helix db four

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

helix db four

Post autor: felga83 » ndz maja 17, 2009 17:45

witam !
piszac posta mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
w czym rzecz, wiec posiadam takowy wzmacniacz helix db four mk4 i do tego przedni zestaw focal access 165A3 i od pewnego czasu przy glosniejszym sluchaniu (oczywiscie bez przesterow) wzmak sie wylacza i siweci sie protect.
wkaldalem pod rozne zestawy glosnikowe i nie zawsze sie tak dzialo.
podlaczalem w mostku pod suba dzialo sie to samo. myslalem ze to wina instalacji kablee 20mm2 nadal to samo, przelozylem pod kabloe 35mm2 i wciaz to samo panowie co moze byc nie tak, wzmaka nie katowalem, caly czas w bagu lezal i napedzal przod, kurna juz nie wiem co moze byc. pomocy ?? bez muzy w aucie to jak bez reki :)


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz maja 17, 2009 18:27

Na dzień dobry do poprawki (wyczyszczenie)wszystkie połączenia na drodze prądowej. Potem podczas słuchania na granicy wyłączenia zmierz jakie napięcie jest na zaciskach prądowych wzmacniacza.
Piszesz o podłączaniu różnych zestawów głośnikowych, a co z kablami? Odłącz te kable co masz w aucie i podłącz zwrotki na takich puszczonych luzem ... czasem kabelek się przetrze i robi zwarcie , więc trzeba to wyeliminować , a takie zastąpienie tych kabli właśnie Ci w tym pomoże . Najlepiej wziąć jakieś domowe kolumny i sprawdzić czy się będzie wyłączał . Piszesz również ,że jak podłączyłeś suba to też się wyłączył ... ale nie piszesz ,czy w tym czasie kable dla przodu były podłączone ... same zagadki nam dajesz w niedzielę :goof:



Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » ndz maja 17, 2009 21:33

hehe oj sorki bo ciezka sobote mialem :PP

no wiec tak .. suba podlaczalem bez przodu - i po chwili protect
przekladalem wszystkie kableki od czincz do zasilajacych, wszystkie styki czyszczone przy wszystkim.... :crazy:


teraz zamiast helixa przod pedzony jest harman kardonem, i nic sie nie dzieje wszystko jest wporzadku nic nie wylacza. jezeli byloby gdzies zwarcie to podejrzewam ze byloby to uchwytne "dzwiekowo" bo beda znieksztalcenia podczas sluchania muzyki przy sredniej glosnosci- byc moze sie myle??
chyba oddam go do specjalisty, no chjyba ze sprawka tegoz przypadku moga byc jakes zanieczyszczenia w srodku wzmaka. hmm ciezki orzech do zgryznienia


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz maja 17, 2009 21:57

Ciężko takie "przypadki" diagnozować przez internet , bo po prostu trzeba eliminować po kolei "ewentualne"problemy (słaba masa, zwarcie, za niska impedancja suba itd) . W praktyce zajmuje to chwilę ,a przez neta ... wieczność :) . Teraz wystarczy ten "niby zepsuty" podłączyć u kogoś w aucie i już wszystko wiesz :)



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn maja 18, 2009 00:13

A spróbuj na wzmacniaczu bez obciążenia (głośników). Czy też się wyłączy.

Sprawdź tak jak mówi kolega wyżej jakie masz napięcie na zasilaniu przy samym wzmacniaczu tuż przed momentem wyłączenia (na obciążonym).

Spróbuj obciążać każdy kanał z osobna. Czy na każdym kanale się będzie wyłączał.


Obrazek

Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » pn maja 18, 2009 11:21

no wlasnie podlaczalem u kolegi w aucie na instalacji 35mm2 i pod dls r6 i nic sie takiego nie dzieje, znow podlaczalem pod instalke 20mm2 pod sub jl 10w i tu sie wylacza, potem do mnie pod instalke 20mm2 i znow to samo, podlaczylem bez zwrotnic i bylo ok zalaczylem zwrotki i sie odlaczal, hm moze zwrotki maja jakies zabezpieczenia???
dzwonilem do serwisu focala i mowilem w czym rzecz, no jak zwykle wina wzmak ze zaslaby, powiedzialem ze helix-- cisza w sluchace, no to wina kabli, podlaczalem nma krotko i nadal to samo. wiec sie poddaje dzis parcha zaniose na przeglad zobaczymy co go boli dzieki wielkie chlopaki


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości