałem was prosić i pomoc w sprawie doboru głośników. Jak zrobić instalację która będzie miała jakiś przyzwoity dół bez suba? Napewno nie na dwóch szestastkach.. Na czterech? Brzmi już dobrze. Mogą to być głośniki w zasadzie do 20cm i mają tworzyć zestaw na przód i ma być tylko przód. Budżet? Nie wiem.. w kwocie 1000zł da się coś zrobić? Tak jak by podwójny zestaw na przód?

Pozdrawiam


Obrazek

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr gru 30, 2009 20:22

D1_PITER, zacznijmy od tego czym chcesz to zasilać? Są zestawy które potrafią fajne zagrać dołem zez potrzeby montowania aż 4 wooferów np: PB 2XL lub 3XL coś z RE Audio na pewno by znalazł :bajer:



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr gru 30, 2009 20:30

Zasilanie to jest sprawa elastyczna. Narazie mam 2x75 ale to z całą pewnością może ulec zmianom. Np 2x150. Nie upieram się przy 4 wooferach ale jakoś nie wierzę że 2 dadzą radę..


Obrazek

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr gru 30, 2009 20:38

D1_PITER, hmmm... a ja mogę Ci zagwarantować że się zdziwisz :bigok: Dobrze wygłuszone drzwi dystans odpowiedni wzmak i szczena opada. Sam mam SL16 w drzwiach i lusketka tańczą lambadę i pojawia się mrowienie w klatce piersiowej jak by był sub w bagażniku (co prawda niewielki) i to wszystko przy tylko 75rms.
Dobrze by było jakbyś posłuchał u kogoś instalki i sam sie przekonał w przypadku PB 2xl zarówno woofer jak i tweeter są bardzo fajne na braku basiku nie można narzekać. W 3xl woofer to po prostu rewelacja coś dla Ciebie nie można się do niczego przyczepić, trzęsie nogawkami nawet obcisłymi tylko tweeter nieco nachalny ale da się go wytrzymać :bigok:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr gru 30, 2009 21:08

ja polecam swoj zestaw :helm: fakt cena duuuuzo wieksza ale niejeden wsiadl jak mialem suby niepodłączone i zaraz do bagaznika szli...a tam nima.powiem ci jak mi radzono.jesli chcesz po 2 woofery na drzwi to zestaw musi byc 2,5 way.te glosniki niemoga grać tym samym pasmem.niby kaszana wychodzi.wiec troche kombinacji jest.
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2009 21:10 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr gru 30, 2009 23:32

U mnie jak były PB 2XL, to właśnie na brak dołu głównie narzekałem. Miałem ten zestaw w aucie ponad miesiąc i wiem co mówię. Chyba, że to moje duże drzwi stanowiły problem. Jeśli chodzi o 3XL'e to dołu nie brakuje, ale tweeter jest ogromny i przez to głośny. Nie wszystkim to pasuje, moim zdaniem system pod mocnego suba w bagażniku, bo może zagrac naprawdę głośno.

Z jedynym zestawem czułem się jakbym miał suba w bagażniku. Re Audio XXX, ale sporo wykracza poza budżet. Woofery moim zdaniem nie do zabicia, a u mnie dostawały z Audio Arta 325W RMS na kanał przy 2 ohm, bo z taką impedancją pracuje ten zestaw. Do tego regulowana głośność tweetera i cięcie woofera od góry na zwrotce.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » czw gru 31, 2009 14:30

Kubus20 pisze:U mnie jak były PB 2XL, to właśnie na brak dołu głównie narzekałem.
Kubus20 pisze:to moje duże drzwi stanowiły problem
Sam sobie odpowiedziałeś, nie każdy zestaw zagra dobrze w dużych drzwiach znam to z autopsji jako że posiadam 3D i przesiadłem się z PB na SL16 i micha się cieszy :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości