Mk2 problem z podłączeniem radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Lukaszr0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob cze 06, 2009 22:14
Lokalizacja: Siedlce

Mk2 problem z podłączeniem radia

Post autor: Lukaszr0 » wt paź 06, 2009 20:25

Witam,

W moim mk2 są ucięte kostki od radia, ostatnio kupiłem kostkę i chciałem zamontować sobie radio. Tylko teraz pojawia się problem który kabel jest od czego, Doszedłem już które kable są od głośników i który to plus i masa, zostały jeszcze dwa kable które nie wiem od czego są. Czyli wychodzi na to że są 4 kable od głośników i 4 inne kable, natomiast w kostce jest 5 kabli, któregoś mi brakuje... Podłączyłem radio według schematu pod stały plus i mase a radio nie działa, czego może to być przyczyna ? I który kabel podłączyć do czego ? Sprawdzałem i prąd w kablach jest (+ i -).



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » wt paź 06, 2009 20:56

elo narysuj co jak p[odłączyłeś i wyslij mi na meila. przemek-kamien@tlen.pl lub zapodaj na forum spróbuje Ci pomóc. podaj mi meila to zapodam ci schemat co z czym się je. Wysyłając mi foty opisz kolory przewodów
Możesz też załączyć zdjęcie np żeby sie nie bawić podro


www.opolskiVAG.pl

Lukaszr0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob cze 06, 2009 22:14
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Lukaszr0 » wt paź 06, 2009 21:55

Ok, jutro zapodam zdjęcie. Z tego co pamiętam to czerwony z auta podłączyłem z czerwonym z kostki (+) i brązowy z auta z czarnym z kostki (masa) i radio nie działało, a chyba powinno działać już po takim podłączeniu, radio sprawdzałem u kumpla i wszystko śmiga. Mój mail to lukaszr0@op.pl. Jutro jeszcze wrzucę fotkę na forum.



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt paź 06, 2009 21:56

czerwony to jest tylko podtrzymanie pamięci, zasilanie radia idzie żółtym przewodem


Obrazek

Lukaszr0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob cze 06, 2009 22:14
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Lukaszr0 » wt paź 06, 2009 22:09

Czyli czerwony z auta z żółtym z kostki i masa z auta z czarnym z kostki i powinno śmigać ?



Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kubalec » śr paź 07, 2009 12:12

Lukaszr0 pisze:Czyli czerwony z auta z żółtym z kostki i masa z auta z czarnym z kostki i powinno śmigać ?
Czerwony i żółty z radia połącz razem i daj na plus w aucie.Czarny do czarnego,masa.Ale dla pewnosci wez kawalek kabla i dotknij do obudowy radia a drugą końcówke do metalowej części w aucie.Zobacz co sie wtedy bedzie dzialo.


Obrazek

Lukaszr0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob cze 06, 2009 22:14
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Lukaszr0 » śr paź 07, 2009 15:31

Ok, Kubalec, zrobiłem jak piszesz i śmiga. Tylko teraz tak pomarańczowy i niebieski z kostki oraz brązowo-czerwony i biało-żółty z auta nie są z niczym podłączone, od czego one są i jak je podłączyć ?

http://img183.imageshack.us/i/pa070005.jpg/
Obiecane zdjęcie instalacji w aucie, są jeszcze kable od głośników ...



Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kubalec » śr paź 07, 2009 17:55

Lukaszr0 pisze:Ok, Kubalec, zrobiłem jak piszesz i śmiga. Tylko teraz tak pomarańczowy i niebieski z kostki oraz brązowo-czerwony i biało-żółty z auta nie są z niczym podłączone, od czego one są i jak je podłączyć ?
Pomarańczowy to jest zapewne podświetlenie.Chodzi o to,że jak włączasz światła to mimo iż radio nie jest włączone to zapala się w nim podświetlenie.(nie wszystkie radia to mają) a niebieski to zapewne + na elektrycznie wysuwaną antene.Czyli jak włączasz radio to pojawia się tam napięcie żeby uruchomić silniczek w elektrycznej antenie.Co do przewodów z auta to nie mam pojęcia bo ja mam MKIII.Ale generalnie nie potrzebujesz więcej nic podłączać aby Ci prawidlowo chodziło.Ja bym zaizolował i zostawił.
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2009 17:56 przez Kubalec, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Lukaszr0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob cze 06, 2009 22:14
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Lukaszr0 » śr paź 07, 2009 18:29

OK, tak jutro zrobię :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości