JVC KD-AVX2 ogladanie filmów na postoju...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 00:47
Lokalizacja: Burton upon Trent, Staffordshire

JVC KD-AVX2 ogladanie filmów na postoju...

Post autor: mcrazy » ndz paź 19, 2008 12:18

Dopisałem to pytanie do istniejącego już wątku ale jako że został usunięty z powodu "braku szczegółów" . Postanowiłem wiec rozwinąć temat.

Przedwczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem radyjka JVC KD-AVX2. Każdy zainteresowany tematem wie, ze radyjko to posiada zabezpieczenie przed oglądanie filmów w czasie jazdy. Z tego co sie do tej pory dowiedziałem, aby obejść to zabezpieczenie nalezy z wiązki kabli biegnącej do ISO wybrać jasno-zielony i podpiąć go do masy auta (jakiejkolwiek metalowej czesci konstrukcji auta...
Problem u mnie pojawia sie w tym momencie, gdyż w mojej wiazce NIE ma jasno-zielonego kabelka. Sa jedynie dwa: ciemno-zielony i Ciemno-zielony z czarnym paskiem ale sa to przewody głośnikowe.
Czy ktokolwiek ma pojęcie jak rozwiązac ten pronlem ???

manual:
link do manuala

Dziękuje



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz paź 19, 2008 12:40

No i gdzie ten problem ? Nie możesz oglądać filmów podczas jazdy ? W manualu masz wyraźnie opisane kabelki ..... nie masz jasno zielonego kabelka u siebie? Radio nówka? Jakaś fota kabli by się przydała ,bo jeśli odkupiłeś radio używane ,to ktoś mógł podmienić wiązkę kabli od radia do Isso ... gdybam ,bo nie napisałeś czy radio nowe .



mcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 00:47
Lokalizacja: Burton upon Trent, Staffordshire

Post autor: mcrazy » ndz paź 19, 2008 13:20

powalla pisze:No i gdzie ten problem ? Nie możesz oglądać filmów podczas jazdy ? W manualu masz wyraźnie opisane kabelki ..... nie masz jasno zielonego kabelka u siebie? Radio nówka? Jakaś fota kabli by się przydała ,bo jeśli odkupiłeś radio używane ,to ktoś mógł podmienić wiązkę kabli od radia do Isso ... gdybam ,bo nie napisałeś czy radio nowe .

Radio używane i faktycznie wiązka może byc nieoryginalna...

Postaram sie jak najszybciej zrobić zdjęcie tej wiązki i je tu wkleić....

[ Dodano: 19 Paź 2008 13:41 ]
oto zdjęcie tej wiązki


Obrazek

[ Dodano: 19 Paź 2008 13:42 ]
adres do zdjęcia


zdjęcie
Ostatnio zmieniony ndz paź 19, 2008 13:33 przez mcrazy, łącznie zmieniany 1 raz.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz paź 19, 2008 13:44

we wiązce ISO nie będziesz miał tego kabelka, będzie on wystawał bezpośrednio z radia, stawiam że ma zielony kolor.



mcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 00:47
Lokalizacja: Burton upon Trent, Staffordshire

Post autor: mcrazy » ndz paź 19, 2008 14:10

okey wiec oto zdjęcie pozostałych kabelków...

zdjecie


Para czarnych - line in
para zielonych - woofer out oraz center out
para szarych - line out (reare)
para brazowych - line out (front)
para niebieskich - 2nd audio out
para czarnych 2 - video out/in
1 czarny (niazdo jack) - OE remote
1 kabelek fioletowy - Reverse gear signal
1 kabel antenowy



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz paź 19, 2008 16:05

Porównaj kabelki z manuala i tego pierwszego Twojego zdjęcia ... brakuje co nieco kabli . Pewnie ktoś kupił te kable ale od modelu CD ,a nie DVD i brakuje kabelka do hamulca .... ciągle gdybam ,bo fantazja "poprzednich właścicieli" jest ogromna i nie wiadomo co tam komuś wpadło do głowy .

Podjedź do sklepu ,który ma takie radio na stanie i spróbuj pooglądać taką wiązkę (porównać ze swoją) ....... w sumie można by się pokusić o dolutowanie kabelka od strony kostki w radiu ... ale to powierz lepiej jakiemuś zakładowi CA ,bo lepiej stracić parę złotych niż np. spalić całe radio .



mcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 00:47
Lokalizacja: Burton upon Trent, Staffordshire

Post autor: mcrazy » ndz paź 19, 2008 16:55

A wiec tak... manual który przedstawiłem, docelowo jest od modelu AVX1 , sadziłem ze kable beda identyczne jak w moim modelu AVX2... nic bardziej mylnego.... Zdobyłem przed chwila manual od AVX2 i we wtyczce z AVX1 jest 15 kabli a w AVX2 sa wszystkie zajete czyli 16. Moja wtyczka ma 16 kabelków ale faktycznie cześć z nich kabelko niezgadza sie kolorystycznie z tymi podanymi w manualu co nie znaczy ze kabelka Parking bereak nie ma.... Jest tylko ma inny kolor. Teraz musze dowiedziec sie tylko w którym dokładnie miejscu w kostce jest kabelek parking break i bedzie po sprawie....

Aha no i jeszcze jedna sprawa... na forum znalazłem informacje od ludzi ze kabelek parkink break nalezy podłączyć do karoserii auta a w manualu zas jest napisane ze trzeba to zrobic do plusa +......



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » ndz paź 19, 2008 17:06

Uwaga !! Teraz bedzię porada czysto profesjonalna : hmm ... miernik i polaryzacja idą w parze ;)


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn paź 20, 2008 15:11

mcrazy pisze:trzeba to zrobic do plusa +......
nie ryzykował bym... w wiekszości radioodtwarzaczy DVD jest podłączany do masy.

Montowałem niedawno AVX2 i na bank podłączany był do masy (wystarczy do obudowy radia)



mcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 00:47
Lokalizacja: Burton upon Trent, Staffordshire

Post autor: mcrazy » pn paź 20, 2008 15:23

nie rozumiem :/ Jak możesz to zerknik do manuala którego przedstawiłem powyżej... jest tam nawet diagram ????

pozdrawiam



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn paź 20, 2008 17:45

mcrazy pisze:nie rozumiem :/ Jak możesz to zerknik do manuala którego przedstawiłem powyżej... jest tam nawet diagram ????

pozdrawiam
Szalony jesteś czy co ? Popoprawiaj błędy ortograficzne, to jest prastiżowe forum :crazy:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

mcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 00:47
Lokalizacja: Burton upon Trent, Staffordshire

Post autor: mcrazy » pn paź 20, 2008 18:10

"szalony" ???? Uważasz, ze zwykła literówka to aż takie straszne wykroczenie ortograficzne ???

Zabawne :)



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn paź 20, 2008 18:12

Dożywocie dla tego Pana.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

mcrazy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 00:47
Lokalizacja: Burton upon Trent, Staffordshire

Post autor: mcrazy » pn paź 20, 2008 19:01

Cookiemonster pisze:Dożywocie dla tego Pana.

Wolałbym jednak znacząco nie odbiegać od tematu i skupić się na problemie jaki poruszyłem powyżej.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości