[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

pawel182

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: pawel182 » czw wrz 22, 2005 20:31

Witam

Mam pytanie do użytkowników VW Golf'a IV.Chce włożyć głosniki do tylnych drzwi.Tylko jest problem jak sie dostać tam ?Czy musze rozkrecać całe drzwi czy wystarzczy wyjąc tą okrągłą osłonke na głosnik??



wejlantf

Post autor: wejlantf » czw wrz 22, 2005 21:00

Przeczytaj FAQ i dowiedz się czemu nie montujemy głośników z tyłu
Pozdr



pawel182

Post autor: pawel182 » czw wrz 22, 2005 21:45

wejlantf pisze:Przeczytaj FAQ i dowiedz się czemu nie montujemy głośników z tyłu
Pozdr
Przeczytałem FAQ i dalej jestem przy tym zeby zamontowac w tylnych drzwiach.

-Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki) - nie montuje w półce tylko w drzwiach

- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem) - hehe to jest troche smieszne.Dziwne ale w samochodach z lepszym wyposazeniem jest nawet 8 i wiecej głosników nie powiecie mi ze wszystkie są z przodu błuahahaha


To by było na tyle :-)

Ponawiam pytanie jak sie dostać do głosników (pustych miejsc) w tylnych drzwiach zeby zamontowac głosniki?Chce tylko uzyskać prostą odpowiedz na pytanie a nie zadne motki ze sie nie montuje to przeciez moja sprawa gdzie je zamontuje.



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » czw wrz 22, 2005 23:48

pawel182 pisze:
- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem) - hehe to jest troche smieszne.Dziwne ale w samochodach z lepszym wyposazeniem jest nawet 8 i wiecej głosników nie powiecie mi ze wszystkie są z przodu błuahahaha

a kto powiedzial ze wiecej znaczy lepiej - znasz taki termin jak chwyt marketingowy?



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt wrz 23, 2005 01:26

pawel182 - widzę, że jesteś nowy :bajer: ... i zdaje mi się, że nie chce Ci się szukać :chytry: ...

Nie będę wiele opowiadał :grin: tylko zacytuję bardziej obeznanych i doświadczonych w tym temacie niż ja :bigok: :
TUTENHAMON pisze:Głośniki montyjemy tylko w drzwiach przednich plus syki deska rozdzielcza-słubki lub ewentualnie średniotonówki ale z tym wyższa szkoła również z przodu w desce lub w słupku. Tył tylko sub w bagazniku nic więcej.
kacjen pisze:W pojęciu "głośniki z tyłu" mieściu się półka, boczki, tylne drzwi... Na jedno wychodzi - nie montuj tam głośników, nie tędy droga.
kacjen pisze:Dobry system z przodu i odpowiednio zainstalowany daje zadowalającą jakość dziwięku także z tyłu. Jeśli zainstalujesz głośniki w tylnych drzwiach to popsujesz sobie scenę. Takie rozwiązanie wprowadza haos w dzwieku. Wszyscy laicy mysla że to idealne rozwiązanie "bo pasażerowie też będą słyszeć" To błąd. do tej pory nikt komu skonfigurowałem sprzęt: Przód + tylko subwoofer z tyły nie wrócił do głośników w ółce czy drzwiach. (nie wymysłiłem prochu - w prof. zabudowach stosuje się tylko takie rpozwiązanie.)
kacjen pisze:zestawy po 8-10 głośników montują producenci samochdów, albo ludzie którzy budują DemoCary. Ci pierwsi nie potrafią zrobić dobrego nagłośnienia - a hasło "8 głosników" działa dobrze na potencjalnego nabywcę samochodu. Taki chwyt marketingowy. Tak naprawdę te głośniki tworzą tylko muzyczny haos w samochodzie, i dziurę w portfelu. Democary buduje się na pokaz. One nie mają dobrze grać tylko pokazywać mozliwości i paletę sprzętową producenta - taka instalacja reklamowa.

Jeśli głośniki wysokotonowe są umieszczone odpowiednio wysoko to dzwięk bez problemu dociera do tyłu. Oczywiście nie da się uzyskać równie dobrego nbrzmienia w całym samochodzie, ale efekty będą zadowalające. Ważne jest też żeby midbassy w drzwiach dawały mozliwei głęboki bas. Jesli tak bedzie to subwoofer który jest z tyłu będziesz słyszął jakby był umieszczony przed tobą.

Dobierz odpowiednie komponenty - Reszta to zestrojenie, wytłumienie i montaż. Proponuję - przejedź się do dobrego warsztatu CA i umów się na odsłuch jakiegoś auta zbudowanego w mysl zasady - 2+1 Zdziwisz się.
...i już się nie dziwię, że niektórzy są załamani tłukąc w kółko jedno i to samo :panna: ...

PS. Mam nadzieje, że kacjen i TUTENHAMON nie mają mi za złe, że ich tu zacytowałem :pub: .

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

wejlantf

Post autor: wejlantf » pt wrz 23, 2005 07:52

no, kiler 100% racji, browarek dla Ciebie :pub:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt wrz 23, 2005 11:16

Kiler gratulacje wyreczyłeś nas


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
RIF-RAF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: RIF-RAF » czw paź 20, 2005 20:00

No Kiler pokazałeś klase :okej: :kufel: :pub: :kufel: :okej:


Loża szyderców & ABF slow and low squad [img]http://img80.imageshack.us/img80/2782/chmuraba4.gif[/img]
VW Klub Polska #444

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw paź 20, 2005 22:28

RIF-RAF pisze:No Kiler pokazałeś klase
...no czasem trzeba coś mądrego napisać :hmm: a nie tylko spamować na pogawędkach… :jezor: :jezor: :jezor: .... :pub: :pub: :pub: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
ApC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 20, 2005 22:25
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: ApC » ndz paź 23, 2005 10:11

wszystko fajnie ale gość odpowiedzi na pytanie nie dostał...


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/142850.html][img]http://images.spritmonitor.de/142850_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz paź 23, 2005 19:01

ApC pisze:wszystko fajnie ale gość odpowiedzi na pytanie nie dostał...
...nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź :bajer: . Moim zdaniem dostał i to aż nadto wyczerpującą :hmm: ... Jeśli spytasz jak założyć koła na dach :jezor: , to nikt Ci nie odpowie jak, a raczej napisze, że tego się nie robi, co jest odpowiedzą samą w sobie :chytry: :hmm: . Tutaj sens problemu podobny tylko treść inna - jak zrobić coś czego się nie robi :chytry: ... Moim zdaniem odpowiedzią jest nawrócenie pytającego na właściwą drogę oraz udowodnienie błędności jego wcześniejszych założeń :bigok: :bajer: . Odpowiedzią na pytanie :smoke:
Chce włożyć głosniki do tylnych drzwi.Tylko jest problem jak sie dostać tam ?
Jest zdanie :smoke: :smoke: :
Głośniki montyjemy tylko w drzwiach przednich plus syki deska rozdzielcza-słubki lub ewentualnie średniotonówki ale z tym wyższa szkoła również z przodu w desce lub w słupku
lub :smoke: :smoke: :
Dobry system z przodu i odpowiednio zainstalowany daje zadowalającą jakość dziwięku także z tyłu. Jeśli zainstalujesz głośniki w tylnych drzwiach to popsujesz sobie scenę. Takie rozwiązanie wprowadza haos w dzwieku. Wszyscy laicy mysla że to idealne rozwiązanie "bo pasażerowie też będą słyszeć" To błąd.
Jak zapytasz na forum jak podpalić sąsiadowi furę :jezor: to tez nie dostaniesz bezpośredniej odpowiedzi(mam nadzieję :jezor: :panna: ), bo tego się nie robi…. Co najwyżej forumowicze odradzą Ci ten wypatrzony pomysł :hehe: ...
Masz prawo nie zgadzać się ze mną :chytry: ale spodziewam się, że inni podzielają moje zdanie na ten temat :hmm: :hmm: :hmm: .


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
ApC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 20, 2005 22:25
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: ApC » ndz lis 20, 2005 14:45

ale skoro się gość uparł, że chce w drzwi to niech się na własne uszy przekona


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/142850.html][img]http://images.spritmonitor.de/142850_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz lis 20, 2005 19:44

ApC pisze:ale skoro się gość uparł, że chce w drzwi to niech się na własne uszy przekona
...tylko żeby potem nie trąbił :chytry: , że mu tak na VWGolf.pl doradzili... :panna: :panna: :panna: :helm: :chytry: :chytry: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Re: VW Golf IV - tylne drzwi - głośniki

Post autor: krizzz » ndz lis 20, 2005 20:03

Po kilku latach walczenia z wiatrakami jestem pewien, ze ten post niestety nic nie zmieni... Zawsze bedzie ktos, kto jest "madrzejszy" i musi sie sam przekonac ;)
pawel182 pisze:Witam

Mam pytanie do użytkowników VW Golf'a IV.Chce włożyć głosniki do tylnych drzwi.Tylko jest problem jak sie dostać tam ?Czy musze rozkrecać całe drzwi czy wystarzczy wyjąc tą okrągłą osłonke na głosnik??
Wystarczy wyjac oslonke.


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości