Wygłuszenie skrzyni basowej

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Wygłuszenie skrzyni basowej

Post autor: Karcz3 » pt maja 01, 2009 20:48

jestem w trakcie zabudowy lewego boczku w bagazniku w Mk3 i mam pytanie bo skrzynka bede robil zamnknieta i musze ja pozadnie wygłuszyc co by bylo najlepsze jako wygluszenie i na klej i jaki najlepiej zamocowac aby bylo trwale
zastanawiam sie czt warto wkladac glosnik http://www.allegro.pl/item623599378_vul ... _d_az.html i jak bedzie to grao skrzynke bedzie miala okolo 10 -12 litrow niedlugo zamieszcze fotki z przebiegu montazu/


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt maja 01, 2009 22:12

30cm głośnik w 12L pewnie jeszcze brutto .... oj ciężko to widzę... raczej powinienem napisać płytko(brak zejścia) to słyszę.



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » sob maja 16, 2009 23:19

w PEIYINGi kolego się raczej nie baw bo to jest robione tanią siłą roboczą za ziarenko ryżu ;) jak juz to tylko wzmaki ale to i tak w ostatecznosci ;P co do wygluszania ja mam szmatami filcowymi wygluszone a skrzynke mam skrecaną co 10 cm wkrętami + klej do drewna a od srodka łączenia silikonem ;P takze nic nie rozwali ;) co do mocowania to nie wiem.. ja skrzynie kantowikami do podłogi przykrecilem ;P



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » ndz maja 17, 2009 12:10

To czy wygłuszyć skrzynkę czy nie zależy od twoich preferencji. Czasem skrzynka nie wygłuszona potrafi ładniej zagrać. Najpierw spróbuj bez a potem z wygłuszeniem. Choć po tym głośniku w takiej obudowie szału nie oczekuj. Basu więcej otrzymasz z dobrze zrobionych drzwi niż z takiego połączenia :jezor:



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » ndz maja 17, 2009 17:22

Czy wygłuszać czy nie to kwestia indywidualna każdego przetwornika i obudowy. Bardzo różnie jest tutaj przy obudowach typu bass-refleks. Pytasz o zamknięte. Generalnie obudowy zamknięte tłumi się mocno. Ja na zamknięte daje na ściankę 1cm wytłumienie takie filcowe, później gąbkę 2cm grubości na wszystkich ściankach i na koniec biały puszek (50% objętości). Z tego co wymieniłem to najlepszy to jest ten filc i to jego polecam do wytłumiana obudów głośnikowych. Oczywiście grubość i ilość materiałów wytłumiających zależy od wielkości skrzynki.

O wytłumianiu nie da się pisać czysto teoretycznie...

Polecam Ci testowanie. To najlepsze co możesz zrobić. Wkładaj do obudowy różne tłumiące materiały i słuchaj jaki jest efekt. Może być też tak, że nie zauważysz różnicy, bo jest to trudne.

Pomocny przy uwzględnianiu wpływu wytłumienia na brzmienie może być program BassBox.
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 17:24 przez D1_PITER, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości