Pioneery czy Magnaty

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

RCMarioon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 17, 2009 11:57
Lokalizacja: Słup

Pioneery czy Magnaty

Post autor: RCMarioon » ndz lut 22, 2009 23:44

Panowie jestem laikiem jeżeli chodzi o nagłośnienie i nie jestem wymagający jeżeli chodzi o te sprawy.Kupiłe radio (kenwood KDC-W4034 45Wx4),ale mam głośniki "padaczki",które są zamocowane w tylnej półce golfaII i zamierzam je wymienić na coś coby w miarę fajnie grało bez żadnego wzmacniacza,zwrotnic itp.Co myślicie o:Pioneer TS-A2011,TS-A2003i ,Magnat CAR 3XL,Magnat Power Plus2003.Czy radio wystarczy mocą?A może macie jakięś inne ciekawe propozycje do 250zł :bigok:



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pn lut 23, 2009 00:25

W tym linku wszystko bedziesz mial wyjasnione http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787 dlaczego nie montowac glosnikow w polce.



RCMarioon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 17, 2009 11:57
Lokalizacja: Słup

Post autor: RCMarioon » pn lut 23, 2009 01:48

Dzięki za ten link wcześniej już czytałem posty z niego i już wiem że nie powinno się głośników montować z tyłu itd.,ale tak jak piszę w" temacie" nie jestem wybredny w tych sprawach i nie wymagam nie wiadomo czego.Nie chce nic konbinować,wycinać,wygłuszać itp.tylko wymienić stare głośniki na nowe.Rezultaty osiągane na starych były dla mnie zadawalające,i.pewnie nic bym nie zmieniał jakby nie uszkodzenie mechaniczne membrany w jednym z nich.Dlatego proszę o poradę ,które kupić bo asortyment jest duży i nie wiem na co mam patrzeć.Za wszystkie porady z góry i z dołu wielkie dzięki.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pendzel_3 » pn lut 23, 2009 03:38

eh.. widzę ze Cie będzie ciężko przekonać.. ale może spróbuje... jeśli chcesz koniecznie w półkę ok, ale jak masz tam dziury 165mm to może chociaż dwudrożny zestaw? bo naprawde współosiowe to jest porażka, z tych które podałeś to bym nie kupił żadnych, pewnie zaraz mnie objadą wszyscy ze zawsze to samo ale helixy masz za 200zł tweetery na przód i midbasy w półkę, nie koniecznie helki, ale dwudrożny zestawik, z normalnymi zwrotnicami, bo jak masz juz kupić współosiówki to ja bym kupił jakieś z membraną polipropylenową a resztę przepił;) :pub:
"250 WATT PRZEPIĘKNEGO I CZYSTEGO DZWIĘKU DZWIĘKU" za 13,79szt
http://allegro.pl/item552919683_glosnik ... zwiek.html
:goof:

tu masz filmik z 62.1:
... re=related :grin:
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 03:53 przez pendzel_3, łącznie zmieniany 1 raz.


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lut 23, 2009 09:52

nie ma co przekonywać, jeżeli chce w półkę to niech sobie montuje, ale bez dobrego przodu efekt dużego nie będzie, z tych co podałeś miałem "mam " przyjemność posłuchać Pioneer TS-A2011, powiem że jak je kupiłem zrobiły na mnie wrażenie, grają czysto i głośno, pod samym radiem dawały radę, ale jak podłączyłem pod wzmak, efekt był dużo lepszy, za tą cenę myśle że nie sa pieniądze wyrzucone w błoto,
ale teraz już bym ich nie montował, kupisz lepszy przód, troche roboty z wygłuszeniem, i będziesz bardziej zadowolony bo nie będzie Ci grało za plecami,

Pozdrawiam!

[ Dodano: 23 Lut 2009 08:55 ]
pendzel_3 pisze: :goof:
tu masz filmik z 62.1:
... re=related :grin:
no te helixy nie są złe, sam je mam, ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenie, teraz to bym je już zmienił, nie grają najgorzej, a tak wogóle nie sugeruj się tym filmikiem,
bo takie filmiki nie odzwierciedlają dźwięku jaki jest w rzeczywistości, nie wiem jaką byś miał kamerę i na czym to odtwarzał, dla mnie głupotą jest nagrywanie takich filmików,
pozdro :pub:



RCMarioon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 17, 2009 11:57
Lokalizacja: Słup

Post autor: RCMarioon » pn lut 23, 2009 11:48

Hehe fajny filmik.zgadza się te otwory mam ok 17cm,ale mogę je powiększyć.Wydaje mi się,że chyba lepiej 20cm niż 16,5.Z tego co widzę to te magnaty całkiem odpadaja,a są 100 tańsze a jak porównywałem to parametry mają zbliżone.A magnat to chyba nie jest zła firma?Mówicie chłopy że najlepiej jednak te Helixy+gwizdki na przód?Dodam,że te małe głośniczki na podszybiu mam.



Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pendzel_3 » pn lut 23, 2009 12:16

Co do jakości dźwięku z filmiku to arturek320, ma racje, ale nie o to mi tu chodziło,
wiesz nie koniecznie helki... hetrz tez są dobre, poszukaj na forum było tego od zagromienia ale właśnie w ten sposób,
masz w podszybiu średnio tonowe..i dobrze, jak Ci ładnie grają i nie chcesz więcej to zostaw
i te tweetery z tym że nie w tych miejscach gdzie On to na tym filmiku wrzucił, gdzieś niżej
plus midbasy tył i naprawdę będziesz zadowolony :grin:

tutaj widać jak skok ładnie pracuje
:okej:
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 12:18 przez pendzel_3, łącznie zmieniany 1 raz.


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

RCMarioon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 17, 2009 11:57
Lokalizacja: Słup

Post autor: RCMarioon » pn lut 23, 2009 12:37

Wielki dzięki!Tak chyba zrobię.Mam tylko jeszcze małe pytanko:Te midbasy to są głośniki tylko basowe?



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lut 23, 2009 12:40

RCMarioon pisze:Wielki dzięki!Tak chyba zrobię.Mam tylko jeszcze małe pytanko:Te midbasy to są głośniki tylko basowe?
midbasy to głośniki przeznaczone do odtwarzania średnich i niskich tonów. żeby to dobrze się zgrało to jeszcze powinna być zwrotnica



Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pendzel_3 » pn lut 23, 2009 14:36

nie masz co sie obawiać ze sam łomot z nich leci.. to nie są typowe głośniki z samym basem... także spokojnie :grin:


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn lut 23, 2009 15:47

pendzel_3 pisze:tutaj widać jak skok ładnie pracuje
:okej:
to że głośniki maja wychył membrany, nie oznacza, że świetnie przetwarzają bas.. Poza tym na tym filmiku widać jaką sieczkę koleś zrobił w 0000
Tweetery zamontował pod dachem, żeby mu lepiej po uszach świergotało :panna:

RCMarioon, zrobisz jak chcesz, ale ja nie montował bym tweeterów z przodu a midbasów z tyłu.. Sceny dźwiękowej i tak nie zrobisz, tweetery będą męczyć z przodu.. lepiej już niech gra to wszystko razem na półce (jeśli już musi)



RCMarioon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 17, 2009 11:57
Lokalizacja: Słup

Post autor: RCMarioon » pn lut 23, 2009 15:52

Eno spoko chłopy :okej: takie kupię.Patrzyłem na allegro i są oferty z jakimiś dystansami?i wtedty zestaw jest 5 dych droższy.Czy w moim przypadku te dystanse były by potrzebne?
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 15:58 przez RCMarioon, łącznie zmieniany 1 raz.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn lut 23, 2009 16:03

dystanse jako pierścienie pod głośnik może nie koniecznie, lepiej było by wzmocnić półkę kawałkiem płyty i w niej wykroić otwory na głośniki i podkręcić ją od spodu. Półka będzie sztywniejsza, cięższa, głośnik będzie zamocowany do płyty (czyli większego obszaru) całość nie powinna aż tak wpadać w rezonans.



RCMarioon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 17, 2009 11:57
Lokalizacja: Słup

Post autor: RCMarioon » śr lut 25, 2009 14:49

Panowie wczoraj zamówiłem te Helixy,które mi doradzaliście.Czekam na paczkę,ale doszedłem do wniosku że na podszybiu też wymienię bo jeden harczy.Doradcie jakie najlepiej na podszybie.Wielkie dzięki :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 55 gości