Golf III Kable do głosnikow?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Golf III Kable do głosnikow?

Post autor: kusztyk » śr wrz 21, 2005 17:43

Kupiłem sobie golfa III chcialem zamatować do tylnych drzwi głosniki poznieważ nie ma... a tam nie ma kabli pociągniętych, więc jak je musze pociagnać? Sciagać cała tapicerke? Czy moze sa tam kable? Tylko jakoś ukryte? Wersja golfa to EUROPE 95r 1.6

Pozdrawiam i z góry dzieki



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr wrz 21, 2005 17:57

FAQ - tam dowiesz się czemu nie montuje się głośników z tyłu.



greg

Post autor: greg » śr wrz 21, 2005 18:18

Kacjen - chyba nie zrozumiałeś o co Kusztykowi chodziło - ON CHCE W DRZWIACH ZAMONTOWAĆ Z TYŁU. Odpowiadam - skoro nie ma to znaczy że musisz pociągnąć kable od radia do drzwi. Potrzebne będą 2 sztuki na prawo i na lewo. Odpinasz osłonę progu, polega to na tym że od strony podłogi od fotel podważasz osłonę, tylko wcześniej odkręcasz wkręt przytrzymujcy przy słupku - jesli jest u mnie w 3 drzwiowym jest a w 5-drzwiowym nie wiem. Przydałyby się 2 wężyki do których wsadzisz kabelki pomiędzy słupkiem a drzwiami - puścisz przez oryginalne zaślepki. Tapicerkę z drzwi ściągniesz poprzez od pięcie korbi - naciśniesz kółeczko przy korbce z kierunku korbi d góry. Zdejmij zaslepkę uchwytu w drzwiach i odkręć 2 śruby, wykręć też grzybek zamka, od dołu podważaj tapicerkę. Powodzenia



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr wrz 21, 2005 19:01

Ja zrozumiałem że chce montować głosniki w tylnych drzwiach. W pojęciu "głośniki z tyłu" mieściu się półka, boczki, tylne drzwi... Na jedno wychodzi - nie montuj tam głośników, nie tędy droga.



kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » śr wrz 21, 2005 19:26

a gdzie? Ja mam akurat takie głośniki co tam pasuja.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr wrz 21, 2005 19:31

Głośniki montyjemy tylko w drzwiach przednich plus syki deska rozdzielcza-słubki lub ewentualnie średniotonówki ale z tym wyższa szkoła również z przodu w desce lub w słupku. Tył tylko sub w bagazniku nic więcej.


TUTENHAMON

greg

Post autor: greg » śr wrz 21, 2005 19:54

Znajoma ma w drzwiach z tyłu i nie narzeka - pasażerowie również są zadowolenie. Kwestia jest tego - jeśli jeździsz sam lub w dwie osoby to nie ma sensu montażu bo i tak inaczej ustawiasz tył , zeby basy dobrze słyszeć, jesli jeździsz często z kompletem to ustawiasz tak nagłosnienie żeby wszyscy byli zadowoleni i wtedy głośniki w tylnych drzwiach się przydają. Jeśli więc jeździsz sam - to faktycznie lepiej subwofer, jesli z kompletem pasażeró - ładuj w drzwi.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr wrz 21, 2005 20:26

mylisz się. Dobry system z przodu i odpowiednio zainstalowany daje zadowalającą jakość dziwięku także z tyłu. Jeśli zainstalujesz głośniki w tylnych drzwiach to popsujesz sobie scenę. Takie rozwiązanie wprowadza haos w dzwieku. Wszyscy laicy mysla że to idealne rozwiązanie "bo pasażerowie też będą słyszeć" To błąd. do tej pory nikt komu skonfigurowałem sprzęt: Przód + tylko subwoofer z tyły nie wrócił do głośników w ółce czy drzwiach. (nie wymysłiłem prochu - w prof. zabudowach stosuje się tylko takie rpozwiązanie.)



greg

Post autor: greg » śr wrz 21, 2005 20:34

Ok - skoro tak mówisz, ale wytłumacz mi - sub daje basy z tyłu? tak? a z przodu masz wysokie na podszybiu ,srednie w drzwiach? To wytłumacz mi jak mam zrobić żebym ja z przodu był zadowolony z siły i jakości dźwieku tak samo jak ci z tyłu i żebym nie krzyczał do tego z boku, bo inaczej to za słabo słychać tym z tyłu - fakt - słychac dobrze ale basy. gdyby było tak jak mówisz to potencjalny zestaw składałby się z 2+2 z przodu i sub z tyłu. To po co montowane są zestawy po 8-10 głośników? Nic nie kumam. lubię słuchac muzykę i to lubię słuchać ładnej muzyki a nie jeździć "dyżurnym autem" - łup łup - cyt cyt



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr wrz 21, 2005 22:17

zestawy po 8-10 głośników montują producenci samochdów, albo ludzie którzy budują DemoCary. Ci pierwsi nie potrafią zrobić dobrego nagłośnienia - a hasło "8 głosników" działa dobrze na potencjalnego nabywcę samochodu. Taki chwyt marketingowy. Tak naprawdę te głośniki tworzą tylko muzyczny haos w samochodzie, i dziurę w portfelu. Democary buduje się na pokaz. One nie mają dobrze grać tylko pokazywać mozliwości i paletę sprzętową producenta - taka instalacja reklamowa.

Jeśli głośniki wysokotonowe są umieszczone odpowiednio wysoko to dzwięk bez problemu dociera do tyłu. Oczywiście nie da się uzyskać równie dobrego nbrzmienia w całym samochodzie, ale efekty będą zadowalające. Ważne jest też żeby midbassy w drzwiach dawały mozliwei głęboki bas. Jesli tak bedzie to subwoofer który jest z tyłu będziesz słyszął jakby był umieszczony przed tobą.

Dobierz odpowiednie komponenty - Reszta to zestrojenie, wytłumienie i montaż. Proponuję - przejedź się do dobrego warsztatu CA i umów się na odsłuch jakiegoś auta zbudowanego w mysl zasady - 2+1 Zdziwisz się.



wejlantf

Post autor: wejlantf » śr wrz 21, 2005 22:47

Tył tylko sub w bagazniku nic więcej
no i wzmak, he he :pub:



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » czw wrz 22, 2005 12:31

i tak ma byc...

ja wlasnie koncze to co zaczolem zrobilme 2+1 i jest bardzo zadowolony (wkurza mine tylko to ze cos mi lata w lewy drzwiach ) dokladnie jak przytrzemam raczke podnoszenia szyb to juz ustaje

ale ogólnie to fajnie gra :food: (glosniki mam SinusLine SL160)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw wrz 22, 2005 12:33

kacjen pisze:zestawy po 8-10 głośników montują producenci samochdów, albo ludzie którzy budują DemoCary. Ci pierwsi nie potrafią zrobić dobrego nagłośnienia - a hasło "8 głosników" działa dobrze na potencjalnego nabywcę samochodu. Taki chwyt marketingowy. Tak naprawdę te głośniki tworzą tylko muzyczny haos w samochodzie, i dziurę w portfelu. Democary buduje się na pokaz. One nie mają dobrze grać tylko pokazywać mozliwości i paletę sprzętową producenta - taka instalacja reklamowa.

Jeśli głośniki wysokotonowe są umieszczone odpowiednio wysoko to dzwięk bez problemu dociera do tyłu. Oczywiście nie da się uzyskać równie dobrego nbrzmienia w całym samochodzie, ale efekty będą zadowalające. Ważne jest też żeby midbassy w drzwiach dawały mozliwei głęboki bas. Jesli tak bedzie to subwoofer który jest z tyłu będziesz słyszął jakby był umieszczony przed tobą.

Dobierz odpowiednie komponenty - Reszta to zestrojenie, wytłumienie i montaż. Proponuję - przejedź się do dobrego warsztatu CA i umów się na odsłuch jakiegoś auta zbudowanego w mysl zasady - 2+1 Zdziwisz się.
Prawda, poza tym subwoofer montuje sie z tylu, bo tam najwygodniej a niskie częstotliwości rozchodzą się bardzo dobrze po całym samochodzie(taka ich charakterystyka)



bucek220791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bucek220791 » śr kwie 21, 2010 11:06

Koledzy a ja mam taki problem ze kable w przednich drzwiach wystaja ale za chole....e nie moge dojsc ich w kablach przy radiu mialem obcieta kostke ale zadne z tych kabli chyba nie łacza sie z tymi w drzwiach a w podszybiu nie mam wogole kabli doprowadzonych jak poprowadzic inne kable do głosnikow w przednich drzwiach co trzeba zdemontowac?chodzi mi o golfa III



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości