Zmieniarka CD

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

Zmieniarka CD

Post autor: czesik7 » śr sie 19, 2009 20:10

Witam
Nie działa mi podświetlenie przycisków zmieniarki cd pod radiem gamma. Z tyłu jest miejsce na 2 kostki mam tylko jedną mini iso czy to może być wina braku 2 kostki tej z lewej strony na 2 piny, do czego jest ta kostka. Podświetlają mi sie tylko kropki przy nr płyty Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sie 19, 2009 20:16 przez czesik7, łącznie zmieniany 3 razy.



artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Post autor: artizian » czw sie 20, 2009 22:03

Witam.
Podepne sie pod temat ponieważ mam podobny problem. Kupiłem ostatnio zmieniarke na 6 płyt wkładaną nad radiem. Taką samą jak kolega u góry. Też nie mam podświetlenia. Tyle że jeszcze u mnie między radiem a zmieniarką jest taka plastikowa przekładka. Jeśli jest ona włożona wtedy zmieniarka nie działa w ogóle, nie ma prądu. Dopiero w monencie, kiedy wyciągne przekładke i metalowy spód zmieniarki czy to cd playera na jedna plyte (tak ową wczesniej miałem) styknie się z górną ścianką radia wtedy jest prąd. O co tu chodzi? Coś jest chyba z instalacją nie tak....... ?????



Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

Post autor: czesik7 » ndz sie 23, 2009 22:49

Rozwiązałem problem z podświetleniem. Wina tkwi w braku tej 2 kostki. Połączyłem te 2 kable na krótko bo kostka to koszt 30zł + przesyłka. Jeden to masa(czarny) a drugi podłączyłem do przewodu, który podaje prąd na podświetlanie do radia.
takiej kostki brakowało:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=719090906



artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Post autor: artizian » pn sie 24, 2009 21:59

myslisz, ze mam ten sam problem??? ja nie wiem co jest grane z tym pradem ;( obawiam sie, ze bede musial jechac do jakiegos elektryka a oni sobie tutaj sporo wolaja za uslugi.....

[ Dodano: 24 Sie 2009 22:03 ]
i w ogole to o jakiej drugiej kostce mowisz i gdzie ona powinna isc i skąd ona wychodzi albo powinna ??? Sorki za te pytania ale ja to sie tak znam na tym jak świnia na poezji....
Ostatnio zmieniony pn sie 24, 2009 22:04 przez artizian, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

Post autor: czesik7 » pn sie 24, 2009 22:07

na zdjęciu widać taki czarny plastik po lewej, tam wchodzi kostka. jak masz takie wejscie i od tego odchodzą 2 kable biały i czarny to ona jest odpowiedzialna za podświetlenie przycisków w zmieniarce cd



artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Post autor: artizian » pn sie 24, 2009 22:32

takze tylko problem w zalatwieniu sobie tej kostki?? Mam to wejscie.

[ Dodano: 24 Sie 2009 22:37 ]
czesik7, jakbys umiescil jakies fotki jak Ty to zrobiles to bym Ci byl bardzo wdzieczny. Wiadomo, ze nie musisz juz teraz to zrobic ale jak znajdziesz chwilke czasu jutro czy pojutrze :)
Ostatnio zmieniony pn sie 24, 2009 22:39 przez artizian, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

Post autor: czesik7 » wt sie 25, 2009 16:24

jak zrobie ci zdjęcia to i tak nic nie zobaczysz bo mam plontanine, te 2 kable biały i czarny przy zmieniarce zrobiłem na krótko, Ja wziołem 2 wsówki ze starek kostkizałożyłem na wystające piny i zalałem gorącym klejem z pistoletu, robi się taki twardy plastik, możesz też uciąć kable przy tej kostce i połączyć. Czarny to masa-podłączasz pod brązowy czyli mase w samochodzie. 2 Biały pod podświetlenie radia. sprawdz sobie prubówką który kabel daje prąd jak włączasz światła. Powinien być kabel zaraz obok masy czyli brązowego, chyba jest niebieski. I tyle prościej nie da się:)



artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Post autor: artizian » wt sie 25, 2009 20:34

ok, troche mi sie juz rozjasnilo. Zrobie to pewnie dopiero przy weekendzie bo teraz to nie mam ochoty, no chyba ze mnie cos nabierze i sie wezme za to wczesniej. Odezwe sie potem co i jak :) dzieki za info !!!

[ Dodano: 30 Sie 2009 12:27 ]
cos popierniczylem........ zrobilem jak napisales, w ten sam sposob i podswietlenie sie nie zaswiecilo. Na domiar zlego radio przestalo w ogole grac, nie ma pradu. Nie wiem jakim cudem jak bylo odlaczone. Nic tylko sie pociąć.... zartuje :)
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2009 12:28 przez artizian, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

Post autor: czesik7 » pn sie 31, 2009 22:40

a może bezpiecznik ci poszedł?



artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Post autor: artizian » czw wrz 03, 2009 20:57

tez o tym pomyslalem. Chyba innej mozliwosci nie ma w tym wypadku. Napisze to samo co ostatnio. Zrobie to w weekend. Zona akurat pojdzie do pracy to bede mial czas spokojnie podlubac sobie z tym :) Juz zagadalem z sasiadem, mowi, ze ma jakies bezpieczniki w rezerwie.

[ Dodano: 05 Wrz 2009 17:07 ]
no nareszcie sie udalo :grin: Zrobilem to ale poczatkowo myslalem, ze mnie krew zaleje. Bezpiecznik faktycznie poszedl. Wyczailem na forum tabele z bezpiecznikami, gdzie napisane bylo, ze bezpiecznik do radia jest z nr 42, 15A. To samo jest w ksiazce serwisowej. Takie tez kupilem, wymienilem z prawej, potem z lewej, potem z tej i z tej (dlatego, ze moj golfik jest angolem i ma skrzynke z bezpiecznikami z prawej strony, totez troszeczke jest inny uklad bezpiecznikow) i lipa. Radyjko dalej nie gra. Prawie sie poddalem ale jeszcze z glupa postanowilem sprawdzic jeden bezpiecznik, inny, 25A bo co mi w sumie szkodzilo. I gra! Potem juz postapilem zgodnie z Twoimi wskazowkami co do podswietlenia i rowniez jest super. Tu mialem nerwowke bo nie chcialo mi sie kleic tych kabli jak Ty to zrobiles i ciagle mi wypadaly ale w koncu udalo mi sie to jakos poskromic. Dzieki czesik7 za pomoc.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 17:18 przez artizian, łącznie zmieniany 5 razy.



maryooush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 13, 2008 02:40
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maryooush » sob paź 03, 2009 19:27

Witam. Mialem podobny problem co koledzy. Podlaczylem podswietlenie i mase za pomocą 2 kabli zakladajac je na te 2 piny i wpinajac sie w kabel do podswietlenia radia i mase. Teraz w zwiazku z tym mam pytanie. Otoz przy wylaczonych swiatlach te diody ktore pokazuja ze plyta jest w srodku swieca sie duzo mocniej niz kiedy wlacze swiatla. Po wlaczeniu swiatel zapalaja sie ladnie przyciski select i ten drugi ale za to przygasa ta kreska co pokazuje ze plyta jest w srodku. Czy to jest normalne??
Drugie moje ptanie jest takie, czy w odtwarzaczu beta podswietlane sa przyciski przewijania kasety te obok miejsca do wlozenia kasety??
Pytam poniewaz zauwazylem ze nie swiecą one i nie wiem czy moze byc to zwiazane z tym ze podpielem do zieniarki to podswietlenie???
Podswietlenie i mase podpielem kablami takimi zwyklymi glosnikowymi, czy to dobrze??



Awatar użytkownika
czesik7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:23
Lokalizacja: Warka

Post autor: czesik7 » sob paź 03, 2009 21:58

u mnie też tak jest, na wył. światłach palą się diody od nr płyt mocniej a po przełączeniu świateł diody świecą słabiej ale zapala się cała reszta. wg mnie tak musi być



superczaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 16, 2009 10:16
Lokalizacja: szczecin/cork

Post autor: superczaro » pn lis 16, 2009 11:44

a u mnie nie mogę włożyc płyty a jak naciskam przycisk cd na radiu to pokazuje mi CHANGE R
czyli co mam zrobić aby działało?



Buddy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 18, 2009 01:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Buddy » ndz lut 28, 2010 13:58

Jako ze temat traktuje o zmieniarkach, to podlaczam sie z pytaniem :grin:
Jakiej firmy sprzet byl montowany w MK3 ze zmieniarka ? Posiadam Varianta z oryginalnym radiem i kombajnem na 6 CD ale nie mam pojecia ktora ze znanych marek produkowala/uje tego typu sprzet do VW ?

Jakby potrzebne byly zdjecia to odsylam do tematu 'MK3 by Buddy' :okej:


! Visca el Barça !
Check this out:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3727099#3727099

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości