2 kable do glosnikow na polce

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Bartholomeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:22
Lokalizacja: mannheim

2 kable do glosnikow na polce

Post autor: Bartholomeus » wt cze 09, 2009 01:46

kupilem sobie nowe glosniki hertz-a dolne zamontowalem bez problemu ale z "syczkami" mam maly problem poniwaz moje stare glosniki maja 2 wejscia a te nowe tyko 1. wszystko by bylo ok bo na 1 kablu nawet graja z tym ze jezeli 2 nie jest podlaczony dolne nie graja. co robic zeby dzialaly i te na dole i te gorne? jestem "swiezy" w tym temacie dlatego prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt cze 09, 2009 06:56

Od radia do tweeterów idzie kabelek "z sygnałem" , a woferek jest podłączany pod tweeter(stąd 2 wtyczki). Musisz podpiąć cały zestaw (nie piszesz jaki) pod ten kabelek idący od radia. Czyli założywszy ,że masz system odseparowany ze zwrotką musisz ten kabelek z radia podpiąć pod IN zwrotki , tweeter pod TW,a pod wyjście WOFER we zwrotce podpinasz ten drugi kabelek z kostką wpinany do tweetera (jest to kabelek idący do wofera w drzwiach) .

PS: przy podpinaniu MUSISZ zachować właściwą polaryzację ... kable muszą być podpięte z obu stron identycznie (nie ważne czy koniecznie +do + ale mają być podpięte identycznie), bo inaczej zagrają w przeciwfazie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości