Dziwny problem z gubieniem stacji

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Grochal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 23:31
Kontakt:

Dziwny problem z gubieniem stacji

Post autor: Grochal » ndz gru 06, 2009 23:09

Witam. Otóż mam dziwny problem, gdyż moje radio potrafi odbierać pięknie wszystkie stacje, by potem w najmniej spodziewanym momencie wydać z siebie wyłącznie szum. Czasami po kilku sekundach, a czasami dopiero po kilku godzinach. Ewentualnie odwrotnie - szum, szum, a nagle znowu jest sygnał i wszystko pięknie odbiera bez zakłóceń. Nie ma znaczenia, czy silnik jest włączony, czy nie, czy jestem w mieście, czy w jakimś buszu, czy jadę bądź też stoję na parkingu. Trochę to drażniące, ale cóż. Fajnie by było, gdyby coś się dało z tym zrobić, bo chciałbym zachować oryginalny wygląd i oldschoolowy klimat deski rozdzielczej, nie wymieniając radioodtwarzacza. Będę wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz gru 06, 2009 23:21

Na początek sprawdź końcówkę antenową...



Grochal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 23:31
Kontakt:

Post autor: Grochal » ndz gru 06, 2009 23:34

Kubus20 pisze:Na początek sprawdź końcówkę antenową...
Sprawdzałem, jest ok.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz gru 06, 2009 23:58

Więc kolejny krok, to podłączenie innego 100% sprawnego radia. Wtedy wykluczysz uwalone radio i pozostanie antena, a najprawdopodobniej jej wzmacniacz...



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » pn gru 07, 2009 19:29

ja kiedys mialem taki problem z clarionem e ladnie gralo wszystkie stacje a gdy auto wyłaczylem i po jakims czasie wlaczylem pamieci stacji byly skasowane i trzeba bylo od nowa programowac radio oraz wszystkie ustawienia bass i inne. prawdopodobnie do wymiany byla mala bateryjka podtrzymujaca pamiec w radiu. radio sprzedalem bo denerwowalo mnie ciagle ustawianie stacji


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości