efekt zabudowy bagażnika Mk3 for sale

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

efekt zabudowy bagażnika Mk3 for sale

Post autor: Karcz3 » wt maja 12, 2009 21:11

Jakis czas temu ogladalem fotoporade tomciogar ktory zrobil kilka fotek jak robil zabudowe swego bagaznika http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166311" onclick="window.open(this.href);return false;
Podobal mi sie ten typ zabudowy poniewaz zajmuje malo miejsca w baganiku i praktycznie niewiele sie bagznik pomiejszy. przedstawiam wam kilka fotek z przebiegu prac moze kogos zainspiruje troche pracy własnej i posieconego czasu i tanio i solidnie mozna w domu wykonac. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


no i taki jest efekt koncowy co do głośnika to nie komentujcie ze to beznadziejna marka ale wstawiony jest tymczasowo na probe i pomimo ze marka chińska najgorzej nie gra w przyszłym miesiacu planuje go wymienic na jakiegos JL audio lub RE Audio RE-10 S4

Pozdro
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2010 13:36 przez Karcz3, łącznie zmieniany 2 razy.


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » wt maja 12, 2009 21:50

całkiem, całkiem :bajer:


Mój golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44870&start=255
Sprzedam naklejki vwgolf.pl pisać na PW

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58f3d0b3b01c6baa.html][img]http://images28.fotosik.pl/37/58f3d0b3b01c6baam.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt maja 12, 2009 23:59

Mam nadzieję, że dałeś tam dużo kleju, bo nie sprawia to solidnego wrażenia. No ale pomysł i efekt końcowy fajny.


Obrazek

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr maja 13, 2009 11:58

Przy zamkniętej obudowie nie jest to takie bardzo istotne. Zamknięte są tolerancyjne co do objętości i jednocześnie proste pod tym względem dla początkujących konstruktorów.


Obrazek

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » śr maja 13, 2009 18:51

kleju dałem sporo a litraż robilem mniej wiecej na RE Audio RE-10 S4 w zamknietej obudowie wystarczy mu 12 litrów. a oprócz kleju uszczelnilem jeszcze wszystkie scianki takim specjalnym silikonem ktory po wyschnieciu uszczelnia i bardzo dobrze trzyma sie materialu.


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr maja 13, 2009 20:28

Karcz3, ten Re dopiero w Br pokazuje co potrafi w clozecie gra przeciętnie. Patrząc na same parametry głośnika widać że jest stworzony pod BR.



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » pt maja 15, 2009 21:17

dzisiaj sobie pogrzebałem w ustawieniach radyjka z hz-mi i uzyskalem piekny mocny czysty basik z ładnym zejsciem. chyba nie bede wymienial glosniczka pomimo ze tani i zwyklej firmy dla mnie wystarczajacy bo potrafi dmuchnac i czuc na plechach małe dresszcze. i zadowolony jetem i troche mile rozczarowany ze za 85 zł głosnik gra nie najgozej. a co do wypowiedzi czy BS czy zamknieta i jakie glosniki ile litrów potrzebuja to sadze ze nie ma stalego przepisu jaki glosnik w co wloyc i czym wytlumic. ja robilem 1 raz moja skrzynie i jako prototyp moze byc

w planach mam wstawieni wzmacniaca obok glosnika wyciąc chce prostokąt w plycie i wstawic w srodek wzmaka i przkryc przezroczysta pleksa. no jakies podswietlenie jako maly bajer


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
zanieek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 666
Rejestracja: pn sie 18, 2008 21:16
Lokalizacja: warmia-mazury

Post autor: zanieek » czw wrz 24, 2009 23:46

Karcz3, proponował bym Ci zabudować wzmacniacz z jakimś kondensatorem po przeciwnej stronie. Na twoim miejscu zrezygnowałbym z pleksi na rzecz dobrego odprowadzenia ciepła. Im mniej się rzuca w oczy tym lepiej. Muzyka ma być tylko dla ciebie a nie dla wszystkich w okół.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » pt wrz 25, 2009 14:16

Karcz3 pisze:a co do wypowiedzi czy BS czy zamknieta i jakie glosniki ile litrów potrzebuja to sadze ze nie ma stalego przepisu jaki glosnik w co wloyc i czym wytlumic.
Muszę Cię rozczarować bo jest stały przepis i jest program do obliczania po parametrach. Niestety do głośników z niżej półki dołączany jest tylko paragon i ciężko jest znaleźć potrzebne parametry.. Przy dobrze policzonej i wytłumionej obudowie głośnik 80W wypompuje Ci tylne szyby z uszczelki heheh

Co do Twojej skrzynki to wybrałeś chyba najgorszy materiał (struktura, grubość, sztywność) ale efekt końcowy całkiem estetyczny.
Ostatnio zmieniony pt wrz 25, 2009 14:18 przez PaulAdmin, łącznie zmieniany 1 raz.



SITEK1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 17:41
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: SITEK1983 » ndz sty 10, 2010 17:56

witam

ja drogi kolego też buduję audio coś w tym stylu jak ty masz w boczku na chwilę obecną mam stan audio surowy same "dechy" bez obicia i wytłumienia, pracuje nad tym nadal. ale podoba mi się ten efekt końcowy. Swoje audio planuje ukończyć koniec stycznia początek lutego, wiąże się to z wytłumieniem autka itp. a wzmacniacz i kondensator mógłbyś dać po drugiej stronie :) w moim przypadku to będzie po tej samej stronie co tuba bo mam kombiaczka i mam nieco miejsca :)


:)

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » ndz sty 10, 2010 18:05

No ja właśnie tez do wiosny czekamz wytłumieniem drzwi i z zamontowaniem przedniego zestawu mozesz zerknac na mojego golfika tam tak z grubsza pokazalem moj ostatni zakup. no i zaczalem sie bawic z tweeterami, ciesze sie ze kolejny forumowicz wziął sprawe w swoje rece i sam tworzy odpowiedni dla siebie a co najwazniejesz sam car audio. a ze masz kombiaka to i miejsca wiecej niz ja masz. pomysle na zabudowie wzmaka w prawa scianke ale narazie i pogoda nie odp i czasu malo bo szybko ciemno sie robi jak z pracy wracam
Powodzenia w pracach car audio


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

SITEK1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 17:41
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: SITEK1983 » czw sty 14, 2010 20:22

dziś moja zabudowa została obłożona gąbeczką troszkę tego jest :) jutro niestety nic nie zdziałam bo cały dzionek w pracy ale za to w sobotę ciąg dalszy prac przy doklejaniu gąbeczki, bo moja zabudowa składać się będzie z dwóch płyt tzn. prawy boczek będzie miał zamontowany wzmacniacz i głośniczek, a zaś lewa strona będzie zabudowana a za płytą będzie się znajdował schowek na narzędzia, trójkąt, gaśnicę, apteczkę, itp.


:)

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » czw sty 14, 2010 22:06

a nie lepiej na odwrot dac w lewym wzmacniacz i glosnik a w prawym schowek. bo z prawej masz mniej miejsca niz z lewej strony i chyba wiecej miejsca porzebujesz na glosnik i wmacniacz niz sam schowek. ja bede wlasnie wzmacniacz chowal w tylny boczek kolo pasazera calkowicie bedzie schowany a z prawej zrobbie schowek. a jak ktos ma malo miejsca to dobrym schowkiem na trójkąt i inne jest miejsce pod kanapa jak sie podniesie do gory to jest tam troche wolnego miejsca takze ja tam chowam linke holownicza trójkąt i inne duperele


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości