Golf III by PITER :)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Golf III by PITER :)

Post autor: D1_PITER » wt gru 09, 2008 18:30

Witam

Przedstawiam wam moją instalację, która kosztowała mnie jedynie 420zł i nie spodziewajcie się kaszany :)



Od początku.. jednostka sterująca:
Obrazek

Pioneer DEH-4000UB
Uwagi: Z tyłu pod radiem wyrżnąłem plastiki, żeby mogły się zmieścić wszystkie kable i wtyczki. Radio naprawdę dobre, dźwięk znakomity.. trochę utrudnione sterowanie joystickiem - zwłaszcza w trakcie jazdy. Mocna i prosta stylistyka. Bardzo rozbudowany zestaw filtrów i korekcja dźwięku.



Przód:
Obrazek

Nad systemem przednim się nie będę rozpisywał, bo nie ma o czym :) Głośniczki w podszybiu poprzedni właściciel wstawił 'jakieś' - całe szczęście, że wysokie tony cewkowe. Tam dałem tylko kondensatory 100µF aby zdjąć z nich trochę basu. Głośniki w drzwiach przednich to seryjne Nokii.



Tył:
Obrazek Obrazek Obrazek
Tył to seryjne nagłośnienie Blaupunkta. System dwu-drożny na jajku (4"×6"). Wszystko ładnie wmontowane w boczki trzymające półkę :)



Wzmacniacz do subwoofera:
Obrazek
Kenwood Kac-821. Schowany pod kanapą. Posiada filtry dolnoprzepustowy (z którego i tak nie korzystam, bo mam w radiu). Zmostkowany daje 150W mocy ciągłej (300max). Skromnie wyglądający dobry klocek. Rozbierałem go - w środku wszystko dobrze, poprawiłem tylko ścieżki mocowe (pocynowałem bardziej), bo dobrego nigdy za wiele ;) Kable sygnałowe idą prawym progiem.



Zasilanie wzmacniacza:
Obrazek Obrazek
Kable 2x 16mm2. Dokładniej to są to kable energetyczne od WLZ (wewnętrznej linii zasilającej). Wszystkie połączenia zaciskane i lutowane na kuchence gazowej. Zabezpieczenie 20A. Zasilanie idzie lewym progiem.



Subwoofer:
Obrazek Obrazek
Głośnik firmy Rainbow 12" w ukośnej skrzynce 28 litrów, strojonej na 35Hz. Tłumiona średnio. Głośnik z obudową kupiłem za naprawdę symboliczną kasę. Skrzynka pasuje pod mój bagażnik idealnie ;)



Brzmienie:
Aby osiągnąć zadowalające rezultaty przy ustawieniach dźwięku spędziłem tydzień. Co dziennie wieczorem, prawie w nocy słuchając muzyki dobrze mi znanej. Wiadomo, że słuch się męczy dlatego codziennie dokonywałem korekt. Przy włączony filtrze górnoprzepustowym na 125hz przodowi brakowało niskiej średnicy. Stąd też podbite okolice 100-300Hz. Symbolicznie dodana góra na 10kHz. Sub odcięty doświadczalnie na 80Hz. Nie będę opisywał jak to brzmi, bo to trzeba usłyszeć. Wg. mnie jest dobrze, w miarę liniowo. Głośność jest taka do głośnego słuchania w środku lub puszczenia muzyki przy grillu ;)

Nie piszcie, że muzyki słucha się z przodu nie z tyłu, bo doskonale o tym wiem. Jak sobei czasem stanę na parkingu to wyłączam tylne głośniki i słucham dobrej muzyki. Na codzień jednak grają wszystkie (przód i tył) ponieważ jest to auto którego się 'używa' i tak jest lepiej. Subwoofer nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku, instalacja jest ukryta. Oczywiście będzie postępował rozwój w kierunku jakości.

Pozdrawiam
Piotr



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt gru 09, 2008 18:41

Najważniejsze jest zadowolenie kierowcy i jeśli Tobie się podoba to OK , jednak dobrze ,że sam wiesz gdzie są błędy i pewnie z czasem (kasą) je sobie poprawisz .



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt gru 09, 2008 19:21

Jedynie to mi się nie podoba miejsce wzmacniacza.Widzę iż strasznie go przyciskasz siedzenie.....mało ma tam miejsca....nie myślałeś o innym miejscu.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt gru 09, 2008 19:29

Ciężko znaleźć inne miejsce w którym by on nie przeszkadzał. To co że uciska go kanapa.. ciężko jest go rozgrzać mocno.. trzeba by ponad 30min cały czas słuchać ile fabryka dała a to ciężko wytrzymać. Innego miejsca nie ma. W bagażniku nie, bo od czasu do czasu korzystam z całej objętości bagażnika. Pod przednimi siedzeniami zbyt kłopotliwie. A pod kanapą dobrze jest. Nic nie przeszkadza a działać działa dobrze :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt gru 09, 2008 20:00

PITERsca, jest parę miejsc gdzie da się upchnąć wzmacniacz... ja np. dużo większy gabarytowo wzmak... zchowałem


Obrazek

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt gru 09, 2008 20:10

No to pochwal się gdzie, bo nie ma innych miejsc. Pozostały tylko głupie.. na suficie albo na półce. Zastrzegam, że mam wersję 5-cio drzwiową. W 3-drziowym można kupę sprzętu upakować we wnękach nadkoli jak to zrobił kolega ..:VoyteQ:..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/136 ... 9ce45.html



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt gru 09, 2008 21:05

eeee.... przeczytaj jeszcze raz co napisałeś a potem popatrz na mój post... a potem na mój nick... a potem jeszcze raz na to co napisałeś ;) hehe
gdzie można upchnąć wzmacniacz: deska rozdzielcza pod kierownicą (mnóstwo miejsca) deska rozdzielcza pomiędzy schowkiem a nagrzewnicą, mniejszy wzmak naprawdę jest gdzie upchnąć :)

[ Dodano: 09 Gru 2008 20:07 ]
tak jeszcze pomyślałem, że jakbyś się uparł, to w "konsoli" środkowej też jest mnóstwo miejsca :)


Obrazek

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt gru 09, 2008 21:29

Teraz to mnie zszokowałeś. Z tym co napisałem.. z moim postem.. z Twoim nickiem i znów z tym co napisałem ;) hehehehe

Ale pomyśl czy pakowanie tam wzmacniacza ma sens.. jakie ma zalety. Bo wg. mnie dużo wad. Np. bardzo utrudniony dostęp do wzmacniacza, wcale nie lepsze chłodzenie, trudność montażu. Niewątpliwą zaletą jest wykorzystanie wolnego miejsca. Ale czy warto się fatygować i miejsce pod tylnią kanapą zostawić puste ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » śr gru 10, 2008 01:25

No ale miejsc jest :P Co do chłodzenia ustawiasz cały czas na zimne i masz chłodzenie :grin:
PITERsca,
Ale czy warto się fatygować i miejsce pod tylnią kanapą zostawić puste ;)
Pewnie, że tak....chociażby akwarium można zrobić :grin:

Miejsce następne to bagażnik-boczek bagażnika


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr gru 10, 2008 01:28

MediaX pisze:Miejsce następne to bagażnik-boczek bagażnika
Hmm.. Z jednej strony trójkąt i coś jeszcze, z drugiej o ile się nie mylę wlew paliwa. Do tego zobacz jak są zamontowane tylne głośniki. Tam jest mało miejsca ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości