wzmacniacz (jak podlaczyc)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jasiuekonom

wzmacniacz (jak podlaczyc)

Post autor: jasiuekonom » pt lut 13, 2009 17:07

Witam, kupilem okazyjnie od kolegi wzmacniacz, jest opisany jako POWER CONCEPT BY MONACOR HPB-418/VT. Nie wiem jak go zabardzo podlaczyc poniewaz z przodu sa cztery wtyczki (dwie czerwone i 2 białe). Zdaje się ze sa one wlasnie do podlaczenie glosnikow ale z drugiej strony na sciance sa 2 otworki: z jednego wychodza 4 kable kazdy w innym kolorze i z drugiego 4 kable w takich samych kolorach jak w otworze pierwszym i jeszcze jak prad ( sa tam 3 miejsca na kable zasilania (dwa plusy i jeden minus) tego jeszcze nie moge rozgrysc. jest miejsce na pierwszy kabel podpisane "ground", 3 kabel podpisane "remote" i srodkowy kabel czyli drugi podpisane battery i na gorze taka smieszna klamerka podpisana "power"

kilka zdjec pogladowych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



jasiuekonom

Post autor: jasiuekonom » pt lut 13, 2009 17:39

no dobra , ale kabelkow razem jest 8 sztuk, a wzmacniacz 2 kanalowy wiec jakim cudem jest tyle kabli?? co do nich podlaczyc?????? i czy wzmacniacz ten pociagnał by mi gdybym na jednym kanale podlaczyl niewielka skrzynke basowa a na drugim kanale zmostkowane 2 przednie glosniki w drzwiach????
Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2009 17:47 przez jasiuekonom, łącznie zmieniany 1 raz.



jasiuekonom

Post autor: jasiuekonom » pt lut 13, 2009 18:43

jest 2 kanalowy bo ma z przodu wejscia tylko na 2 glosniki



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lut 13, 2009 18:59

jasiuekonom pisze:jest 2 kanalowy bo ma z przodu wejscia tylko na 2 glosniki
Przecież na ostatniej focie masz INPUT REAR i po prawej INPUT FRONT , czyli 4 kanały ... daj może komuś "kumatemu" zarobić kilka zł i niech on Ci to zamontuje . Coś pokręcisz i spalisz wzmacniacz , ba , a może przy odrobinie szczęścia cale auto .



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pt lut 13, 2009 19:33

powalla,
spalisz ...... cale auto
No to mamy w walentynki ognisko :D :majkel:


Poważnie....to możę nie musisz nikomu płacić....poczytaj trochę tutaj o podłączaniu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193202

I może sam dojdziesz....

Powodzenia :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

jasiuekonom

Post autor: jasiuekonom » pt lut 13, 2009 19:41

no tak niby 4 kanaly ale z radia na glosnik wychodza 2 kabelki czyli jeden glosnik (2 okragle gniazda czyli czerwona i biala) i drugi glosnik (kolejne 2)



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pt lut 13, 2009 22:07

jasiuekonom pisze:no tak niby 4 kanaly ale z radia na glosnik wychodza 2 kabelki czyli jeden glosnik (2 okragle gniazda czyli czerwona i biala) i drugi glosnik (kolejne 2)
Chłopie ale kombinujesz , chcesz sygnał wysokiego poziomu z końcowki mocy w radiu podłączyć pod czinche przy wzmacniaczu.
Źle rozumujesz , schemat masz pod nos podstawiony a ty swoje....



jasiuekonom

Post autor: jasiuekonom » pt lut 13, 2009 23:26

wielkie dzieki chlopaki, rzeczywiscie schematy łopatologiczne :D juz wszystko wiem, tylko skoro ten wzmacniacz jest 4-kanalowy to rzeczywiscie slabiutki, i teraz pytanie: czy moge te 4 kanały przerobic na jeden i podlaczyc do niego tylko skrzynke basowa?????? czy nie mozna z 4 zrobic jednego?? bo wiem ze jak wzmacniacz jest 2 kanalowy to z tych 2 mozna zrobic jeden



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pt lut 13, 2009 23:40

Możesz zrobić z 4-2 jednak nie w tym przypadku - twoj wzmacniacz nie przcuje w trybie bridge



pedroRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 26, 2009 00:48
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pedroRSL » pt lut 13, 2009 23:40

jasiuekonom pisze:jak wzmacniacz jest 2 kanalowy to z tych 2 mozna zrobic jeden
No nie każdy... 4 kanałowego raczej nie zmostkujesz. A jak nie wiesz jak podłączyć to lepiej niech ktoś to zrobi. Ja 2 dni temu rutynowo sobie podłączyłem zamiast przeczytać co na nim pisze i spaliłem (ale to też był taki za grosze 2x200). Tego lepiej użyj do wzmocnienia normalnych głośników a do suba kup monoblok.



jasiuekonom

Post autor: jasiuekonom » sob lut 14, 2009 01:23

kurde nie mozna z 4 kanalow nawet 2 zrobic???? wlasnie go kupilem za grosze bo splukany jestem bo stracilem prace i liczylem ze pociagnie mi skrzyneczke ;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości