Czemu tak jest...??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Czemu tak jest...??

Post autor: dani3lo » pn maja 04, 2009 19:48

Mam w golfie III Tube głosnik extreme 30cm 200W w RMS wzmacniacz troche słaby bo 2x70W Pioneer i czemu wew jest zarabisty basik a jak sie zamknie drzwi i wyjdzie na zew to tylko slychac takie pukanie jak sie tablice rej. trzesa lusterko itp a nie slychac tego basu??



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn maja 04, 2009 19:51

A sluchasz w aucie, czy na zewnątrz :?:
Jak chcesz nagłasniać okolicę, to nie wiem, jeździj z otwartym bagażnikiem, albo najlepiej głosniki na dachu sobie zamontuj :panna:



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn maja 04, 2009 19:54

ale to jest pytanie tylko takie z ciekawosci. Jak otworze bagaznik to tez nie ma tego basu...



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pn maja 04, 2009 20:16

Jak otworzysz bagażnik to bas "ucieka". Powierzchnia, na jaką działa ciśnienie skrzyni jest dużo większa, a co za tym idzie spada efektywność w tak dużym "pomieszczeniu".

Poza tym nagłaśnianie auta na zewnątrz to typowo dresiarskia metoda, bo przecież szesnastki muszą mieć za czym sikać, nie?
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 20:18 przez k0nr4d, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn maja 04, 2009 20:25

k0nr4d pisze:Jak otworzysz bagażnik to bas "ucieka". Powierzchnia, na jaką działa ciśnienie skrzyni jest dużo większa, a co za tym idzie spada efektywność w tak dużym "pomieszczeniu".

Poza tym nagłaśnianie auta na zewnątrz to typowo dresiarskia metoda, bo przecież szesnastki muszą mieć za czym sikać, nie?
Ja wiem ze to wies ale po prostu zastanawia mnie dlaczego tak jest ze w wew jest zajebisty bas a na zew w ogole. U niektorych jest tak ze z daleka slychac takie fajne echo basu... nawet u kumpla tak jest a ma prawie to samo co ja...



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pn maja 04, 2009 20:26

Bo jego blacha ma rezonans przy wyższych częstotliwościach, ma gorzej wytłumione auto, ma mocniejszy sprzęt, puszcza kawałki z bardziej wyksponowanym basem.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt maja 05, 2009 09:23

kiedys przeczytalem opinie, ze dobra instalacja CA to taka, ktorej nie slychac na zewnatrz... i sie z tym zgadzam...



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Post autor: jarekkoval » wt maja 05, 2009 12:10

jedni wola zeby bylo fajnie slychac wewnatrz a inni zeby dudnilo na wies :)



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » wt maja 05, 2009 12:55

Mi wydaje się jeszcze, że może mieć znaczenie czy jest to głośniczek w skrzynce zamkniętej czy z basrefleksem. Bassrefleks trochę głośniej słychać na zewnątrz samochodu.



xlineage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:35
Lokalizacja: z domu

Post autor: xlineage » wt maja 05, 2009 16:37

ja to czasem lubie posłuchac na biwaku z "zewnetrzenej" strony, choc mysle ze w tym przypadku wystarczy otowrzyc drzwii i bagaznik :)
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 16:38 przez xlineage, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » wt maja 05, 2009 16:42

dani3lo pisze:Ja wiem ze to wies ale po prostu zastanawia mnie dlaczego tak jest ze w wew jest zajebisty bas a na zew w ogole. U niektorych jest tak ze z daleka slychac takie fajne echo basu... nawet u kumpla tak jest a ma prawie to samo co ja...

Nie ma sie czemu dziwić. Co Ty chcesz od 200 RMS i tak małego wzmacniacza. A co do tego czy skrzynia zamknięta czy z bassreflexem to ja mysle ze lepiej zagra i głosniej BassReflex takie moje skromne zdanie
k0nr4d pisze:Jak otworzysz bagażnik to bas "ucieka". Powierzchnia, na jaką działa ciśnienie skrzyni jest dużo większa, a co za tym idzie spada efektywność w tak dużym "pomieszczeniu".

Poza tym nagłaśnianie auta na zewnątrz to typowo dresiarskia metoda, bo przecież szesnastki muszą mieć za czym sikać, nie?

Polac mu :pub:


Reklama niemieckiego biura turystycznego : "Jedź do Polski - Twój samochód już tam jest."

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr maja 06, 2009 08:32

Jedni wydają tysiące pln żeby nie było nic słychać na zewnątrz. A po za tym nie oczekuj jakiegoś szału od jakiegoś kiepawego zastawu. kup sobie Sonic,a 15 i jakiegoś mono stabilnego do 1 om i gwarantuje Ci że będzie cię słychać. :hmm:



Awatar użytkownika
Wajcheusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 23:45
Lokalizacja: NoVWe Mosty - Bytom
Kontakt:

Post autor: Wajcheusz » śr maja 06, 2009 12:28

ale kolega próbuje z zestawu za 150 zł wyciągnąć tyle mocy i głosu co z zestawu za 2,5 tyś zł.
Kolego, wierz mi, jeśli chcesz sie popisać przed kolegami, to nie warto, oszczędź swój słuch, akumulator, samochód,
nie ma sensu pakować nie wiadomo ile w auto które i tak za jakiś czas sprzedasz, a sprzęt w innym aucie będzie grał jak słuchawki,
ilu znajomych wyciągało sprzęt i wkładało do nowego auta, okazywało się że w nowym to już tak jakoś badziewnie gra.

poza tym, tak jak mówi reszta WIOCHA ! :bigok: :bajer:


Peugeot 406 1,8 16V ponad 110 KoniMocy :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr maja 06, 2009 15:33

Szymon8 pisze:ja mysle ze lepiej zagra i głosniej BassReflex
Oczywiście. +3dB z tego co pamiętam :bigok:

[ Dodano: 06 Maj 2009 15:39 ]
Szymon8 pisze:Co Ty chcesz od 200 RMS
To jest już całkiem dużo mocy.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości