zabudowa glosnika..?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Penny_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 14:03
Lokalizacja: Bialystok

zabudowa glosnika..?

Post autor: Penny_01 » pt kwie 03, 2009 14:55

Witam. Kilka dni temu postanowilem sam sobie wygluszyc dzwi pod audio... nigdy tego nie robilem.. wszystko poszlo dobrze tylko teraz nie wiem zabardzo jak to wykonczyc:d.. chodzi mi o to ze po zalozeniu tapicerki na dzwi glosnik jest troszke schowany (nie jest bezposrednio nad dziura) i jest spora odleglosc od tapicerki (2 cm) ... nie zastanawialem sie nad tym bo robilem poprostu tak jak w oryginale... w tym samym miejscu glosnik wstawilem... teraz jak mi glosno gra to tapicerka dzwi trzeszczy... daje zdjecia nizej... moje pytanie czym mozna zrobic jakis tunelik:) czy cos... sa jakies techniki zeby wybrnac z tej stytuacji.. auto to seat toledo II.. dzieki jak ktos odpowie.. bo nie wiem co mam zrobic. pozdrawiam Obrazek Obrazek

w oryginale byla taka guma, zakonczona plastikiem.. ktora do tego glosnika z obudowa jest za waska... w oryginale glosnik byl przynitowany do metalowego "wyprowadzenia" ale glosnik byl kilka milimetrow mniejszy... mozna gdzies kupic cos na wzor tej gumy?? jak to dokonczyc zeby bylo ladnie i skutecznie?



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt kwie 03, 2009 15:10

a dałeś dystans czy tylko przykręciłeś do drzwi, musisz dać dystans bo będzie trzeszczeć a na wierzch możesz przykręcić maskownice oryginalne od drzwi,



Penny_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 14:03
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Penny_01 » pt kwie 03, 2009 15:17

... no wlasnie dalem dystans...moglbym dac jeszcze jeden choc tamten byl zdaje sie 3 cm.. ale wtedy nie trafie na otwor



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt kwie 03, 2009 15:33

Penny_01 pisze:... no wlasnie dalem dystans
widocznie za małej grubości wiem , ze można dostać 36mm a i chyba większe są, także nie wiem co innego wykombinujesz, takiej gumy co pytałeś raczej nie dostaniesz bo to w seryjnych głośnikach było, ale myśle na wiele i tak by to nie zdało



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pt kwie 03, 2009 15:50

Penny_01, to że głośnik nie ma styczności z tapicerką, to bardzo dobrze. Nic nie kombinuj (tunelików) bo pogorszysz sprawę. Zdejmij tapicerkę, oklej ją od środka matami głuszącymi, powinna się uspokoić. Jeśli nadal będzie gdzieś pojawiać się brzęczenie zlokalizuj to miejsce (dociskając ręką tapicerkę) i podłóż kawałki gąbki.



Awatar użytkownika
hhh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 03, 2009 23:34
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: hhh » pt kwie 03, 2009 19:41

penny 01 zrób sobie sam dystans z płyty mdf jakiej grubości chcesz jest wiele grubości a jak jej nie dobierzesz to połącz dwie płyty razem i w ten sposób uzyskasz daną grubość



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » pt kwie 03, 2009 20:11

Samo dołożenie dystansu nic nie da.Trzeba skręcić dwa pod kątem i odpowiednio wzmocnić.W podpisie masz link do fotek z mojego montażu(część jest już nie aktualna ale zawsze).


Natural Sound

Penny_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 14:03
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Penny_01 » pt kwie 03, 2009 21:37

dzieki za odpowiedzi... co do drugiego dystansu to rzeczywiscie opcja z drugim troszke przesunietym mysle ze jest niezla... tylko jest kolejny problem ze tapicerka nie jest prosta.. na dole otworu odleglosc od glosnika wynosi jakies 1 cm a na gorze w prawo jest juz z 3 cm... mysle ze jutro zrobie tak jak radzisz mi Slavwek.ie czyli wyglusze tapicerke.. probowal ktos kiedys? ..



Awatar użytkownika
hhh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 03, 2009 23:34
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: hhh » pt kwie 03, 2009 23:59

zawsze moesz podlozyc nawet nakretke tam gdzie masz luz albo dociac wszystko pod danym katem



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz kwie 05, 2009 12:48

Penny_01 pisze:probowal ktos kiedys? ..
oczywiście, wiele razy.. :)



goldi87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn mar 02, 2009 05:06
Lokalizacja: Katowice/KRK

Post autor: goldi87 » pn kwie 06, 2009 01:32

aby było dobrze powinieneś tak wyciągnąć głośnik aby wyszedł przed tapicerkę, tapicerkę dociąć wyciąć te mocowania głośnika i zostawić samą kratkę głośnika mocowaną do tapicerki, choć lepiej by było jakby mocowana była bezpośrednio do głośnika, pierścienie dystansowe powinieneś czymś obwinąć aby wyizolować ich styk z tapicerką, a tapicerkę najlepiej pojechać jakimś mazidłem aby ją usztywnić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości