anteny w mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

anteny w mk3

Post autor: mk3gtp » pt maja 15, 2009 21:16

Witam serdecznie!
Kupiłem Golfika III w wersji GT z 94r (chyba z końca 94) i jakimś cudem ma on dwie anteny, jedną w nadkolu od strony kierowcy a jedną na dachu z tyłu. Niestety podłączona jest ta w nadkolu i kiedy ją schowam, żeby lepiej wygladało, to o radiu mogę pomarzyć. Kumpel mi mówił, że widział już kilka golfów z takim podwójnym zestawem anten.
Mam pytanko, czy ktoś z Was także ma taki turbo zestaw dwóch anten? Zastanawia mnie także to, czy ta antena z dachu ma juz pociągnięty kabel gdzieś w okolice kokpitu czy tez jest ona niepodłączona i sam musze kupić kabel, rozbierać podsufitkę i przeciągac go do radia??
Dziękuję i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Post autor: krzychu195 » pt maja 15, 2009 21:19

Wychodziły golfy z anteną w dachu i w błotniku - nigdy razem.
Tylko czasami jest np ciężko dostać błotnik bez dziury na antenę lub po prostu ktoś sobie wiercił drugą dziurę w dachu :bigok:



Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

Post autor: palel36 » pt maja 15, 2009 21:20

masz jedną antenę tylko ta druga jest nie zdjęta bo ktoś nie miał zaślepki jak schowasz tą w błotniku czyli tą masz podłączoną



mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: mk3gtp » pt maja 15, 2009 21:40

Ale gdyby ktoś wiercił specjalnie dziure w dachu na antenę i ją tam założył, to by ją podłączył, a niestety działa ta badziewna z błotnika...
Nie chce podsufitki zdejmować i przeciągać nowego kabla, dlatego myślałem, że ta dachowa gdzieś ma wyprowadzenie...



Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » pt maja 15, 2009 21:43

nie wiem czy probowales ale zdejmij od strony kierowcy prog ten kolo siedzenia...jesli masz kabel to idz po nim i znajdziesz moze koncowke albo sam dorobisz. Pozdro



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » pt maja 15, 2009 21:44

mk3gtp pisze:Ale gdyby ktoś wiercił specjalnie dziure w dachu na antenę i ją tam założył, to by ją podłączył, a niestety działa ta badziewna z błotnika...
Nie chce podsufitki zdejmować i przeciągać nowego kabla, dlatego myślałem, że ta dachowa gdzieś ma wyprowadzenie...
a po jakiego grzyba podsufitke?? 2 listwy i tą na słupku A zdejmujesz, podsufitke wystarczy na chwile tylko odgiąć


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt maja 15, 2009 22:03

Oryginalnie powinno być tak, że kabel od anteny na dachu idze dachem na lewą stronę (kierowcy) i potem lewą krawędzią dachu do przedniego lewego słupka i dalej w dół. Jeżeli samochód miał antenę na dachu, to w błotniku miał zaślepkę - ale z tego co wiem dziura w błotniku była zawsze. Aby sprawdzić, czy do anteny na dachy idze kabel trzeba ściągnąc plastki osłaniający słupek przedni lewy, uchylić podsufitkę (odkręcić też raczke) i jeżeli zobaczysz, że krawędzią dachu idze przewód, to jest on od anteny.

Tutaj masz fotki, gdzie widac fragmenty przewodu:
Obrazek

Obrazek



mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: mk3gtp » pt maja 15, 2009 22:14

Super dziękuje Lipek 81!
Jeszcze jedno pytanko, jeśli ma tą antenę to w którym miejscu można znaleźć ten kabel jeśli nie ma go w komorze od radia??
A jeśli nie ma kabla to czy łatwo będzie go wprowadzić w ten słupek czy raczej sobie to podarowac???
Dziękuje Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » pt maja 15, 2009 22:19

skoro był to raczej jest w komorze radia tam gdzies upchnięty a jesli nie ma go w słuku no coż to wtedy musicz ciągnac cały....


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt maja 15, 2009 22:20

Pzewód powinien być w miejscu na radio - jak go nie ma, to nie jestem w stanie powiedziec, jak ktoś tam namieszał - zobacz, czy idze krawedzią dachu i czy schodzi na dół słupkiem. Jezeli tak, to będzie gdzieś słupkiem a kieszenią - to chyba logiczne :) Ale po sprawdzeniu tej krawedzi dachu ja bym, jednak poszukał koło radia gdzieś - komu by się chcialo demontować stary kabek?



mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: mk3gtp » pt maja 15, 2009 22:33

ok sprawdze w tym miejscu gdzie mi poleciłeś!
jak nie będzie to niestety czeka mnie kablowanie :(
dziękuję za pomoc i pozdrawiam!



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » pt maja 15, 2009 22:39

podepnę sie pod temat;p
mam anetne dachowa, nawet ostatnio kupiłem nowa końcówkę, ale jakość radia jest tragiczna... raz gra, raz wogole nie gra.
słyszałem se gdzieś na kablu jest jakieś coś co miało wzmacniać sygnal, a dziala odwrotnie ;p
wie ktoś może cos na ten temat?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt maja 15, 2009 22:54

O ile się nie myle, to ori antena w mkIII ma wbudowany wzmacniacz. Zasilanie tego wzmacniacza jest poprzez gniazdo antenowe oryginalnego radia. Radia nieoryginalne nie posiadają tej funkcji zasilania wzmacniacza - stad nalezy stosować specjalne prześciówki , które podłączone do zasilania dają zasilanie na wzmacniacz w antenie. Ale ja nie mam mkIIIm, wiec to tylko tak, z tego co słyszałem, to mówie.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » sob maja 16, 2009 16:39

Lipek81, dzieki :)
czekam na opinie innych :)
pozdro

[ Dodano: 16 Maj 2009 16:39 ]
a ten wzmacniacz jest potrzebny?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości