Głośniki Hertza tylko jaki model!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Radexxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 26, 2005 20:50
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Głośniki Hertza tylko jaki model!

Post autor: Radexxx » ndz sie 28, 2005 21:36

Witam, kupiłem sobie radio Alpiny 9843 i glośniki po bardzo okazyjnej (tak przynajmniej sądziłem) cenie! Radio musze przyznać pierwsza klasa ale jeżeli chodzi o glośniki to się rozczarowałem, za słabe i kiepska jakość! Dlatego postanowiłem, że nie będe oszczędzał na głośnikach i kupie porządne dwa głośniki do przednich drzwi, a z tego co widze to polecacie głośniki Hertza, tylko nie wiem który model, planuje wydać na to do 350 zeta (za dwa głośniki)! Przeglądając te aukcje klik pomyślałem, że te może będą dobre klik ale nie jestem pewien czy jest to cena za komplet czy za jeden głośnik! Wolałbym też aby głośniki były na tyle mocne żebym je przez przypadek nie spalił :grin: ... mam ciężką ręke do pokrętła od "volume"!

PS A co to są te zwrotnice bo o temacie "elektronika" wiem tyle co nic... :grin:



Awatar użytkownika
mihoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 17, 2004 18:31
Lokalizacja: Kattowitz
Kontakt:

Re: Głośniki Hertza tylko jaki model!

Post autor: mihoo » pn sie 29, 2005 13:22

Radexxx pisze:Witam, kupiłem sobie radio Alpiny 9843 i glośniki po bardzo okazyjnej (tak przynajmniej sądziłem) cenie! Radio musze przyznać pierwsza klasa ale jeżeli chodzi o glośniki to się rozczarowałem, za słabe i kiepska jakość! Dlatego postanowiłem, że nie będe oszczędzał na głośnikach i kupie porządne dwa głośniki do przednich drzwi, a z tego co widze to polecacie głośniki Hertza, tylko nie wiem który model, planuje wydać na to do 350 zeta (za dwa głośniki)! Przeglądając te aukcje klik pomyślałem, że te może będą dobre klik ale nie jestem pewien czy jest to cena za komplet czy za jeden głośnik! Wolałbym też aby głośniki były na tyle mocne żebym je przez przypadek nie spalił :grin: ... mam ciężką ręke do pokrętła od "volume"!

PS A co to są te zwrotnice bo o temacie "elektronika" wiem tyle co nic... :grin:
Zestaw ESK165 jest warty polecenia. Cena podana jest za pełny zestaw, czyli 2 tweety i 2 midbassy.
Co do Twojego pytania... zwrotnice mają za zadanie rozdzielenie pełnego pasma na poszczególne głośniki, tj. wysokie częstotliwości na tweeter, zaś średnie i niskie na midbass. Niestety zestaw ESK165 nie jest zaopatrzony w zwrotnice a kondensatory, które odcinają niskie częstotliwości od tweeta, co zapobiega jego spaleniu. Oznacza to też że na midbssowy głośnik idzie pełne pasmo.


[b]VW Golf MKII '86 Retro Umbau[/b]

[b]VW Klub Polska #545[/b]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn sie 29, 2005 19:08

Hertz, signat h16, a jkbys chcial wlozyc troche wiecej kasy niz te 350 to polecam DLS B6 lub Rainbow 256



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » wt sie 30, 2005 22:31

A ja powiem tak mam te HERTZ ESK-165. Nie podoba mi się jak grają (tzn. grają łądnie, ale ten typ bassu mi się wogóle nie podoba). Chce je sprzedać za 290zł... (używane 2 miesiące). Tylko tweeterków nie mam i zwrotnic bo spłoneły ze starym autem. W sumie to mam tylko te głośniki. I pozostałości tego co spłonęło w garażu czyli okopcone pudełko, instrukcje itd...



Awatar użytkownika
Pieniu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:41
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: Pieniu » czw wrz 01, 2005 00:36

Ja polecam te ESK165 graja ładnie a bas jak chcesz to Tube zapodaj i po kłopocie a nie baw sie w 16,5 bo z tego nie bedzie basu


Docieplenia, ogólne roboty remontowo budowlane!!!

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » czw wrz 01, 2005 00:49

No jak ktoś ma Tubę i na te głośniki nie puszcza wogóle bassu to nadają się, ale jak ktoś na nich jeżdzi bez Tuby to moim zdaniem porażka. Ten dźwięk bassowy jaki oni wydają jest taki dziwny... (przynajmniej dla mnie)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz wrz 04, 2005 10:42

Rafit pisze:No jak ktoś ma Tubę i na te głośniki nie puszcza wogóle bassu to nadają się, ale jak ktoś na nich jeżdzi bez Tuby to moim zdaniem porażka. Ten dźwięk bassowy jaki oni wydają jest taki dziwny... (przynajmniej dla mnie)
Jak wpadną ci w ręke sinuslve sl 160 to te ci ładnie zagrają ja tez nie jestem zwolenników hertzó są drogie i mało wydajne szczególnie niskie częstotliwości.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości