głośniki + wzmacniacz do mk3 - będzie to grało?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bogdan3211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 10, 2009 22:21
Lokalizacja: krakow

głośniki + wzmacniacz do mk3 - będzie to grało?

Post autor: bogdan3211 » pn sie 10, 2009 22:29

Witam. Chciałbym włożyć do mojego auta mk3 Wzmacniacz Philips xp-640 + głośniki PIONEER TS-A6921 i podłączyć orginalne głośniki pod ten wzmacniacz. I teraz pytanie czy te głośniki oryginalnie zamontowane i te pionieer wytrzymają przy tym wzmacniaczu?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » wt sie 11, 2009 06:38

Mogę Ci napisać odrazu, że te głośniki nie nadają się pod wzmacniacz. Wiesz dlaczego najczęściej wzmacniacz wspomaga tylko basowy tył? A no dlatego, że soprany zasilane mocą 30W są naprawdę bardzo głośne. Idąc dalej jeśli nie masz poważnych zamiarów co do car audio to kup jakiś mały wmacniacz np 2x40 (dodaj moc samego radia) i podepnij basowe tylne, tylko nie te pionki bo co do wszystkiego to do niczego.



bogdan3211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 10, 2009 22:21
Lokalizacja: krakow

Post autor: bogdan3211 » wt sie 11, 2009 08:34

czyli mówisz że te przednie głośniki zostawić podpięte do radia a tylko tył podpiąć pod jakiś mały wzmacniacz?
Mam zamiar w przyszłości kupić jakąś tubę ale narazie brak funduszy :(



sebinHo

Post autor: sebinHo » wt sie 11, 2009 09:01

ile możesz kasy przeznaczyć na głośniki?



Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Post autor: rafal85rtc » wt sie 11, 2009 09:04

bogdan3211 pisze:Mam zamiar w przyszłości kupić jakąś tubę
to wybij sobie to z głowy bo to jest najgorsze co moze byc :helm: jedynie dobra skrzynia ci zagra a nie jak tuba bedzie pierdziec :bigok:


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

bogdan3211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 10, 2009 22:21
Lokalizacja: krakow

Post autor: bogdan3211 » wt sie 11, 2009 10:57

witam.
jak narazie więcej kasy nie chce na to wydawać. Te głośniki i wzmacniacz wpadły mi okazyjnie. Czyli mówicie żeby tego nie podłączać pod ten wzmacniacz. Dodam że mam radio Pioneer deh-2100. Myślałem że może podłączyć przednie oryginalne pod radio tak jak do tej pory a te dwa głośniki Pioneera pod wzmacniacz.



Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: mlek0 » wt sie 11, 2009 17:07

zalezy kto ma jaki gust i jak bardzo przykłada sie do car audio mi wystarczy tak jak ja mam wydałem małe pieniadze bo kupiłem all okazyjnie w sklepie na tył kupiłem HELIX dark blue DB 69.1 za 80 zł w media markt bo była promocja nocna wyprzedaż czy cos takiego na przód dałem HELIX dark blue DB 52.1 za 150zł z ElectroWorld tylne głośniki podłączyłem pod wzmaka 2 kanałowego nazwy nie pamietam bo to jakas niemiecka dałem za niego jakies 150zł o mocy 400W w RMS i powiem tak miałem skrzynie basowa Blaupunkta i jak podłączyłem ja a potem głośniki to tylko efek psuła wiec ja wymontowałem i wam powiem ze nawet nawet mi sie podoba to jak gra i mi to styka za niemałe pieniądze a daje xD radio mam MANTA z tych lepszych dałem za nie chyba zeby nie skłamać ok 400zl z przeceny z media markt i można trafić tanio okazyjnie wystarczy poszukać bo idzesz do jednego sklepu i ten sam produkt w innym jest tańszy o jaks 100zl innym pewnie ten sprzet by nie stykał ale mi wystarczy i jestem zniego zadowolony !!



bogdan3211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 10, 2009 22:21
Lokalizacja: krakow

Post autor: bogdan3211 » wt sie 11, 2009 17:40

podłączyłem te głośniki pioneera pod wzmacniacz i chyba nic z tego bo przy większej głośności nie ma basu tylko takie jakby klaskanie :-P. Podpiąłem wszystko pod radio bez wzmacniacza i wszystko gra dużo lepiej niż ze wzmacniaczem:)



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr sie 12, 2009 22:44

bogdan3211, moze wzmacniacz ma ustawiony hpf? daj na full i wtedy podłącz, choc wedlug mnie lepiej było zainwestować w przód niż pchać się w tył.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » czw sie 13, 2009 10:53

bogdan3211 pisze:czyli mówisz że te przednie głośniki zostawić podpięte do radia a tylko tył podpiąć pod jakiś mały wzmacniacz?
Mam zamiar w przyszłości kupić jakąś tubę ale narazie brak funduszy :(
Czyli mówie przód zasilany z radia, w ustawienia bas wyłączony a na tył za wzmacniaczem filtr częstotliwości. Tuba to rozwiązanie na lans po mieście. Jesli chcesz grać dla siebie i masz trochę kasy kub basowe Phonocary (nie midbasowe TD) albo Hertze i zagra Ci to ładnie.

Pisałem, że nie zagrają pod wzmacniaczem, zobacz sobie moc znamoniową, pewnie jest w granicach 50W albo mniej. Wogóle nie kupuj wielodrożnych głośników, strata kasy i jakości dźwięku.
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2009 10:56 przez PaulAdmin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
3rrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:00
Lokalizacja: Baza Białystok

Post autor: 3rrol » czw sie 13, 2009 14:28

te byly by dobre Hertz HSK 165 na drzwi ??
jaka jest roznica miedzy 165 a 165.4. Niby nowsza i lepsza technologia, a jak z brzmieniem ??
a w miejsce 6/9" nic nie wstawiamy ??



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » czw sie 13, 2009 17:10

Pewnie, że dobre, te też w drzwi polecam http://www.allegro.pl/item678084461_zes ... eeter.html

165.4 to zupełnie co innego. Wstawisz w drzwi basowe to musisz je trochę przerobić a z tym (efektem końcowym) różnie bywa. Załóż sobie w dzrwi midbasy a do bagażnika jakąś małą skrzynkę albo w półkę ale to nie bedzie ten sam efekt.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » czw sie 13, 2009 22:45

PaulAdmin pisze:w drzwi polecam http://www.allegro.pl/ite...df_tweeter.html
:rotfl: :rotfl:
PaulAdmin pisze:albo w półkę
:goof: Kolego jak masz takie głupoty wypisywać to lepiej nie pisz, phonocary mozna we w :butthead: wsadzić, lepiej poszukać czegoś w używce, a na sam poczatek wygłuszyć drzwi i głosnik osadzic na dystansie :bajer:



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » sob sie 15, 2009 00:22

DJ_SM pisze:Kolego jak masz takie głupoty wypisywać to lepiej nie pisz, phonocary mozna we w :butthead: wsadzić, lepiej poszukać czegoś w używce, a na sam poczatek wygłuszyć drzwi i głosnik osadzic na dystansie :bajer:
Głupoty... sprawdzałeś te głośniki? Rozumiem, że dla niektórych jak tablica nie wibruje to nie ma frajdy. Ja je mam, jestem zadowolony, grają bardzo czysto dlatego je polecam. Półka to ostateczność, sam nie mam takiego rowiązania bo wiem jaka to jest strata. Nie polecam jednak kupowania używanych głośników i skarpetek. O wygłuszeniu nic nie wspominiałem bo to osobny temat.
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2009 00:24 przez PaulAdmin, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości