jak podłączyć inne radio niż oryginalne w Golfie IV?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

janko14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 12:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

jak podłączyć inne radio niż oryginalne w Golfie IV?

Post autor: janko14 » ndz kwie 12, 2009 12:48

Witam!
Chciałbym zmienić radio w swoim golfie IV i mam problem z podłączeniem... czy można gdzieś kupić kostkę do podłączenia w tym samochodzie radia SONY czy trzeba przerabiać starą? A jeśli tak to jak to zrobić? Szukam i nie mogę znaleźć :(



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » ndz kwie 12, 2009 13:00

Do radia powinieneś dostać kostke... a jak nie ma to wchodzisz w link szukasz odpowiedniej i działasz..

http://www.allegro.pl/14171_kostki_iso_ ... view=gtext
Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2009 13:03 przez K@mil_mk3, łącznie zmieniany 1 raz.


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

janko14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 12:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: janko14 » ndz kwie 12, 2009 14:33

Otóż to nie jest podobno takie proste... w sklepie dowiedziałem się, że nie kupię takiej kostki, która będzie pasowała... trzeba przerabiać. Wie ktoś jak?



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » ndz kwie 12, 2009 15:43

K@mil_mk3 pisze:Otóż to nie jest podobno takie proste... w sklepie dowiedziałem się, że nie kupię takiej kostki, która będzie pasowała... trzeba przerabiać. Wie ktoś jak?
jak to nie jest proste? wiadomo że cięzko dostać kostkę Plug and play,

kupujesz
takie kostki ISO (nie wiedziałem że to już takie tanie jest), ale jeżeli kupileś nowe radio takie kostki dostałeś w komplecie,

jedna kostka prądowa druga głośnikowa, odcinasz kostkę co ci została w instalacji po starym oryginalnym radiu ( możesz te kable które sa potrzebne czyli prąd i głośniki, reszte kostki nie ruszać) i podłączasz do nowej kostki, który prąd itd już znajdziesz tu na forum bo o podłaczeniu było dużo tematów.

pozdr.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn kwie 13, 2009 10:20

A może dowiemy się na początek jakie to radio Sony?

Fabryczna instalacja w MK4 zawsze zakończona jest kością ISO(przy radiach 1 DIN), chyba, że jak kupowałeś auto, to ktoś poucinał kable(chociaż nie widzę w tym sensu).

Jeśli o radia nie masz kości ISO i Twoje sony, to nie jakiś archaiczny model, to bez większego problemu dokupisz kostkę ISO-->Sony podłączysz i będzie hulać(ewentualna podmiana żółtego z czerwonym w kostce od radia)



janko14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 12:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: janko14 » pn kwie 13, 2009 10:41

to radyjko to Sony CDX-GT310



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn kwie 13, 2009 11:30

Nie widzę tu żadnego problemu z podłączeniem jeśli do radia są dostarczone fabryczne kości.



janko14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 12:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: janko14 » pn kwie 13, 2009 18:34

ehh panowie... gdyby nie było problemu to bym nie zawracał Wam i sobie głowy! na fabrycznych kostkach, które dostałem z radiem, piny są w innych miejscach niż w kostce VW... radio działa, ale jak gaszę silnik to tak jakby nie trzymało napięcia. Po uruchomieniu stacyjki kolejny raz radio jest zresetowane (godzina, stacje, wszystko...).



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » pn kwie 13, 2009 18:41

Obrazektu masz opis kości w golfie zamień przewody w kości "A" 4 z 7


one loVWe

Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » pn kwie 13, 2009 18:44

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... isooem.htm
Tutaj masz opis kostek.
Ja kupiłem MK3 z nieoryginalnym radiem i brakowało złącza w A5. Chciałem podłączyć oryginalną Betę V (bez A5 w ogóle nie chciała działać). Rozdzieliłem więc przed kostką A7 (plus z akumulatora) i doczepiłem dodatkowy pin do kostki którą miałem z innej, kupionej i rozłożonej. W dodatkowej adnotacji na stronie z linku wyżej piszą, żeby w przypadku radia niefabrycznego odłączyć właśnie A5 - może to jest powód problemu.


VW

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » pn kwie 13, 2009 19:50

Zrób tak jak pisze forumowicz Jawel i będzie śmigać, u siebie też tak musiałem zrobić jak podłączałem radio i wszystko ładnie działa do dziś.



janko14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 12:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: janko14 » pn kwie 13, 2009 21:02

a jak kupię taką kostkę:

http://www.allegro.pl/item602713549_zla ... e_f_v.html

to mam w niej zamienić 4 i 7 w kostce A (w tej, w której jest 5 pinów) ?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn kwie 13, 2009 21:12

janko14 pisze:ehh panowie... gdyby nie było problemu to bym nie zawracał Wam i sobie głowy! na fabrycznych kostkach, które dostałem z radiem, piny są w innych miejscach niż w kostce VW... radio działa, ale jak gaszę silnik to tak jakby nie trzymało napięcia. Po uruchomieniu stacyjki kolejny raz radio jest zresetowane (godzina, stacje, wszystko...).
To weź wreszcie miernik w łapę i sprawdź na którym pinie jest stały prąd, a na którym po włączeniu stacyjki. W tym momencie masz podłączone odwrotnie, czyli stały prąd z auta w miejscu gdzie radio powinno dostać prąd po włączeniu stacyjki, a prąd po stacyjce od strony auta do miejsca w którym radio powinno dostać stały prąd. Trzeba zamienić te piny i jest po problemie.

Naprawdę nie jesteś pierwszy, który ma ten problem, bo w VW po prostu tak jest i trzeba zamieniać kable i tyle.
Temat zamykam, bo był poruszony wielokrotnie a szukajka też jest na forum.



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości