THANX 4 ALL

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wejlantf

THANX 4 ALL

Post autor: wejlantf » wt wrz 20, 2005 12:10

Jest ok!!! Chciałem podziękować wszystkim, którzy poradzili co i jak przy zamontowaniu radia, głośników, wygłuszenia itd. Byłem kompletnie zielony w temacie, a teraz mam frajdę, że SAM wszystko porobiłem i co ważniejsze gra super.
A co zrobiłem?
1. Montaż radia Alpine CDA 9843RM - musiałem zrobić całą instalację do radia od początku, bo straszny syf był, udało się - zaoszczędziłem ok. 150 zł - to jest koszt montażu radia i wykonania nowej instalacji do radia w moim mieście,
2. Wygłuszenie drzwi wg. TUTENHAMONA (dzięki;)) - no może nie do końca rewelacyjne, ale jak pojawi się więcej funduszy to rozbiorę boczki raz jeszcze i podokładam mat to i tam - oszczędność - sam nie wiem, bo u mnie w mieście nikt tego nie robi,
3. instalacja głośników, tweeterów i zwrotnic - oszczędność ok 100 zł
4. Wykonanie paneli pod głośniki ze sklejki od teścia - bezcenne.

Wszystko gra zaje.....ście. Gdyby nie forum to jeździłbym z 2 głośnikami w tylnej półce i finał + do tego dresy;)

Plany to zakup suba i zmachola, ale tutaj jeszcze poproszę was o rady:
1. wykonanie skrzyni do suba w praktyce
2. jaki zmachol (2- czy 4- kanałowy), bo firma będzie raczej xetec lub lanzar,
3. jaki sub? - firma
4. chcę się zmknąć w 1000 zł (sub + wzmak),

Nadmieniam, że mam do tej pory 2x165mm midbas + 2xtweeter + zwrotnice

Jeszcze raz wielkie dzięki



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt wrz 20, 2005 12:24

wejlantf pisze:...(...)Wykonanie paneli pod głośniki ze sklejki od teścia - bezcenne.
..." za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard..." :grin: :grin: :grin:

Heh... fajnie, że wszystko Ci się udało i tak dojrzale do tego podszedłeś =D> .
To co masz jest spoko :metal: …a to co szykujesz - to dopiero będzie master \:D/ ...

Powodzenia i gratulacje :pub: !


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt wrz 20, 2005 12:40

POwodzenia w dalszej budowie, a co do zrobienia skrzynki itd. to albo pozniej opisze, albo inni zrobia to za mnie, bo jedzonko sobie robie :D



Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » wt wrz 20, 2005 12:53

Powodzenia :pub:


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt wrz 20, 2005 12:54

Witaj gratulacje oby tak dalej dąż do celu powoli i konsekwetnie. Wzmacniacz 4 kanałowy ewentualnie 5 kanałówka z opcją tri mode (3 wyjścia) Głośniczek pionner jesli lubisz ostry dynamiczny bass z możliwością przeciagania lub Hertz.


TUTENHAMON


Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt wrz 20, 2005 13:25

Ten głosnik wybaga mocnego wzmacniacza i dodatkowo jest 4 0mowy co wymusza zakub drogiej jednostki lepiej zakupić słabszy głosnik 4 omowy lub mocny ale dwucewkowy po 4 omy na cewke wtedy będzie mozna zakupić tańcszy wzmacniacz stabilny przy 2 omach. ten Xetek jest dobry tylko nie pamiętam czy był stabilny w mostku przy dwóch omach i jaką mocą rms w takiej konfiguracji dysponował.


TUTENHAMON

wejlantf

Post autor: wejlantf » wt wrz 20, 2005 13:30

a czy warto jest oszczędzać na wzmaku, tzn. czy może kupić 2-kanałowy? a głośniki niech idą tak jak teraz, przez zwrotnice od radia...?

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2005 14:14 ]
..." za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard..." :grin: :grin: :grin:
Mam niestety tylko VISA Clasic :pub:

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2005 14:18 ]
Kubus20 pisze:POwodzenia w dalszej budowie, a co do zrobienia skrzynki itd. to albo pozniej opisze, albo inni zrobia to za mnie, bo jedzonko sobie robie :D
Jedz szybciej kolego, bo dechy już czekają, klej kapie, wkrętarka piszczy, a tapicerkę żona chce przywłaszczyć, he he



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt wrz 20, 2005 15:12

Spoko juz zjadłem i odpocząłem :D
Co do skrzynki. Najlepiej ją sklecić z MDF'u 32mm, litraż musibyć dobrany zarówno do typu skrzyni(zamknięta, bass reflex, bandpass) jak i do głośnika(Parametr Qtc jak się nie mylę). Do obliczenia wilekości obudowy posłuży Ci program WinIsd lub podobne np. bassbox. Co do samego złożenia skrzynki to tak:
1. Docinasz odpowiednio płyty Mdf
2. Kleisz np. na wikol i dodatkowo skręcasz na wkręty cala konstrukcję. Ważne jest aby obudowa była szczelna
3. Wytłumiasz odpowiednio skrzynkę.
a)Przy skrzyniach z bass refleksem wytłumiasz tylko ścianki(wszystkie oprócz przedniej) najlepiej wełną owczą.
b)Przy skrzyni zamkniętej oprócz ściannek wytłumiasz również całe wnętrze skrzynki oczywiście najlepiej wełną owczą.
4. Pozostałe rzeczy czyli: zrobienia gniazda na kable od wzmaka, przykręcenie głośnika, obicie skrzynki

To chyba tyle, jeżeli są jakieś błędy lub czegoś brakuje to proszę poprawić/uzupełnić
Polecam jeszcze stronę http://diyaudio.pl jest tam bardzo dobrze opisana budowa skrzyni. Po2dro



wejlantf

Post autor: wejlantf » śr wrz 21, 2005 11:17

Co do skrzynki. Najlepiej ją sklecić z MDF'u 32mm,
A czy może być sklejka od teścia 18mm? Oczywiście będzie sklejona czyli 2x18=36mm. Czy grubość użytej płyty ma duże znaczenie?

Aha i jeszcze jedno - te programy o których mówisz to skąd wytrzasnąć? bo serwer podany na forum z jednym z tych programów nie chodzi...
Dzięki



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr wrz 21, 2005 14:05

wejlantf pisze:Cytat:
Co do skrzynki. Najlepiej ją sklecić z MDF'u 32mm,


A czy może być sklejka od teścia 18mm? Oczywiście będzie sklejona czyli 2x18=36mm. Czy grubość użytej płyty ma duże znaczenie?
Może być sklejka, tylko sklejka jest gorsza w obróbce,ale najlepiej rozejrzyj sie za mdfem, w markecie w stylu Nomi, Obi itd. potną Ci plyty na odpowiednie kawałki.

wejlantf pisze:Aha i jeszcze jedno - te programy o których mówisz to skąd wytrzasnąć? bo serwer podany na forum z jednym z tych programów nie chodzi...
Dzięki
Ziomuś użyj Google. napewno coś znajdziesz.
Pozdro



wejlantf

Post autor: wejlantf » śr wrz 21, 2005 14:09

Może być sklejka, tylko sklejka jest gorsza w obróbce,ale najlepiej rozejrzyj sie za mdfem, w markecie w stylu Nomi, Obi itd. potną Ci plyty na odpowiednie kawałki.
Tylko, że sklejkę mam free, a narzędzi w garażu nie brakuje :grin:
Ziomuś użyj Google. napewno coś znajdziesz.
ok :pub:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr wrz 21, 2005 15:58

MOże być sklejka jednak obrubka gorsza poza tym sklejka lepiej łapie wilgoć od mdfu.


TUTENHAMON

wejlantf

Post autor: wejlantf » śr wrz 21, 2005 22:59

TUTENHAMON pisze:MOże być sklejka jednak obrubka gorsza poza tym sklejka lepiej łapie wilgoć od mdfu.
Narzędzi wbród (też od teścia;), a autko garażowane, poza tym myślę, żeby ładnie skrzynkę polakierować - dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 70 gości