pb 2xl 6c - jaki wzmacniacz ???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wróżka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 31, 2008 00:06
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

pb 2xl 6c - jaki wzmacniacz ???

Post autor: wróżka » czw paź 09, 2008 11:57

zanabyłem głośniczki - system na przód - powerbass 2xl 6c , na tył planuję suba pb s-10 jaki wzmacniacz do tego zestawu wybrać ??? myślałem o u-dimension glow 4075, signat ram 2 mk2, ew po taniości velocity ......... szukam czterokanałowego 2 kanały na przód + mostek na suba. Przeglądałem alergio i znalazłem kilka interesujących :
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=449176262
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=455012039
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=449307698
ew. wersja "po taniości" :
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=454731030

co polecacie ???



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » czw paź 09, 2008 12:21

Signat i U-Dimension beda dobrym wyborem, jednak na forum u nas bardzo chwala tego GLOW, mysle ze mod tez sie na ten temat wypowie, zreszta w tym dziale jest sporo w wzmakach


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » czw paź 09, 2008 12:42

Z tego co podałeś to Signat jest najlepszą propozycją...reszty nie brałbym pod uwagę.


Natural Sound

wróżka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 31, 2008 00:06
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: wróżka » czw paź 09, 2008 12:59

szczerze to ten glow najbardziej mnie jara ale chciałbym żeby w sprzęcie zachować jakieś proporcje, nie ma sensu wypruwać się na superwzmaka jeśli ma sie głośniki ze starego telewizora......... :helm: wiadomo........ no i odwrotnie oczywiscie, ten FLI też wydaje się niezły pozatym że wygląda tak jakoś plastikowo /może i dżwięk ma plastikowy??? /
dodam jeszcze ze słucham raczej strun niż tam-tamów :helm:
np. bon jovi, dire straits..........



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » czw paź 09, 2008 13:45

A może coś takiego?
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 28&pid=908
A jeśli już z podanych linków to tylko Signat i Glow


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » czw paź 09, 2008 15:13

Można by jeszcze dorzucić do kolekcji USAmpsa 800.4 - cena taka sama jak glow czy jr. Glow teoretycznie jest mocniejszy, ale USamps niweluje niewielki niedostatek mocy dobrą dynamiką.
wróżka pisze:dodam jeszcze ze słucham raczej strun niż tam-tamów :helm:
np. bon jovi, dire straits..........
No Glow + L6c to niezbyt fortunne połączenie do takiej muzyki.... L6c to dużo wysokich tonów i basu, średnica wycofana, a Glow też ma dość "metaliczne" brzmienie... może się okazać, że gwizdki będą niestety "dawać" po uszach. Dlatego proponowałbym za kolegą MediaX Juniorka czterokanałowego - on potrafi złagodzić ostre brzmienie tych PB.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw paź 09, 2008 15:19

Zestaw separowany OK . Można aplikować wzmaki z najwyższej półki i zniekształcenia wokalu typu "ssss" / "szzzz" nie powinny zbytnio razić , ale będą upierdliwe mniemam.
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 15:20 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw paź 09, 2008 22:03

S-10 potrzebuje mocnego napędu to na przyszłość. Więc Glow będzie deczko za słaby. Nie żeby nie zagrało, ale po prostu ten głośnik żeby dobrze grać potrzebuje więcej RMS'ów :D.
Ja albo zmieniłbym opcję na suba, albo szukał mocniejszego wzmacniacza.
Signat dobra opcja, ale jeszcze więcej w mostku dla S10 by się przydało...
Ciężko będzie w kwocie ok.500zł znaleźć wzmacniacz, który dobrze da radę kontrolować S10.
Co do przodu, to Glowa pod 2XL jeszcze nie słuchałem.



wróżka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 31, 2008 00:06
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: wróżka » czw paź 09, 2008 23:36

panowie ale system przedni to nie L6C tylko 2XL6C, myślę że skoro jest różnica pomiędzy tymi zestawami np.w materiale membrany woofera to i różnica w odsłuchu też będzie odczuwalna........ no i ten system ma 90w rms także też trzeba coś mocnego do napędu.......... sam nie wiem.......... nio juniorek jest mniam ale słabawy troszke chyba :crazy: a na essa jak były jeszcze dostępne zestawy pb-pack to do 2xl kładli chyba właśnie glow wtedy....
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 23:40 przez wróżka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pt paź 10, 2008 18:29

wróżka pisze:panowie ale system przedni to nie L6C tylko 2XL6C

a ja kurcze myślałem że to 2x to "dwa razy" :grin: ehh...
wróżka pisze:no i ten system ma 90w rms także też trzeba coś mocnego do napędu.......... sam nie wiem.......... nio juniorek jest mniam ale słabawy troszke chyba
2XL6C ma 90rms-u... ale 3ohmy impedancji, a to znaczy, że ze np. z juniorka wyciśniesz nie 50 a ~75W... z glowa możesz przy 3ohmach uzyskać nawet około 90W ... tak na marginesie: mam juniorka + es6c (85W RMS) i powiem, że mnie wystarcza... z zapasem nawet :D sęk w tym, że S10 nie napędzisz tymi 150W w mostku...


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

wróżka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 31, 2008 00:06
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: wróżka » pt paź 10, 2008 23:55

no i tak w zasadzie to chyba już jednak się zdecydowałem....... zostaje przy GLOW :grin: pierwsza myśl najlepsza........ signat odpadł bo doczytałem w aukcji że na wejściu może przyjąć do 3v, teraz radyjka dają wiecej, a gdzieś słyszałem że im więcej tym lepiej (myslę o radyjkach PIONKA - DEH) juniorek za słaby, no cjyba że dwa, dwukanałowe ale to już finansowo odpada :helm: glow daje w mostku 220rms więc myślę ze pociągnie S-10 bo ten ma 270rms a jak wiadomo głośnik powinien mieć zapas w stosunku do wzmaka, zresztą i tak nie mam zamiaru rozkręcać wszystkiego na fula....... i myslę że w stosunku jakosć - cena te komponenty są w miarę dopasowane do siebie , ciekawy tylko jestem jak to zabrzmi, chciałbym żeby było w miarę ciepło i realistycznie...........



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob paź 11, 2008 10:50

wróżka pisze:chciałbym żeby było w miarę ciepło
Z Glowa ............. nie da rady .
hayperekpo pisze:a Glow też ma dość "metaliczne" brzmienie...
Kto go słuchał ,ten przyzna rację . Glow to fajny wzmacniacz ale raczej do osób nie szukających w muzyce "doznań" ,ma wzmacniać ,robić "robotę" i już ... Junior jest inny ,dla jednych zły ,dla drugich wspaniały ...po prostu inny . Dlaczego uparłeś się na PBs10 ? Są na rynku głośniki, które są lepsze, niekoniecznie droższe a łatwiejsze do napędu i "grają" .

Pomyśl zamiast Glowa może USamps 800.4 > dynamicznie,zdecydowanie ale bez naleciałości metalicznych .

PS:
Wczoraj na allegro poszedł komplecik Audison LR 4kanały+Lr2kanały za 350zł (oba razem !) .Czasem warto polować ,a ten LR zagrałby ciepło bankowo .
Ostatnio zmieniony sob paź 11, 2008 10:53 przez powalla, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » sob paź 11, 2008 13:32

wróżka pisze:mieć zapas w stosunku do wzmaka, zresztą i tak nie mam zamiaru rozkręcać wszystkiego na fula
to dlaczego uparłeś się na S-10? On potrzebuje ~250W, żeby się porządnie "rozhuśtać", a będzie cały czas grał "na pół gwizdka"... Poza tym obudowa zamknięta dla niego musi mieć te 20-25litrów...a to już dość sporo jak na zamkniętą obudowę - a co za tym idzie, bas będzie "wolniejszy", a to przy Twoich upodobaniach muzycznych nie jest wskazane.
Z mojej strony polecałby Ci na napęd do suba ReAudio10S4... 175W RMS, więc pogonisz go juniorkiem, mała obudowa - 10-12 litrów i dobra odpowiedź w impulsie (czytaj: szybki bas)... zresztą co tu dużo mówić, mam i sobie chwalę :grin: a gusta muzyczne podobne mamy...
Jako dodatkową pomoc przytoczę ten temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=187076


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob paź 11, 2008 14:44

hayperekpo pisze:
wróżka pisze:mieć zapas w stosunku do wzmaka, zresztą i tak nie mam zamiaru rozkręcać wszystkiego na fula
to dlaczego uparłeś się na S-10? On potrzebuje ~250W, żeby się porządnie "rozhuśtać", a będzie cały czas grał "na pół gwizdka"... Poza tym obudowa zamknięta dla niego musi mieć te 20-25litrów...a to już dość sporo jak na zamkniętą obudowę - a co za tym idzie, bas będzie "wolniejszy", a to przy Twoich upodobaniach muzycznych nie jest wskazane.
Z mojej strony polecałby Ci na napęd do suba ReAudio10S4... 175W RMS, więc pogonisz go juniorkiem, mała obudowa - 10-12 litrów i dobra odpowiedź w impulsie (czytaj: szybki bas)... zresztą co tu dużo mówić, mam i sobie chwalę :grin: a gusta muzyczne podobne mamy...
Jako dodatkową pomoc przytoczę ten temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=187076
Wszyscy mamy podobne gusta , tylko niektórzy ich jeszcze nie odkryli i ich nie odkryją z powodów różnych (finanse wiadomo :( ).

Dobra porada aby zamienić moc na jakość reprodukowanych tonów w podobnej cenie ;)


Kłamca z dwumetrowymnosem !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości