[MK4] dystane-wymiary, zepsuty głośnik

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

[MK4] dystane-wymiary, zepsuty głośnik

Post autor: damiannn » śr gru 24, 2008 00:46

Witam,
przedni głosnik niskotonowy od strony kierowcy gra/hyrczy mi tylko czasami a w zasadzie prawie nigdy. Dzisiaj rozebralem tapicerke i glosnik gra wtedy gdy nacisne mocno jego srodek, wiec podejrzewam ze kwalifikuje sie do wymiany. Tak sie składa, że posiadam taki archaiczny sprzet jak w tej aukcji: http://moto.allegro.pl/item471779699_ze ... 165mm.html i chce go wlozyc w miejsce tego zepsutego glosnika. Rozumiem ze ten plastikowy dystans fabryczny do niczego mi sie nie przyda i musze go wymienic zeby zmiescily sie te blaupunkty. Glosniki moje maja glebokosc montazowa 65 mm. Czy dystane s mdfu 30 mm wystarcza czy musze kupic dystane 36 mm ? A moze 36 to za malo i glosnik 65mm bedzie przeszkadzal w opuszczaniu szyby? http://www.powe.com.pl/product_info.php ... cts_id/252

Moje radio to blackpanel SONY Xplod CDX-M630. Zastanawiam sie czy zainwestowac w jakies lepsze glosniki 200-300 zl czy wsadzic te blaupunkty? Bo jednostka wydaje mi sie porzadna. Odczuje roznice? Dodam ze tweatery sa tez fabryczne. Z tylu naglosnienia brak :)

Jeszcze jedno, czemu w fabrycznej wtyczce do dystansu/glosnika jest az 4 kable a nie 2?:)


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » śr gru 24, 2008 13:08

damiannn pisze:Jeszcze jedno, czemu w fabrycznej wtyczce do dystansu/glosnika jest az 4 kable a nie 2?:)
Przez tą wtyczkę podłączone są tweetery i dlatego jest aż 4 kable.
Dystanse z powe 36mm będą odpowiednie.


Natural Sound

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » pt gru 26, 2008 20:39

Jeśli chciał być zainwestować w droższe głośniki 300-400zł to już wiąże się z kolejnymi kosztami typu zakup wzmacniacza i wygłuszenie drzwi i wtedy na pewno odczujesz różnice.


www.proturbo.com.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości